Skocz do zawartości
suthum

Passat B6 2.0 fsi BVX popychacz pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Po lekturze kilku tematów na forum, przerażony konsekwencjami, postanowiłem wymienić popychacz pompy paliwa. Kod silnika BVX 2.0 fsi data 1 rejestracji 08.2008. Doczytałem, że podobno są 2 rodzaje tego popychacza - płaski i z rolką. Jestem teraz daleko od auta i nie mam możliwości sprawdzenia co u mnie siedzi. Chciałbym zamówić ten popychacz i wymienić jak będę na miejscu ale nie wiem co kupić. Ma ktoś może dojście do Etki, żeby sprawdzić jaki numer części jest u mnie? Jak kupię i wymienię to wkleję tu zdjęcia co u mnie siedziało i w jakim stanie było. 

Z góry dziękuję. 

20180927_113048~3.jpg

 

Edit. 

Zamówiłem 06D 109 309 C. 

Jak przyjdzie sprawdzę czy dobrze dobrałem. 

Edytowane przez suthum
Edycja posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z rolką to już seria EA888, przynajmniej w przypadku doładowanych silników. Musisz rozebrać o sprawdzić jaki typ popychacza masz, jak masz rolkę to nie ma co wymieniać, rolki nie padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. I one mają inny wymiar. Mój silnik jest bez turbo. Zwykły fsi. Mam możliwość zwrotu części, więc jeśli się pomyliłem to oddam i kupię następny. Przy aucie będę dopiero za 2 tyg to napiszę co wyszło i porobię fotki. Dziękuję za zainteresowanie tematem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem wcześniej sprawdzić, ale wychodzi że masz wadliwy typ popychacza. Na szczęście wymiana nie jest skomplikowana i dasz sobie z tym radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Mam 2 sprawne ręce a pompa u mnie jest na wierzchu. Jednak przy aucie będę dopiero po weekendzie. Ten popychacz z rolką, jak mówisz, był tfsi ja mam fsi i chyba dobrze dobrałem na podstawie lektury forum. Tak mi się wydaje. Po weryfikacji napiszę co wyszło. Szkoda tylko że nikt z dostępem do Etki nie potwierdził moich przypuszczeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2009 jest numer 06D109309C

kupiłeś o dobrym numerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dziękuję rosol za potwierdzenie. Nie będę miał opóźnień :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2019 o 20:04, suthum napisał:

Też tak myślę. Mam 2 sprawne ręce a pompa u mnie jest na wierzchu. Jednak przy aucie będę dopiero po weekendzie. Ten popychacz z rolką, jak mówisz, był tfsi ja mam fsi i chyba dobrze dobrałem na podstawie lektury forum. Tak mi się wydaje. Po weryfikacji napiszę co wyszło. Szkoda tylko że nikt z dostępem do Etki nie potwierdził moich przypuszczeń. 

Nie, popychacz był w silnikach EA113(FSI i TFSI), a rolka w silnikach EA888(TSI) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. To teraz wszystko jest jasne :)

Edycja:

Pytanie: gdzie tu jest pompa wysokiego ciśnienia? Patrzę na ten silnik jak szpak w kość i coś on jest innej konstrukcji jak te wszystkie w poradnikach :). Jak polegnę to oddam do serwisu, ale chciałbym spróbować swoich sił ;)

1573456393512.jpg

To jest taki silnik jak u mnie. Zdjęcie z neta. 

Edytowane przez suthum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności