Skocz do zawartości
Szydzik

Vw Cc 2013 r - Elektroniczy Pomiar oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam VW Cc z 2013r , silnik jaki się znajduje to 2.0 Tsi , każdy fan motoryzacji wie, a w szczególności Ci którzy maja auto z grupy VAG, ze auta z tym silnikiem lubią brać olej. Ciężko jednoznacznie stwierdzić po bagnecie który znajduje się w tym aucie a chciałbym znać dokładne spalanie oleju. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość sprawdzenia poziomu oleju przez komputer? W moim poprzednim aucie ( mercedes w 211 ) trzeba było na przyciskach kierownicy wcisnąć specjalna kombinacje i pojawiało się ukryte menu. Od wymiany oleju przejechałem 4000 tys km, gdy sprawdzałem co jakie czas na bagnecie nic praktycznie się nie zmieniało, dopiero przy około 3000 zaczęło ubywać z bagnetu, i drugie pytanie brzmi czym jest spowodowane tak gwałtowne ( nierówno mierne) znikanie oleju na bagnecie.

 

ps. Jestem tu nowy i jeżeli post został dodany w nie odpowiednim dziale to z góry przepraszam.

D93CF8AF-5082-4034-9400-F3BAA47F77FF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bagnetu nie masz? Myślę że to jest najlepsza opcja, poza tym masz auto z 2013 roku a wtedy zaczęły wchodzić poprawione silniki bez problemu olejowego.

Co do zwiększonego zużycia oleju to sporo rzeczy ma na to wpływ. Puki co jeździć obserwować. 

A sam poziom oleju można sprawdzić kompem z VCDSem w odpowiednim bloku pomiarowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto według moich obserwacji zużywa około 200-250 ml / 1000 km przebieg 110 tys. Turbo jest sprawne. To ze podłączając komputer można sprawdzić olej to wiem. Chodziło mi bardziej czy sam samochód ma taka funkcje pomiaru.

 

Chodzi mi oto ze od max do połowy kropek auto zrobili 3000 tys km a od połowy kropek do minimum niecaly tysiąc i stad moje pytanie czemu nie schodzi równomiernie tylko taka różnica jest.

EBCAEFFA-F1F2-476B-9C58-7EE403A3FDBB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz silnik CCZB a on nie mial problemu olejowego.

Od max do min jest litr

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Litr się liczy jak zaznaczone na czerwono czy niebiesko

6CCC977B-DCA2-4596-A35E-854C27D8D29E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak zrobiles te 4tys.km Jezeli latajac w trasie ponad 140km/h i mocno cisnac to mogl troche spalic... 

Na niebiesko

ale utrzymwyac najlepiej na kropeczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie mogę tego pojąć dlaczego od max do połowy kropek zrobił 3 tys a od połowy do minimum tylko tysiąc . Jezdzone głównie w trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzasz zawsze przy tak samo zaparkowanym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staraj się na płaskiej powierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy masz fure? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto mam od stycznia raz już wymieniony olej. Motul 5w30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem nie kupiles jej w Gdyni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz czujnik poziomu i cisnienia oleju ... bedzie zamło ,bedziesz miał monit 

 jak chcesz miec  spokojną  rozchochrana, to trzymaj 1L w bagazniku i po sprawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była kupiona w gdynii, ale od pierwszego właściciela, dobrze została sprawdzona przeze mnie. A Jakiś ulep w gdynii był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności