Skocz do zawartości
cinek1987cinek

[Passat B6] Gaśnięcie auta podczas załączania wypalania DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam B6, 2.0 TDI, 170 KM, BMR.

Ostatnio coś zaczęło się dziwnego dziać z nim. Mianowicie podczas zakrętu chciałem zredukować bieg, wcisnąłem sprzęgło, obroty spadały i spadły do 0, zapaliła się tylko kontrolka aku - myślę, no dziwne - odpaliłem ponownie, chwile jechałem i obroty wskoczyły na 1000 (czyli DPF oznajmił, że chce się dopalić). 

Później auto na garażu i kilka spraw do załatwienia:

- wymiana uszczelnień pompy Vacum,

- wymiana kolektora ssącego (przerobiony bez klapek),

- czyszczenie EGR, przepustnicy i całego układu,

- wymiana filtra paliwa i czyszczenie wszystkiego + odpowietrzanie.

- ustawienie kąta wtrysku na pompie (było + 3,5 - 3,8, ustawieni kata sycnhro: na 0),

 

Po odebraniu auta, silnik pracuje ciszej, ładnie się zbiera itd. Odpala w miarę ładnie na razie.

Ale dzisiaj ponownie przywitał mnie problem z gaśnięciem.

I to chyba znowu próbował załączyć się DPF do wypalania. Dojeżdżanie i redukowanie do każdych świateł - i bach, gaśnie...

Aż wreszcie załączył się DPF czyli obroty na 1000 - pojechałem go wypalić i po tym wszystko działa ok.

Przed i po 0 błędów. 

Wciskam sprzęgło i obroty spadają nie do 800 tylko do 0 nieważne czy silnik zagrzany czy zimny.

I to tylko jak próbuje się załączyć DPF - przynajmniej takie mam wrażenie.

Ktoś coś, jakiś pomysł ?? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa w baku. Zatankuj do pełna i patrz czy będzie się działo to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zgaszeniu silnika to chyba nie DPF. Też na początku miałem takie wrażenie jak mi parę razy zgasł silnik (z mojej winy) i obroty wskoczyły w okolicę 1000. Po dodaniu gazu się uspakajało wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkpol napisał:

Pompa paliwa w baku. Zatankuj do pełna i patrz czy będzie się działo to samo

Raz miałem niecałą połowę baku a wczoraj 3/4 baku. I chyba przy normalnej pracy bez wypalania dpfa też by się coś działo ...

5 godzin temu, emilus100 napisał:

Po zgaszeniu silnika to chyba nie DPF. Też na początku miałem takie wrażenie jak mi parę razy zgasł silnik (z mojej winy) i obroty wskoczyły w okolicę 1000. Po dodaniu gazu się uspakajało wszystko.

Dziwna sprawa. Silnik mi gaśnie jak on próbuje podjąć próbę wypalania a gdy silnik ma niskie obroty.

Jak cisnę gaz i szybko zmianom biegi to jest ok, ale jak dojeżdżam do świateł etc i wciskam wtedy sprzęgło to obroty spadają i przelatują 800 i do 0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to może być wina zaworu EGR - nie domyka i brakuje powietrza (za dużo spalin).

Wyczyściłeś ale czy prawidłowo działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Trochę z opóźnieniem, ale problem dalej występuje.

Wymieniłem przepływkę i zawór EGR. Niestety nie pomogło.

Auto u 2 mechaniorów - brak pomysłów. 

Brak błędów na kompie.

Jakaś jeszcze sugestia ?

Wątpliwy pozostaje filtr DPF... ale auto elegencko się wkręca na obroty, na autostradzie do 200 ładnie ciągnie. 

Filtr się tam wypala... wprawdzie często (przebieg 286 tys).

Jadę, dojeżdżam do ronda, świateł etc, wciskam sprzęgło i zamiast trzymać obroty 800 to mi wskazówka leci do 0 i tylko kontrolka aku się pali. Odpalam na strzała. 

I tak naprawdę to ciężko trafić ten moment ale udało mi się trafić i nie odpalać go tylko od razu sprawdzić błędy -- NIC :(

Wydaje mi się, że wtedy komp chciał załączyć dopalanie dpfa (czyli wskoczyć na 1000 obr.).

DAS AUTO.

Pomoże ktoś ? ;)

 

 

Edytowane przez cinek1987cinek
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności