Skocz do zawartości
pawel88

diesel EGR w B7 1.6 105 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny czy to w tej części powinienem zadać to pytanie czy innej.

Jestem zielony jeśli chodzi o kwestie techniczne ;)

 

Mam do wymiany zawór EGR w swoim passacie. Po sprawdzeniu VINu wskazano mi część o numerze 03L131512CF z adnotacją, że wycofano w 2014 roku i zamienia się na 03L131512DQ. Którą część powinienem kupić. Czy to ma jakieś znaczenie jeśli w hurtowni znalazłem oryginalną część 03L131512CF w niższej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj 03L131512DQ

możliwe, że został poprawiony i lepiej się będzie sprawował

po ile starszą wersję znalazłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 NIE wymienia się egra. Zaślepia się to dziadostwo, wykodowuje  i zapomina na wieki. Koszt to 1/3 nowego egra z robocizną. Może trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rosol napisał:

szukaj 03L131512DQ

możliwe, że został poprawiony i lepiej się będzie sprawował

po ile starszą wersję znalazłeś?

starsza wersja za 600 zł a DQ 1550 zł, stąd dociekanie gdzie jest haczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem chwilę po wymianie EGR (stary zaciął się w pozycji 100% otwartej=laweta do warsztatu, bo się zadusił i już nie zapalił); podobno te nowe DQ) są lepszej jakości niż ori pakowane w 2011/12. 

natomiast z wykodowaniem i zaślepieniem to przy okazji chiptuningu+fizycznego czyszczenia DPF zimą tego roku popytałem - chcąc zostawić DPF nikt poważny w okolicy nie chciał dać gwarancji na zaślepianie+wykodowanie EGR z jednoczesnym pozostawieniem DPF - podobno w konfiguracji DPF ON/EGR OFF lubią zdarzać się problemy związane z regeneracją DPF; czasem działa, a czasem nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naciskiem na podobno. 

14 minut temu, czernobyl napisał:

w konfiguracji DPF ON/EGR OFF lubią zdarzać się problemy związane z regeneracją DPF; czasem działa, a czasem nie

Co ma piernik do wiatraka? Zresztą nieważne. To jest bzdura. Oczywiście do zrobienia tego trzeba mądrego tunera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkpol napisał:

Oczywiście do zrobienia tego trzeba mądrego tunera. 

tu również problemy przy egr off/dpf zostaje: http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-ii-octavia-ii-fl-octavia-ii-tour-1z/problemy-i-usterki-mechaniczne-aa/2464361-egr-umiera-wymiana-regeneracja-czy-zaślepienie-zmiana-softu?p=2464489#post2464489

człowiek/zakład, u którego robiłem czyszczenie dpf+chiptuning (tj. kmnik/tuneforce) otwarcie odpowiedział, że po zabiegu zaślepienia EGR, wypalanie DPF działa dobrze albo nie, więc się nie odważyłem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się jakiś paproch za takie rzeczy bierze to potem takie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może tak właśnie jest jak piszesz - w każdym razie z lektur internetu wynika, że nie zawsze i wszędzie udaje się ta sztuka.

ja przy okazji z innym pytaniem o EGR w 1.6TDI - jakie są poprawne warunki wstępne adaptacji EGR? Na ross-techu jest info wyłącznie dla starszych TDI; w CAYC natomiast na wyłączonym silniku w ogóle nic się nie dzieje, a po uruchomieniu silnika i aktywowaniu adaptacji obroty wskakują do okolic 1500rpm, wartości otwarcia zaworu EGR coś się zmieniają, ale po kilku minutach ww. wartości spadają do 0, ale cały czas w polu statusu jest "Not running"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQ widzialem oryginaly po 850zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czernobyl napisał:

z lektur internetu wynika,

zawsze podziwiałem ludzi, którzy wiedzę czerpią z intenetu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności