Skocz do zawartości
pezet101

[B6] Otwieranie zamkniętego samochodu bez akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... Auto zamknięte z pilota, a że miało dłużej stać, odłączyłem akumulator i zatrzasnąłem maskę.

Byłem pewien, że otworzę ręcznie kluczykiem - bo już wcześniej otwierałem, ALE z działającą elektryką.

No i JAK teraz otworzyć, jeśli kluczyk (ten sam, który otwierał z podłączonym akumulatorem) teraz obraca się w lewo-prawo, ale nic się nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja otwarcia to jest lewo-prawo-lewo, albo prawo-lewo-prawo. Jeśli nie pomoże to allegro i patrz która szyba jest najtańsza. Możesz też podpiąć zewnętrzne aku do instalacji. Pod rozrusznik, albo (gdzieś czytałem, że tak robią, ale nie wiem czy to nie fake) pod oświetlenie tablicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od fachowców od otwierania samochodów dowiedziałem się, że ręcznie kluczykiem nie da się otworzyć. Musi być napięcie z akumulatora.

3 firmy specjalizujące się w otwieraniu aut odmówiły.

Pozostaje podpięcie prądu od spodu lub rozbicie szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka. Sam nie raz wyciągałem akumulator(ładowanie, wymiana na nowy) i zawsze kluczyk(grot) działał i zawsze zamykałem i otwierałem auto. Chyba, że zamkniecie z pilota i odłączenie akumulatora powoduje dokumentne zablokowanie zamka, tylko co jak padnie akumulator, to nie wejdziesz do auta? Teraz nie pamiętam jak to było u mnie. Nie mniej jednak przestroga na przyszłość żeby przed wyjęciem akumulatora nie zamykać auta z pilota. A maski nie da rady jakoś otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po takiej operacji. Sprawa jest prostsza niż może się wydawać. Nie trzeba forsować zamka ani wybijać szyby-którejkolwiek. Wystarczy dostać się do lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Na przewody do tej lamki podać napięcie z zewnętrznego źródła - zgodnie z biegunowością- i nacisnąć pilot. Auto otwarte. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się tutaj. A jeśli w B7 oświetlenie tablicy jest na diodach to sposób też zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności