Skocz do zawartości
borsuk83

Top led, obd eleven, wysokosc...

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Wczoraj za dnia bylem w aso w celu podniesienia swiatel. Swiatla mialy zostac podniesione moze nawet odrobinke wyzej niz mowi ksiazka celem zwiekszenia zasiegu.  Doradca odddajac mi samochod zaznaczyl, ze jakby  bylo za wysoko to poprawia. Po odbiorze w ciagu dnia oddaalilem sie od tego aso o kilkaset kilometrow, potem nastal wieczor/noc i wtedy sie zorientowalem, ze jesnak jest sporo za wysoko o czym przypomina mi co ktorys kierowca jadacy z naprzeciwka. Do aso na poprawke wroce, nawet bedzie mi po drodze i troche naginajac swoje plany pasowaloby mi to ale przez najblizsze dni tez musze uzywac samochodu. Dzis pomyslalem, ze mam obd eleven i moze przy uzyciu tego interfejsu daloby je obnizyc do czasu skorygowania wysokosci w aso. Pytanie do Was: da sie to zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja wysokości jest mechaniczna.

Odsyłam tutaj :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem i sam juz nie wiem. W aso mowili, ze ustawienie tych swiatel to robota elektronika i ze nic sie tam niczym nie pokreca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, borsuk83 napisał:

Przeczytalem i sam juz nie wiem. W aso mowili, ze ustawienie tych swiatel to robota elektronika i ze nic sie tam niczym nie pokreca. 

Delikatnie mówiąc ASO pier**li. Bazowe ustawienie świateł zrobią Ci na każdej stacji diagnostycznej pokrętłami, które są na lampach. Otwórz maskę, za tymi metalowymi "belkami" jak masz górną obudowę lampy będą pokrętła. Na dobrą sprawę sam to możesz zrobić "na oko" dojeżdżając do ściany. Będzie potrzebny imbus.

Mi ustawiali 3 dni temu na stacji diagnostycznej, zasięg znacznie się poprawił, a nikogo nie oślepiam. Mam paska z TOP LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie do komputera służy tylko i wyłącznie temu, aby silniczki od wysokości i te, co skręcają na boki ustawiły się w swoim położeniu środkowym. W takim niby położeniu właśnie się znajdują, jeżeli samochód jest niezaładowany, ma odpowiednią ilość paliwa itp., jak tylko przekręcisz zapłon. Więc komputer nie jest niezbędny do regulacji. Sama regulacja jest mechaniczna i aby ją poprawnie zrobić wystarczy imbus i dalmierz. Stajemy sobie na przeciwko ściany - ważne, aby podłoże było do niej prostopadłe. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że doskonałym miejscem do tego typu manewrów jest parking podziemny przy jakimś sklepie. Dalmierzem mierzymy wysokość lampy od podłoża i odległość lampy od ściany. Skoro pochylenie świateł ma być 1%, jak jest napisane na lampie, to wystarczy ustawić je w ten sposób, aby zachodził warunek

wysokość na ścianie [cm] = wysokość lampy [cm] minus odległość lampy od ściany [m] (metry zamieniamy na cm.

Przykład

Wysokość soczewki od podłoża = 76 cm

Odległość od ściany = 10m

Wysokość na jaką należy ustawić na ścianie = 76cm - 10cm = 66 cm.

W Twoim przypadku ja bym po prostu obniżył lampy o pół obrotu i zobaczył co się dzieje, o ile nie masz warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rade, jakbym przeczytal wczoraj to bym sie tego samodzielnie podjal. Jednak plany/terminy juz pozmienialem i jutro rano melduje sie na poprawke w aso. Najwyzej jakby po tej operacji trzeba bylo jeszcze cos poprawic to juz sprobuje sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności