Skocz do zawartości
Adr3k

Prawdopodobnie przerwana praca wypalania dpf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie w tamtym tygodniu prawdopodobnie wypalał się dpf bo wentylatory chodziły dość długo po zgaszeniu. To nowy nabytek i niewiedziałem o i jak. Posiadam tylko VAS6154 i Odis 4.3.3, jest ktoś kto podpowie jak sprawdzić dpf stan popiołu. Boję się że znowu się to powtórzy

Będzie potrzeba to zamówię inny kabelek od małych ludzików tylko jaki

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym tu problem kolego?dpf się nie wypalił bo przerwałeś proces.W czasie następnej jazdy zrobi to ponownie. Wypalanie jest zwykle pomiędzy 200km(krótkie odcinki) a 500km(długie trasy). Poznasz to po podniesionych obrotach(około1tyś na tzw.luzie)Do sprawdzania dobry będzie np. OBD11 jeśli chcesz być na bieżąco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Adr3k napisał:

Witam jak w temacie w tamtym tygodniu prawdopodobnie wypalał się dpf bo wentylatory chodziły dość długo po zgaszeniu. To nowy nabytek i niewiedziałem o i jak. Posiadam tylko VAS6154 i Odis 4.3.3, jest ktoś kto podpowie jak sprawdzić dpf stan popiołu. Boję się że znowu się to powtórzy

Będzie potrzeba to zamówię inny kabelek od małych ludzików tylko jaki

 

Pozdrawiam 

W funkcjach specjalnych jest lub w prowadzonych funkcjach , w module 01 sterownik silnika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy Elm i vag.dpf i wszystko jasne. 

Screenshot_20190922_125315_com.applagapp.vagdpf.jpg

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak muszę kupić coś pod vcds odis za bardzo skomplikowany?

Nie potrafię 

Sprzydałby się ten elm, vcds też ok ale jeszcze jakby można było VIM usunąć to już wypas

A mam jeszcze jedno pytanie zaprosili mnie do ASO na akcje serwisową "Centralna Elektryka" za darmo, oczywiście będą widzieć moją ingerencję w odisie tzn kasowanie błędów? 

IMG_20191020_174658.jpg

Edytowane przez Adr3k
Coś nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerywam 2-3 razy miesięcznie i tak od 4 lat. No stress!!!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko ja mam autko 2 tygodnie ? czeka mnie rozrząd i oleum rozrząd w ASO 2,5k pln i zastanawiam się czy kontynuować książkę serwisową ehh ? zamek sam naprawiłem ?

IMG_20191006_161204.jpg

Edytowane przez Adr3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adr3k napisał:

Jednak muszę kupić coś pod vcds odis za bardzo skomplikowany?

Nie potrafię 

Sprzydałby się ten elm, vcds też ok ale jeszcze jakby można było VIM usunąć to już wypas

A mam jeszcze jedno pytanie zaprosili mnie do ASO na akcje serwisową "Centralna Elektryka" za darmo, oczywiście będą widzieć moją ingerencję w odisie tzn kasowanie błędów? 

IMG_20191020_174658.jpg

Jutro sprawdzę ile popiołu jest u mojego to dam znać dokładnie gdzie to jest , zobacz czy numer dealera czy się zmienił na taki jak masz w odis ustawiony , z tego co pamiętam to w B8 po kasowanu usterek wpisywał się ten numer 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad zrob sam,w nieautoryzowanym zakladzie VAGa w gdansku kasuja 1500zl za wszystko.

ja robilem to u kolegi vikinga z wymiana świec i zamknałem sie w kwocie 1300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj odczytałem dpf. Jest ok czy trzeba wypalać aktualny przebieg 199400

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

IMG_20191026_180505.jpg

Edytowane przez Adr3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś? Podpowie czy jest ok 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie filtr jest już dosyć mocno zapchany.

Wartość oil ash volume to 0.17l. Chyba max to teoretycznie 0.175. Powinna gdzieś w VCDS być opcja odhaczenia ile to max. Może być wartość podana w ml lub g.

Graniczne wartości to 60g albo 175ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2019 o 14:29, Adr3k napisał:

Witam jak w temacie w tamtym tygodniu prawdopodobnie wypalał się dpf bo wentylatory chodziły dość długo po zgaszeniu. To nowy nabytek i niewiedziałem o i jak. Posiadam tylko VAS6154 i Odis 4.3.3, jest ktoś kto podpowie jak sprawdzić dpf stan popiołu. Boję się że znowu się to powtórzy

Będzie potrzeba to zamówię inny kabelek od małych ludzików tylko jaki

 

Pozdrawiam 

Jak nadal chcesz sprawdzić zapełnienie filtra przez odis , to zrób tak :

uruchom diagnozę  następnie klikasz "bez zlecenia" , program robi sobie odczyty i itp. jak skończy to klikasz "lista sterowników " zaznaczasz 01  sterownik silnika , klikasz prawym klawiszem myszki , pojawi się dodatkowe okno , wybierasz prowadzone funkcje , i następnie "spr. zapełnienia filtra dpf"

U mnie po 130 tyś. 38 gramów ,graniczna wartość  jest 80 g.

 

20191031_144328.jpg

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, GRENEK9 napisał:

Według mnie filtr jest już dosyć mocno zapchany.

Wartość oil ash volume to 0.17l. Chyba max to teoretycznie 0.175. Powinna gdzieś w VCDS być opcja odhaczenia ile to max. Może być wartość podana w ml lub g.

Graniczne wartości to 60g albo 175ml.

max zapełnienie to 80g więc jeszcze trochę. Ja mam 0,17 i zapełnienie w g to 67.  przebieg 188k , ze spokojem , masz jeszcze czas. Zapali się lampka to będziesz się martwić. Możesz przerwać procedurę wypalania, to normalne. Nikt, kto kupi auto nie będzie siedział w nim i czekał aż dpf się wypali za każdym razem :)

co do rozrządu to mam ten sam dylemat. ASO 2400, nieautoryzowany serwis 1600, a kolega z garażu obok 400 za robotę plus części czyli około 1300 :) Pytanie kiedy będziesz sprzedawać auto bo jednak w aso ślad zostaje.  Ja czekam na promocję w ASO bo czasami można trafić na rozrząd poniżej 2k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z odisa pokazuje rozumiem że pasowało by porządnie przepalić  serwisowo

IMG_20191101_180936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego już nie wypalisz. Można czyścić ale trzeba wyjąć. Jeśli dobrze liczę to masz jeszcze przed sobą około 20-30 tys km. Chociaż niektórzy maja wyższe wartości niż 80 i jest ok :) na razie się nie przejmuj i jedz. Pojawi się kontrolka to będzie rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO na ile ten dpf jest obliczany - 230000?? Troche slaby zarta.

Kolego Adr3k jaki styl jazdy - wiekszosc miasto?? Juz widze ze na mine wpadles.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej narazie miasto autko mam 4 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, loki7777 napisał:

TO na ile ten dpf jest obliczany - 230000??

U mnie 200 tyś km i 42g.Wszystko zależy od warunków użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie mialem na mysli pytajac ale skoro auto dopiero kupione to nie wiadomo jak to wygladalo wczesniej.

 

U mnie po prawie 120tys km(sadze ze wiekszosc autostrady w UK) mam tak(az musialem wygiagnac obd11 i sprawdzic;):

Oil ash volume 23.8g

Soot mass measured 5.75

Soot mass calculated 11.91g

 

Rozumiem ze u mnie(ze wzgledu na rozne tlumaczenia) mam 23.8g wiec jeszcze sporo do zapelnienie. Start/stop od jakiegos czasu wylaczony i 6 wrzucam bardzo rzadko.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności