Skocz do zawartości
Gość qqxczek51

jakie oznaczenie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qqxczek51

jak mogępoznać symbol silnika - mam paska z 2003 r1.9 tdi 130 koni kombi tiptronik. Silnik był wymieniony w serwisie w niemczech w 2005 roku na nowyi jak mam sprawdzić jaki tam siedzi motor z jakimi oznakowaniami silnika i numerami.Dziwi mnie też że na głowicy jest odlew z napisem Poland ! Zszokowało mnie nie wiedziałem że podzespoły do silników robione są w Polsce - tym bardzie ciekawi mnie to ponieważ auto kupiłem w salonie VW w Niemczech!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numery są na bloku!

OT: Duża czcionka razi w oczy :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qqxczek51

z prawej strony ? jest to odlew czy numery są wybite ? ponieaż nie mogę znaleść wybitych a numerów z odlewu jest kilka ale nie sądzę to są te oznaczające model silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, jak będziesz używał dużych liter to niedość że nikt ci nie odp. to jeszcze moderator puści to do kosza i dostaniesz ostrzeżenie - regulamin się kłania. Zrób edita w porzednich i będzie git :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz "CAPS-a" - takie litery oznaczają krzyk :wpale:

 

A jak już tak zawziecie szukasz oznaczenia silnika, to zajrzyj na osłonę paska rozrządu - może tam jest nalepka :zdziwko: - jeśli to kompletny motorek był przekładany. I sobie ustalisz wtedy - co tam za "wynalazek" ci włożyli :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Raczej trudno zgadnąć nie będzie bo pewnie AVF lub AWX.

 

Ale trochę zastanawia mnie oznaczenie Poland bo u nas w Polkowicach robili głowice do pompowtryskiwaczy ale do AVB.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qqxczek51

Powinien tam być numer z oznaczeniem AVF lub AWX. ?? Silnik napewno jest 130 konny ponieważ posiadałem już paski z 90 konyn silnikiem i 110 i osiągi są nie porównywalne do tych poprzednich silników. Mam tylko problem z ustaleniem modelu AVF czy AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Można by się podpiąć VAG-iem i odczytać ze strowników numer i kod silnika, skoro był swap w niemieckim ASO VW-Audi. Pewnie wszystko zostało przeprogramowanie jak należy i sterowniki pokazują pełną prawdę. To jeden ze sposobów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam tdi tiptronica, i tez byl wymieniany silnik w niemczech, bylo to w roku 2004, i teraz tez mam duzy napis "poland" na silniku, i teraz sie smieje ze niby niemieckie autko, a jednak dusza polska, ja mam motorek AJM, a wiem to bo dostalem papiery na nowy silnik i nowa ksiazke serwisowa w serwisie gdzie go zmieniali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności