Skocz do zawartości
Adr3k

Prawdopodobnie przerwana praca wypalania dpf

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Marek3 napisał:

po odpaleniu nie ,ale po przejechaniu paru metrów już tak

Wypalanie odbywa się przy temperaturze spalin powyżej 550 stopni. Uzyskaj to po paru metrach to wystąpię z wnioskiem o przyznanie ci nobla ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym wypalaniu zrobię krótkie video...

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mkpol napisał:

Wypalanie dpf-a na pewno nie uruchomi się zaraz po odpaleniu silnika.

Wypalanie nie ale przynajmniej u mnie jeśli ma akurat się wypalać to nawet na zimnym silniku podnosi obroty,pewnie po to by szybciej osiągnąć odpowiednią temperaturę.Mam wyłączone dogrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podczas normalnej jazdy nie osiągnie się temperatury spalin ponad 550 stopni , dlatego procedura startuje nawet na zimnym silniku , a że sadza spala się przy temperaturach powyżej 550 stopni to druga sprawa

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po sugestie kolegi z touranforum zamieniłem miejscami czujniki różnicy ciśnień DPFa. Wygląda , na to że coś pomogło. Zmiejszyła się wartość różnicy ciśnień. Spadło do 3-5 mBar na wolnych obrotach. Było wcześniej od 10-20mBar . Widać także w czasie jazdy że te wartości nie rosną tak wysoko. Teraz tylko testować ,czy to było to.

Screenshot_2020-02-28-20-31-43-842_com.applagapp.vagdpf.jpg

Edytowane przez krispassat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś się może orientuje,czy mogę dmuchnąć sprężonym powietrzem w wężyk który dochodzi z DPF do czujnika różnicy ciśnień ?

Kolega miał przypadek , że był on lekko przypchany, i DPF tak jak u mnie często się wypalał.

W jakimś warsztacie ,tak zrobili i wróciło do normy. Z tym że było to polo i nie wiem jaki model.

Chodzi mi generalnie o informację ,jak ten wężyk jest skonstruowany. W sensie czy jakiś tam zaworek jest zwrotny ,czy coś w tym sensie ? Żeby nie zepsuć jak bym chciał trochę tym powietrzem przedmuchać

Edytowane przez krispassat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę temat troszkę umarł więc troszkę odświeżę. Znalazłem sposób żeby sprawdzić czy dpf się wypala czyli nie nie patrząc na obroty, może to było ale u mnie się sprawdza. Mianowicie przycisk CAR/Wybór/Status/Start Stop jak jest ok, to tylko info z auta, a jak wypala..... Konieczna praca silnika ? 2 zdjęcia 1 jak jest ok a 2 jak wypala sprawdzone... SS wyłączony

Mój się kończy więc pilnuję

 

Niech ktoś potwierdzi bo u mnie się sprawdza

Pozdrawiam i dziękuję 

 

 

 

IMG_20200725_125431.jpg

IMG_20200725_125537.jpg

Screenshot_20200922_133346_com.applagapp.vagdpf.jpg

Edytowane przez Adr3k
Zmiana
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączysz klimę to też będziesz miał te komunikaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak komunikaty znikają, a ten z dużym zapotrzebowaniem na energię to wina słabego aku agm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach użytkowania stałem się jakby częścią tego samochodu :)i wiem dokładnie kiedy wypala, a kiedy podnosi obroty dla klimy.  Wystarczy wyłączyć klimę i przygazować to wtedy można zobaczyć czy spadną do 900, jak nie to wypalanie DPF. Ale można łatwiej to sprawdzić obserwując spalanie chwilowe. Obserwowałem wypalanie na OBD11 i chyba jest tak, że nie zawsze wypala filtr do zera. Jak np. mu się przerwie to nie przywraca potem wypalania tylko dopiero jak się znów zapełni i wtedy wydaje się, że często wypala bo nie jest nigdy dopalony do końca.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności