Skocz do zawartości
xplone

System wolne ręce działanie - problem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak wam działa system wolne ręce czy możecie auto zamknąć za pomocą czujnika w klamce ? U mnie można auto jedynie otworzyć za pomocą tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to u mnie tak nie działa :/ ciekawe czy to nie kwestia zakodowania ustawień

Mówimy o zamknięciu auta, nie otwarciu, otwieranie mi działa z czujnika z klamki, nie działa zamykanie samochodu.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwieranie działa jak chwytam klamkę od wewnątrz, a zamyka sią, jak dotknę w zaznaczonym miejscu od zewnątrz klamki. Tak miałem w trzech Passatach B8 i teraz w Arteonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinno działać, coś jest u mnie nie tak, denerwuje mnie to bo mając system wolne ręce muszę szukać kluczyka w kieszeni tylko po to żeby zamknąć auto - bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach auta. Tam jest opcja otwierania i zamykania. Może masz coś wyłączone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

W moim przypadku klamką nie da się ani otworzyć ani zamknąć.

Zupełnie bez sensu to jest, bo kluczyka to nawet nie ma gdzie w aucie położyć na dobrą sprawę a potrzebny tylko do otwierania i zamykania.

Czy może być tak że nie mam czujników w klamce?

Poprosiłem znajomego o odczyt, coś takiego mam:

Address 05: Acc/Start Authorization. (J518) 
Labels: 5Q0-959-435.clb
Part No SW: 3Q0 959 435 D HW: 3Q0 959 435 D 
Component: VWKESSYMQB 026 0811  Revision: 00026000 
Serial number: 040xx4317x Coding: 002F0F0E0F

Może wystarczy w kodowaniu coś zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz takie wgłębienie w klamce, jeżeli nie, to nie masz tego systemu. 

IMG_20200112_160252.jpg

A tu jest miejsce na odłożenie kluczyka

 

IMG_20200112_160603.jpg

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego wgłębienia w klamce, a dołożenie tego dodatku to nie wiem czy nawet możliwe.

Miejsca na kluczyk też nie ma, zupełnie inaczej mam, zapalniczkę mam pod panelem klimy,

wgłębienie jest na centymetr a rowek za wąski na kluczyk w dodatku przykrywa go podłokietnik.

Gdzieś widziałem w opcjach CAR automatyczne zamykanie, trochę boję się uaktywniać,

muszę przetestować co się stanie jak zamknę kluczyk w bagażniku, mam nadzieję że tak zatrzaśnięte auta dam rady otworzyć drugim kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wychodzi, że masz wersję Keyless Go (czyli tylko odpalanie z kluczyka). System Keyless Access można dołożyć, ale to kosztowny zabieg (klamki, anteny, wiązki, sterowniki, kodowanie itd.), za dużo zachodu...

Automatyczne zamykanie w Car polega tylko na tym, że drzwi ryglują się Tobie po przekroczeniu prędkości ok.15 km/h po pierwszym ruszeniu po odpaleniu auta (dla bezpieczeństwa, aby nikt np. kiedy będziesz stał na światłach nie wtargnął do Twojego auta). Po prostu nie można otworzyć drzwi od zewnątrz, dopóki ktoś nie otworzy najpierw od środka. Na tym polega działanie tej opcji.

Co do zatrzaśnięcia kluczyka w Twoim przypadku to nie wiem, ale jak jest system bezkluczykowy, to nie da się zamknąć auta jak kluczyk znajduje się w jego wnętrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - masz tylko podstawową wersję czyli bezprzewodowe uruchamianie silnika.
Spójrz na to z drugiej strony - jesteś zabezpieczony przed kradzieżą metodą na walizkę - tak popularną ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Z tego wychodzi, że masz wersję Keyless Go (czyli tylko odpalanie z kluczyka). System Keyless Access można dołożyć, ale to kosztowny zabieg (klamki, anteny, wiązki, sterowniki, kodowanie itd.), za dużo zachodu...

Orientowałeś się ile to może kosztować? Z tego co ja się orientowałem to klamki (komplet można kupić na allegro za ok 1000zł) kompletne, czyli chyba z antenami + antena gdzieś w klapie. Wiązki krótkie, bo tylko w drzwiach. Jestem ciekawy sterownika czy trzeba wymieniać mając KeylessGo, ponieważ obecny moduł wykrywa bezprzewodowo kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2020 o 06:52, [email protected] napisał:

Co do zatrzaśnięcia kluczyka w Twoim przypadku to nie wiem, ale jak jest system bezkluczykowy, to nie da się zamknąć auta jak kluczyk znajduje się w jego wnętrzu.

U mnie się da (MY17 highline, z systemem easy open/ close). Jak wrzucisz kluczyk do bagażnika i zamkniesz klapę, to na jakąś minutę auto się nie zamyka. Jeśli nie zareagujesz, to się jednak zarygluje (komp ma tak ustawione, żeby "myśleć", że nie zauważyłeś/ zignorowałeś sytuację i odszedłeś od auta). Da się otworzyć drugim kluczykiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega xplone pomylił chyba pojęcia w temacie, temat jest o systemie bezkluczykowym KEYLESS a system handfree "wolne ręce" to przecież telefon głośnomówiący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności