Skocz do zawartości
xplone

stuki w DSG przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy stuki w dsg 7 DQ500 przy wolnym hamowaniu silnikiem ? wina półosi lewej ? poduszki ? czy mechatroniki ? a może wystarczy przeprowadzić adaptację mechatroniki ODISEM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wymieniany olej w skrzyni biegów ? Jaki przebieg ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240tyś olej wymieniany

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam ten sam objaw , około 1000km po wymianie oleju w DSG przy redukcji słychać stuknięcie.

Pojawiło się kilka dni temu i z każdą redukcją jest bardziej słyszalny.



Pacjent to B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG7 4x4, przebieg 239 tyś. , olej zmieniony przy okazji wymiany dwumasy. 

 

Proszę bardzo o jakieś sugestie.

 

Dziękuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżę temat.

Ostatnio wymieniłem olej w skrzyni - jak u kolegi jamika - autko to B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG7 4x4, przebieg 57 tysięcy.

Niestety po wymianie oleju zaczęły się takie same objawy, jakby klikanie.

@Jamik udało Ci się problem chociaż zdiagnozować?

Pozdr.

Edit: oprócz objawów klikania przy hamowaniu (z hamulcem rzadziej, ale też klika) zapomniałem wspomnieć o szarpaniu przy ruszaniu lub redukcji.

Mniej odczuwalne na Drivie, bardziej na Sporcie

Niemniej jednak bardzo irytujące. Szczególnie, że przed wymianą oleju skrzynia chodziła perfekcyjnie.

 

 

Edytowane przez hamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, czy udało Ci się rozwiązać problem? Co to było? Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2021 o 08:24, 1kevin napisał:

Witaj, czy udało Ci się rozwiązać problem? Co to było? Dzięki 

Cześć

Wybacz, że długo po czasie, ale zarzuciłem tymczasowo temat ze względu na inne zajęcia.

Wiem, co było przyczyną - pseudomechanicy spod szyldu Irmar w Krakowie, mieniący się fachowym serwisem.

Jak zapytałem, twierdzili, że potrafią wymienić olej w DSG i automatach ogólnie. BA! Nawet mają w spisie usług wymianę oleju w skrzyniach automatycznych.

Ale sk....yny nie wiedzieli, że trzeba w DSG odkręcić dodatkowy zawór do mechatroniki.

Jak się okazało w ASO po kilku dniach, spece z Irmar najzwyczajniej spierdolili mi skrzynię, bo nie zalali mechatroniki.

 

Przepraszam za słownictwo, ale wiedząc, że dali ciała, właściciel unikał odpowiedzialności i nie poczuwał się do naprawy nawet z OC.

ps: warsztat godny dodania do wątku druciarzy...

Edytowane przez mkpol
nie tolerujemy przekleństw
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to co Piszesz. Chyba serwis vw ciapnął Cię na naprawę, ponieważ w dq 500 są 2 korki spustowe ( od skrzyni i mechatroniki) ale śmigają na jednym oleju( powiedzmy, że jest to miska z przegrodą po środku). Aby prawidłowo wymienić olej spuszczamy z 2 korków lecz do napełnienia lejemy wspólnie z jednego zalewu. Zatem co mogli Ci pokiełbasić, to to, że olej z części mechatronicznej nie został wymieniony? lub zalali Ci go radykalnie za mało ale po to jest właśnie rurka ustalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina ASO. Akuratnie ASO zdiagnozowało problem.

Jak pisałem, problem stworzył "serwis" Irmar - nie tknęłi korka spustowego z mechatroniki, kiedy olej spuszczali, a wlewając nowy, wlali go ok. 0,6 l za mało...

 

ASO nie zamierzało się bawić w żadne naprawy - nie regenerują skrzyń biegów.

 

EDIT: Rozumiem, że teoretycznie mechatronika powinna zostać dalej zalana, zgodnie z tym co piszesz, ale najwidoczniej oleju było niewystarczająco, albo coś innego schrzanili, skoro objawy zaczęły się po wymianie.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś może nowe oprogramowanie, lub aktualizował je w serwisie skrzynia DQ381 7 biegów mokra?

Jaka cena takiej usługi u nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności