Skocz do zawartości
syropcio

Discovery Media - rozkodowało się po rozłączeniu kostki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dzisiaj po wizycie w serwisie, gdzie dla sprawdzenia przekładni kierowniczej rozłączyli mi wspomaganie przez wypięcie kostki idącej do magla (bo nie dali rady programowo ...),  straciłem w samochodzie bluetooth, USB, Voice, Nawigację. Samo radio działa.  Próba wejśćia w telefon  : "telefon jest niedostępny", Voice Funkcję "obsługa głosowa" można odblokować za pomocą kodu aktywacyjnego. Skontaktuj się dealerem.  Nic nie dało odłączenie akumulatora ani reset radia. Pomożecie ?

Numer urządzenia : 3Q0035846

Sprzęt : 820

Oprogramowanie : 0627

 

Edytowane przez syropcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wrucisz do serwisu na reklamacje ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakład zajmuje się tylko regeneracja przekładni, nie ogarną bo maja za stary sprzet do diagnostyki nie obsługujący B8 i wiedzy w temacie kodowania  dlatego szukam pomocy na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie coś pomóc bez conajmniej odczytu usterek , na pierwszy rzut oka to , panowie nie poprawnie zakodowali  lub uruchomili ochronę komponentu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam log z VCDSa. Widziałem jak próbowali wchodzić w moduł komfortu żeby dojść do ustawienia wspomagania (chcieli je wyłączyć do testu, ale nie dali rady i wypięli ostatecznie kostkę ) ale nie wiem co dokładnie tam namieszali.

 

A czy na ochronę komponentu może mieć wpływ to że zakodowałem sobie lane assist  i czy można bez ASO to spowrotem  zakodować ? Bo mam błąd występujący od czasu aktywacji LA :

13636608 - Control Module Incorrectly Coded 
          U1014 00 [009] - -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 254
                    Reset counter: 139
                    Mileage: 151656 km
                    Date: 2019.06.24
                    Time: 11:34:22

 

Tyle że od tego czasu nie było żadnego resetu.

Log-WVWZZZ3CZGE098299-163194km-101404mi.txt

Edytowane przez syropcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalili z systemu kody aktywacyjne SVAP przez swoją niewiedze w temacie platformy MQB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko działa. Konieczna była wizyta w ASO. Przywrócenie funkcjonalności sterownika : koszt 105PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności