Skocz do zawartości
tangojuliett

Naprawa blacharsko lakiernicza - dzwi b8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam dylemat jak zabrać się do tematu naprawy drzwi w moim Passacie. Sprawa świeża z dzisiaj..?

- naprawiać (o ile to możliwe i efekt będzie zadowalający) i płacić z własne kieszeni?

- zgłaszać szkodę i likwidować szkodę z AC

Byłbym wieczny  na jakiekolwiek sugestie


Passat 2015r, sedan
 

IMG_20191120_111731.jpg

IMG_20191120_111744.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi wymagają wymiany, zatem naprawa nawet z użyciem części ze szrotu, przekroczy 1,5 tys zł. Gdyby szkodę wyliczyło ASO, wyjdzie około 5 tys. 

Dlaczego chcesz likwidować z AC, a nie z OC sprawcy? To mi wygląda na przetarcie kołem ciężarówki - czyżby uciekł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee..to wyłącznie moja wina.
Wyjeżdżałem i zapomniałem o słupku od bramy, był w martwym punkcie, wystarczyło pol metra do przodu i kłopot gotowy.
Też tak myślę, że konieczna jest wymiana drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelicz ile zniżek stracisz i na jak długo jak zgłosisz  szkodę z ac , a ile będzie kosztować naprawa u lakiernika + używane drzwi + listwy  i ich przezbrojenie. Czasem bardziej opłaca się z własnej kieszeni zapłacić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można temat zamknąć, decyzja podjęta, szkoda zgłoszona z AC. 

Tak na szybko w Wawie robocizna 700-900PLN, plus drzwi..jak znajdę prawe do sedana to też ok 1000 jak nie więcej.
Od 10 lat nie miałem szkody z AC, poprzednia to kradzież..
Mam w AC naprawę w ASO, ja nie mam czasu na wycieczki po blacharzach i szrotach.
Dzięki wszystkim za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przy zakupie ubezpieczenia wziąć opcję z ochroną utraty zniżek, chociaż tam pewnie są różne wykluczenia... Ja za tę opcję  płacę 100zl za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazny jest tez wklad wlasny w przypadku szkody itp. Nowa ubezpieczalnia chce potwierdzenia z poprzedniej o bezszkodowej jezdzie i tu zonk bo masz szkode w ubezpieczalni A , ktorej ta ubezpieczalnia ci nie liczy( bo masz ochrone znizek) ale ladnie ci wpisze na zaswiadczeniu do nowej ubezpieczalni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochrona zniżek to trochę ściema - wpisują szkodę normalnie do UFG. Nikt juz teraz na zaświadczenia specjalnie nie patrzy, wszyscy sprawdzają właśnie w UFG. Koniec końców ubezpieczając w firmie A z ochroną zniżek chroni to tylko przy kontynuacji ubezpieczenia w firmie A, każda inna firma potraktuje to jak normalną szkodę. 

Można do tego jeszcze dodać rozstrzał cenowy między firmami sięgający nieraz ponad 100% i niejawny cennik i za rok zwyżka będzie tak czy inaczej.  Nie bez powodu ubezpieczenie kosztuje 3000-4000zł a ochrona 100zł ;-)

Tak samo trzeba uważać z ubezpieczeniem szyb... pamiętam że były firmy sprzedające ubezpieczenie szyb extra do AC ze niby beż zwyżki, ale oczywiście wypłata do UFG trafiała. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniżki traci się na 5 lat, nie całe oczywiście, ale jakiś procent.

Ochrona zniżek działa tylko i wyłącznie na tym aucie i przy kontynuacji w tej firmie, bo w centralnym rejestrze będzie jako szkoda odnotowana. 

Jeszcze co ciekawsze, to tylko i wyłącznie na tym aucie, bo już na drugim i nawet w tej samej firmie będzie zwyżka w opłacie.

Każde dodatkowe ubezpieczenie typu szyba ITP ze szkodą powoduje zapis w rejestrze o szkodzie z AC na 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak płacisz 4000 zł za ubezpieczenie i po zgłoszeniu szkody zabiorą ci  np. 15% to jesteś do tyłu jakieś 3000zł . Drzwi to1000zł (może uda się kupić w kolorze) , jak nie to ok. 600 za lakierowanie . Czy nie opłaca się zgłaszać do ac , przy małych szkodach , no chyba że ktoś chce mieć nowe drzwi i historię blacharską naprawy w aso. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności