Skocz do zawartości
Marek87

diesel B5 FL AVF 1,9 130 KM - EGR odłączony wężyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Passata B5 FL 130 KM 1,9 AVF

W samochodzie był problem z dynamiką. Mechanik szukał przyczyny. Wykluczył turbinę. Niby jest z nią wszystko OK. Stwierdził że po odłączeniu wężyka podciśnienia od EGR i zaślepieniu wężyka jest lepiej. Faktycznie było lepiej jak wyjeżdżałem z warsztatu. Teraz mi się wydaje że tej dynamiki znów nie ma. Auto nie wchodzi już w tryb awaryjny, przynajmniej nie zapisuje się już bład. Czy można jeździć na odłączonym wężyku ? Czy należy zaślepić EGR mechanicznie ? Czy lepiej będzie wymienić N75 ?

Jak wchodzę w grupę 003 to przy wolnych obrotach mam około 5 % EGR duty cycle. Jak dodam gazu to jest ok.  80 % i tak już pozostaje. Czy to jest normalne ? Czy zawór EGR na 100 % jest w pozycji zamkniętej ? Mechanik mi mówił że po odłączeniu wężyka zawór będzie zamknięty. Czy to prawda ?

Edytowane przez Marek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli zwór jest szczelny czyli tzw grzybek w egr jest domknięty to po dołączeniu przewodu podciśnienia już się nie podniesie czyli jest wyłączony/zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można na komputerze sprawdzić czy EGR jest wyłączony ? Czy można to zrobić np. programem VCDS LITE ? 

Nie mam innego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek87 napisał:

A czy można na komputerze sprawdzić czy EGR jest wyłączony ?

Silnik włączony. 01 Engine, Basic settings - 03. EGR zostaje włączony/wyłączony, zmiana wartości(znaczna zmiana - z tego co pamiętam dwukrotna (?) ) przepływu świadczy o działającym EGR. 

Na marginesie - co to za mania, cokolwiek nie tak w silniku pierwszy na "celowniku" EGR.....

 

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności