Skocz do zawartości
Lavigru

Stuki w tylnym zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie rowniez gluche stukanie na rownej drodze.

Czy koledzy znalezli rozwiazanie?

Wiem, ze tylne amorki sa o wymiany, bo sa wylane, ale dzwiek idzie raczej od przedniego zawieszenia.

Nalot 200kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie tak było że stukało z przodu nawet na równej drodze, szczególnie na początku jazdy. Wymieniłem przednie amortyzatory plus górne mocowanie i problem znikł.Z tyłu amortyzatory również wymieniłem na bilsteiny i po dwóch latach rozważam wymianę bo tłuką się że szkoda gadać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze poprzedni wlasciciel wymienil jakies gumy w zawieszeniu, ale tylko dlatego ze mechanik stwierdzil luz na nich,  a poprzedni wlasciciel zadnych stukow nie slyszal, mimo ze pedantyczne mial podejscie do auta.

Te stukanie jest identyczne jakie mialem w passku B5. Na trzepakach wszystko bez uwag wyszlo, a jak rozebralem, to dwa tylne amorki byly wylane.

Nowe amorki Sachsa tylne juz kupione i czekaja na wymiane, wraz z calym osprzetem do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na jakie amortyzatory wymieniłeś u mnie mam to samo na dziurach strasznie dobija a mam założonego sachsa od miesiąca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrzuciłem Bilsteiny i założyłem oryginały, udało mi się kupić używki z małym przebiegiem. Teraz jest tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uporalem sie ze stukaniem w tylnym zawieszeniu mialem zalozone nowe sachsy niewiem co jest nie tak z nimi poniewaz tlukly strasznie od nowosci tydzien temu udalo mi sie kupic orginalne amortyzatory z malym przebiegiem po wymianie stukow nie ma  ? takze  albo sachs ma jakies wadliwe rzeczy albo niewiem choc do tej pory kupowalem nie bylo problemow az do teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie tylnich amorkow na sachsy, plus odboje i górne mocowanie. Głuche stuki slysze nadal, choc ciut mniejsze.

Poprzednie amory byly wylane.

Lubie ten samochód, ale zawiecha to jakas poraża. W B5 spisywało się dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jericho napisał:

Lubie ten samochód, ale zawiecha to jakas poraża. W B5 spisywało się dużo lepiej.

No właśnie nie wszystkie bo jeżdżę też innym kombi i wydaje mi się że jest ok. 

Edytowane przez 1285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma przebieg 105 tyś i od niedawna zaczęło coś stukać nieprzyjemnie. Pojechałem na przegląd i okazało się że tylny amor się poci olejem. Żenada żeby po takim przebiegu już amory do wymiany były.

Co prawda nie mają lekko na tych cholernie dziurawych drogach w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem dzisiaj tylna kanape i .... Stuki z tylu jakby znikły. Zrobilem za krótki odcinek by byc pewnym na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne odczucia do Twoich że kiedy było opuszczone oparcie siedzenia tłukło się mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie było podobnie jak piszecie i pomogło smarowanie tylnych gumek wahaczy przednich. Tłuczenie ustało, ale na jak długo nie wiem - wylazło po zimie i na razie jest OK, pewnie po kolejnej będzie poprawka lub wymiana tulei wahacza - to znana przypadłość Passatów od dawna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2021 o 13:19, Jericho napisał:

Zlozylem dzisiaj tylna kanape i .... Stuki z tylu jakby znikły. Zrobilem za krótki odcinek by byc pewnym na 100%

U mnie również rozłożone oparcia generują stuki jak by było wybite zawieszenie. Po złożeniu oparć jest cicho. Ktoś już gdzieś pisał o tym problemie. Jak by ktoś miał pomysł co obkleić taśmą lub co dokręcić to bym chętnie skorzystał. Obecnie jeżdżę sedanem. Wcześniej miałem kombi i tam tylna kanapa nie generowała takich dźwięków. 

Jako że pogoda podczas weekendu majowego nie rozpieszczała poświęciłem godzinkę na zbadanie stuków tylnej kanapy. Wyjąłem tylną kanapę. Są tam cztery uchwyty które owinąłem taśmą- taką jak do wiązek  elektrycznych. Dodatkowo tą samą taśmą owinąłem uchwyt składania oparć (ten co się zwalnia z bagażnika). Teraz oparcia zatrzaskują się dużo sztywniej i żeby się rozłożyły trzeba im trochę pomóc.

Po krótkich testach wygląda że tylna kanapa już nie udaje rozjechanego zawieszenia. Jest zdecydowanie bardziej cicho.

Edytowane przez GRENEK9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie foto porada? ;>)

 

U mnie kanapa przestala generowac dzwieki, ale stuki  w zawieszeniu slysze.

Zauwazylem , ze gdy jest ciaga nierownej drogi to zawicha chodzi ladnie, ale jesli co kilkanascie maetrow jest jakas dziura czy wystajacy element to slysze ten gluchy stuk.

Jak jade powoli po płynnnych nierownosciach (droga gruntowa), to z prawej tylnej strony w kabinie slysze delikatne pojekiwania/gruchanie oraz slysze prace nadwozia, na przechyłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie stuki powrocily po 2 tygodniach od zalozenia chociaz kupilem amorki orginalne z bardzo malym przebiegiem, co mnie ciekawi chcac teraz kupic amortyzator jest calkiem inny numer pytalem w aso w austrii dostalem nr 3Q0 513 049 GG gdzies wyczytalem ze amorki z nr w srodku 512 mialy wade fabryczna  ale niewiem czy to prawda kusi mnie kupic nowe poniewaz sa poprawione, i zeby sie pozbyc tych gluchych stukow strasznie mnie to wkurza. Jeszcze mnie zastanawia jeden temat kiedy czytalem na innym forum ze mocowanie baku tez wydalalo dzieki tam w sumie jest tylko opaska bez zadnej amortyzacji ktora przylega do plastiku i mysle ze to tez moze miec cos wspolnego jak bede mial czas sprobuje cos wykombinowac podlozyc cienka gume czu cos immego na testy zobaczymy co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim b8 natomiast słychać szumy i stuki z tyłu podczas jazdy po nierównościach. Amortyzatory sprawne. Prawdopodobnie to jest problem z napędem 4x4. Czy ktoś się spotkał z taką usterką?

Edytowane przez markarn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Sachs? 

W dniu 10.07.2020 o 12:25, Lavigru napisał:

Problem rozwiązany. Wymienione amortyzatory. Po wymianie miałem dalej słyszalne stuki ale jak się okazało nowy SACHS poszedł na reklamacje i jak ręką odjął. Jeździ i prowadzi się obecnie wg mnie jak należy. 

Co to jest ten SCHAS? 

W dniu 10.07.2020 o 12:25, Lavigru napisał:

 

 

Edytowane przez krzysiek210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma produkująca m. in. amortyzatory -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie wyszła ciekawsza sprawa. Wymienione amortyzatory na nowe (SACHS), potem po reklamacji u mechanika zmienił jeszcze dodatkowo poduszkę więc podjechałem jeszcze do znajomego.
Sprawdził całe zawieszenie z tyłu - mówi że nic nie widać - a głuche stuki dalej są.

Zacząłem kombinować i chyba znalazłem. Prawdopodobnie głuche stuki w moim przypadku pochodzą od klapy bagażnika - a konkretniej pewnie coś od mechanizmu elektrycznego klapy.


Na razie nie wiem jak mam się za to zabrać - ale pokaże Wam jak udało mi się wstępnie rozszyfrować problem.

VID_20210813_081529.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności