Skocz do zawartości
Dobryduch

Dołożenie kamery przedniej(za szybą) - LA,FA, SA

Rekomendowane odpowiedzi

Pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprzedawca nie jest pewien dlatego zdemontowałem swoje osłony i wysłałem mu wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek3

dzięki za link, fajnie by było gdy wszystko pasowało - nic by nie było widać w aucie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kamerę na szybie i oczko w lusterku wstecznym , czy mógł by ktoś podać numer osłony która przychodzi na oczko w lusterku ?
Składa się chyba z dwóch części , kolega stronę wcześniej podał lecz ono nie jest dostosowane do oczka w lusterku 

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem posiadam lusterko z kamerą, a szukam do nowej szyby gdzie jest duza trojkatna oslona i przy samym lusterku oslona skladajaca sie z dwoch czesc, ale nie moge znalezc opcji z opcją na oczko kamery. Czy ktos pomoze w temacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodawał ktoś może kamerę od zera w wersji VL-3(asystent pieszych) ? Can`y wpięte do gateway`a oraz radaru. Nie potrafię odpalić kalibracji z tablicą w OBD11. Zaczynam od zresetowania wszystkich adaptacji  w ustawieniach podstawowych, przez moment jest active, a następnie not active. Następne procedury nie działają. Kamera ma vin z pierwotnego auta w ustawieniach. Błędy w kamerze to: Camera malfunction, no basic setting, 3x databus missing message oraz local data bus missing message. Pytanie czy da się odpalić kalibrację w OBD11? Korzystałem z tej instrukcji. Chyba, że uszkodzoną kamerę kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jestem zmuszony wymienić szybę czołową w moim Passacie B8 w wersji Highline Variant z 2015 modelowo 2016r. Mam czujniki deszczu i światła oraz fotchromatycznie ściemniane luterko wewnętrzne współpracujące z lewym lewym zewnętrznym. Pomyślałem, żeby od razu wymienić szybę na lepszą. Chciałbym założyć szybę solarną. W naszych samochodach występuję ona jedynie z opcją podgrzewania (bez drutów - tego bym nie ścierpiał :-P), a co za tym idzie z kamerką LA, FA, którą chętnie bym też dołożył. @jachu76 widzę, że ma jeszcze kamerkę pod lusterkiem w plastikowej obudowie. Czy to jest wideorejestrator, czy jakaś inna opcja?

Wracając do tematu szyby chciałbym założyć oryginał z opcją izolacji/grzania srebrem (czyli bez drucików). Próbowałem się dowiedzieć jaki ma numer, ale teraz podobno nie ma już szczegółowych parametrów podglądu w ASO. 

Moja oryginalnie ma numery 3G0 845 011 N

Do mojego modelu pasujące szyby (w/g ASO) to z końcówką Q, AT, AA, BA, AB, AC, AD i T. ASO widzi te szyby do mojego konkretnego samochodu, ale nie są w stanie mi powiedzieć czym się różnią. Domyślam się, że są to kody, które "podejdą" tzn. bez kamery. Są jeszcze kończące się na B* np. BB?

Można znaleźć kody wyposażenia:

4GW Heat insulating windshield

4GF Windshield in heat-insulating glass

4GX  Windshield in heat-insulating glass, heated

Jak rozumieć te kody - 4GW szyba izolowana, 4GF szyba z izolacją termiczną - czym one się różnią? 4GX rozumiem, że jest grzana, czy dobrze?

Można to sprawdzić w drugą stronę - kto z tutaj obecnych ma podgrzewaną szybę :-)?

Proszę o pomoc w dobraniu szyby ?

Cześć!

Jestem zmuszony wymienić szybę czołową w moim Passacie B8 w wersji Highline Variant z 2015 modelowo 2016r. Mam czujniki deszczu i światła oraz fotchromatycznie ściemniane luterko wewnętrzne współpracujące z lewym lewym zewnętrznym. Pomyślałem, żeby od razu wymienić szybę na lepszą. Chciałbym założyć szybę solarną. W naszych samochodach występuję ona jedynie z opcją podgrzewania (bez drutów - tego bym nie ścierpiał :-P), a co za tym idzie z kamerką LA, FA, którą chętnie bym też dołożył. @jachu76 widzę, że ma jeszcze kamerkę pod lusterkiem w plastikowej obudowie. Czy to jest wideorejestrator, czy jakaś inna opcja?

Wracając do tematu szyby chciałbym założyć oryginał z opcją izolacji/grzania srebrem (czyli bez drucików). Próbowałem się dowiedzieć jaki ma numer, ale teraz podobno nie ma już szczegółowych parametrów podglądu w ASO. 

Moja oryginalnie ma numery 3G0 845 011 N

Do mojego modelu pasujące szyby (w/g ASO) to z końcówką Q, AT, AA, BA, AB, AC, AD i T. ASO widzi te szyby do mojego konkretnego samochodu, ale nie są w stanie mi powiedzieć czym się różnią. Domyślam się, że są to kody, które "podejdą" tzn. bez kamery. Są jeszcze kończące się na B* np. BB?

Można znaleźć kody wyposażenia:

4GW Heat insulating windshield

4GF Windshield in heat-insulating glass

4GX  Windshield in heat-insulating glass, heated

Jak rozumieć te kody - 4GW szyba izolowana, 4GF szyba z izolacją termiczną - czym one się różnią? 4GX rozumiem, że jest grzana, czy dobrze?

Można to sprawdzić w drugą stronę - kto z tutaj obecnych ma podgrzewaną szybę :-)?

Proszę o pomoc w dobraniu szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewana szyba ma kable na dole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eldar napisał:

Podgrzewana szyba ma kable na dole. 

? Też to rozkminiłem ?

Czyli AD i BB mają. Tylko czym się różnią :-)? Czy któraś wychodzi w wariancie z drucikami? W zachodziomoporskim nie mam możliwości gdzieś podjechać i zobaczyć :-( 

Przy czym w ETCE AD ma kod tylko 4GX, a BB już ma 4GW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, gop_8 napisał:

? Też to rozkminiłem ?

Czyli AD i BB mają. Tylko czym się różnią :-)? Czy któraś wychodzi w wariancie z drucikami? W zachodziomoporskim nie mam możliwości gdzieś podjechać i zobaczyć :-( 

Przy czym w ETCE AD ma kod tylko 4GX, a BB już ma 4GW

Ja mam szybę przednią, podgrzewaną  (bez drucików) i odbijającą promienie słoneczne. Rocznik 2015 modelowo MY2016 - czyli tak jak Twój Passat.

Jako kod wyposażenia mam: 4GW Windshield glass type: Heat insulating windshield (na wydruku z ASO pisze jako: 4GW "Szyba termoizolacyjna")

Producent: Saint-Gobain Sekurit

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

Rzeczywiście mamy bardzo podobne samochody :-D

Rozumiem, że na naklejce masz taki kod. W ETCE online grzana szyba wyskakuje tylko przy kodzie 4GX, notabene ja też mam 4GW.

Edytowane przez gop_8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejki Ci nie sprawdzę, nie mam pod ręką książki serwisowej (zresztą na wklejce nie ma wszystkich kodów, jakie mam w wyposażeniu).

4GW mam na 100% na wydruku wyposażenia z ASO, oraz to samo jak zdekodowałem VIN na jakiejś stronie.

P.S. Nie znalazłem oznakowania części nadrukowanej na szybie, tylko producenta SGS, logo VW i jakieś numerki seryjne. Przednia kamera na szybie ta "trójkątna"

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz rozumiem. 

Tak jak piszesz, na naklejce nie ma wszystkich kodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś ma patent jak wyczyścić szybę od środka tam gdzie jest kamera. Ostatnio jechałem i DLA nie chciał sie odpalić i wyskakiwał komunikat "DLA wyczyść kamerę"

Jak patrzę na to okienko to widać że od srodka jest jak by lekko przyparowane na środku.

Jak sie zdejmuje te plastiki aby ich nie połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba wymieniona, założona. Piękna z lekkim fioletowo-niebieskim połyskiem ?

Dziękuję za pomoc koledze @Freddie ??

Szybę założyłem w "zamienniku" do 3G0 845 011 BB.

"Zamiennik", ponieważ otrzymałem szybę bez oznaczenia VW w prawym dolnym rogu, ale z innymi elementami, które mają oznaczenia VW - mocowanie lusterka. Czyli oryginał, bez znaczka.

Producent: Saint Gobain Sekurit

Celem rozwiania wątpliwości - Grzane szyby dostępne w Passacie B8:

3G0 845 011 AB NVB to jest grzana z filamentami (drucikami), bez kamery (PR: 4GX / QK0) 
3G0 845 011 AC NVB to jest grzana bez filamentów (drucików), bez kamery (PR: 4GW / QK0)
3G0 845 011 AD NVB to jest grzana bez filamentów (drucików), z kamerą (PR: 4GW / QK1, AUG2014 - MAR2015)
3G0 845 011 BB NVB to jest grzana bez filamentów (drucików), z kamerą (PR: 4GW / QK1, APR2015 - JUL2019)

 

Lusterko z kamerą w nodze, tak jak w poprzednich postach ma numer: 3G0857511AG. Numeru osłonek do nogi z kamerką nie znalazłem. Kamerka zlokalizowana w lusterku obsługuje tylko funkcję automatycznych świateł drogowych - DLA (Dynamic Light Assist). 

Kamera zamontowana w lusterku obsługuje natomiast jeszcze funkcje jak w temacie LA, FA, SA. Obecnie jestem na etapie dołożenia kamery montowanej na szybie oraz grzania szyby. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Schemat elektryczny?

Myślę, że będzie to analogicznie jak w Golfie: https://mqb.pl/en/tutorial-retrofiting-lane-assist-sign-assist-light-assist-5q0980653/

oraz analogicznie jak w Passacie B7: 

Jednak myślę, że może różnić się podłączeniem do Bordnetz'a.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jak jest fabryczny radar i FA w B8 to wiązka od radaru do wnętrza samochodu (kostka chyba 17pin w lewym słupku) jest już wyposażona w przewody can czy trzeba ciągnąć od kamery aż do samego radaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będę zmieniał szybę zwykłą na taką z kamerą i ogrzewaną. Czy możecie mi podać co będę potrzebował do podłączenia ogrzewania i kamery oraz numery części, wiązek, obudów. Kamera  taka żeby miała lane asist, zmianę świateł, rozpoznawanie znaków i co tam jeszcze może mieć... W tej chwili mam acc, auto awaryjnie samo chamuje za pośrednictwem radaru, przyspiesza. 

Chciałbym aby w aso mi wszystko podłączyli przy montażu szyby, żeby nie ściągać wielokrotnie podsufitki, czy słupków, a potem do kogoś udać się na kodowanie... 

 

To już nie jest to forum co kiedyś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemyslawch napisał:

To już nie jest to forum co kiedyś... 

..ale ETKE kazdy sobie moze pobrać i sprawdzic numery cześci 

ASO Ci podłaczy to co jest , a jak nie masz kamery teraz  = nie masz wiązki 

ASO nie bedzie ci kładło kabli  przeciez ... mają na wymiane szyby przewidziane np 30min i tyle

nie ma numeru wiązki, dorabiasz ją sobie sam i dolutowujesz tam gdzie ma byc  dolutowana 

jak chcesz miec jak fabryka to wymieniasz całą wiązkę srodkową 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO położy kable i wepnie wszystkie części jeżeli im dostarczę i pospina wszystko co da się spiąć... 

Etki nie mam, i nie mam jak sprawdzić, wydawało mi się że forum właśnie służyło do pomocy i porad, ale to chyba za dużo. Jeżeli możesz podać nr części to proszę.... Jeżeli jest ktoś kto dorobi zestaw kabli i wyśle to też super (jasne że odpłatnie)...

Jeżeli jest ktoś w okolicach Grodziska Mazowieckiego czy Warszawy żeby potem to zakodować, ewentualnie zlutować jeżeli trzeba coś będzie zlutować to też byłoby fajnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci całościowo zamontować kamerę z wiązka, kodowaniem i kalibracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności