Skocz do zawartości
buri2604

diesel Brak doładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Mam problem a mianowicie kupiłem passka Ajm-a z uwaloną turbiną. Wsadziłem turbinke od awx no i brakuje mu doładowania. Na vagu max ciśnienie jakie mi pokazuje na statycznym odczycie z vaga to 1.4 bara przy 1.5-2k obrotów potem ciśnienie maleje. Podczas jazdy czuć jak turbo delikatnie wstaje ale to niej jest to. Poza tym 1 i 4 wtrysk w grupie chyba 14 jak na moje leje chodz z tego co coś mi chodzi po głowie po 1 ma wpływ na 4 a 2 na 3 no i na 2 i 3 jest około 0.5mg/h. Wszystkie wężyki sprawne przepływka ok n75 sprawny. Czy lejący wtrysk ma wpływ na brak doładowania? Bo jak na moje nie. Lejący wtrysk ma tylko wpływ na dynamike mocy. Zastanawia mnie czy nie zostala rozregulowana sztanga. Odnośnie kąta ustawienia pompek istnieje szansa złego kąta? Pomoże ktoś?

20191029_175733.jpg

Edytowane przez buri2604
Brak dopełnienia postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wtryski uwalone albo wiązka a co do turbo to zobacz czy sztanga chodzi płynnie i w pełnym zakresie, włącz w basic setting gruszke i obserwuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wlaśnie zanim turbo wkręcałem. Chodzi płynnie tyle że brak jest podciśnienia i dlatego niechce sztangi unieść. Ta gruszka od sztangi sprawna bo sprawdzałem też. Jak zdejme wężyk to ledwo co zasysa. Moze to być uszkodzony n75? Idzie go jakoś sprawdzić vagiem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vagiem nie wiem jak ale możesz zamienić miejscami z N18 tym od EGR, są takie same a zobacz Vacum Pompe czy czasem króciec nie jest rozwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wtedy z tym czujnikiem og egr? Jakoś można go podpiąć na krutko. Tylko jak i jakie będą ewentualne objawy pominięcia n18. Druga sprawa czy n18 u mnie chyba n239 ma wpływ na sprawność doładowania turbiny bo miałem taki błąd na silniku. Usunąlem go i już niema ale był :)

20191026_184117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności