Skocz do zawartości
xplone

Adaptacja DSG 7

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś robił może adaptację dsg 7 DQ500?

Wydaje mi się że mam problem ze sprzegłami tzn czasem lekko czuć zmianę biegów a przy hamowaniu wolno silnikiem czasem słychac jak lekko podszarpuje przy zrzucaniu biegu.

Zastawiam się czy nie pomoże adaptacja przynajmniej na początek żeby nie ładować się w koszty.

Znalazłem taka instrukcję :

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/7-Speed_Direct_Shift_Gearbox_(DSG/0AM)

Pytanko czy ktoś już robił taką adaptacje czy coś można zepsuć ? :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0AM to jest DSG owszem 7 ale  suche 

Ty masz zrobic dla   02E....http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/6-Speed_Direct_Shift_Gearbox_(DSG/02E)


warto spróbowac, jak nie pomoze, jedz na tune up DSG albo szukaj  nowszego SW / TPI 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2019 o 10:35, Major napisał:

0AM to jest DSG owszem 7 ale  suche 

Ty masz zrobic dla   02E....http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/6-Speed_Direct_Shift_Gearbox_(DSG/02E)


warto spróbowac, jak nie pomoze, jedz na tune up DSG albo szukaj  nowszego SW / TPI 

Kolego tylko w vcds moje auto z 2016 roku nie ma już bloków pomiarowych więc ta instrukcja jest bezużyteczna. Mam też ODISA i tam jest cała procedura ustawiania po wymianie mechatroniki. Zastawiam się tylko czy mogę coś popsuć poprzez adaptację mechatroniki sprzęgieł dsg.

W dniu 12.10.2019 o 12:30, [email protected] napisał:

Mam 10 miesięczne auto (15.000 km) i też mi tak samo szarpie, a nawet postukuje donośnie na postoju. A najgorzej jak wrzucam z R na P.

"Mądry" serwis rozkłada ręce i każe mi tak jeździć i czekać na info od nich. Czekam już pół roku i nic.

Ja w swoim mam już 240tyś przebiegu ale w twoim przypadku to bym ich ostro atakował bo w tak nowym aucie szkoda żeby takie szarpania przyczyniły się do przedwczesnego zużycia koła dwumasowego.

Czytając różne opinie w internecie to już strach kupić nowe auto w salonie. Bo co się okazuje że wcale nie kupuje się świętego spokoju lecz problem podobny jak w przypadku używanego auta.

W sumie to nie zauważyłem ale ty nie masz tdi tylko tsi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2019 o 09:50, xplone napisał:

Czy ktoś robił może adaptację dsg 7 DQ500?

Wydaje mi się że mam problem ze sprzegłami tzn czasem lekko czuć zmianę biegów a przy hamowaniu wolno silnikiem czasem słychac jak lekko podszarpuje przy zrzucaniu biegu.

Zastawiam się czy nie pomoże adaptacja przynajmniej na początek żeby nie ładować się w koszty.

Znalazłem taka instrukcję :

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/7-Speed_Direct_Shift_Gearbox_(DSG/0AM)

Pytanko czy ktoś już robił taką adaptacje czy coś można zepsuć ? :)

Cześć,

 

Pytanko - czy udało się zrobić adaptację ? U mnie, występuje problem szarpnięcia głównie przy redukcji z 4 na 3 bieg. Też zastanawiam się czy problem można załagodzić poprzez adaptację skrzyni. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest zawsze, czy reguła ciepły/zimny? Jak coś PRIV - mogę pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ryger jak można sobie poradzić z problemem adaptacji skrzyni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś błędy w skrzyni przed/po nieudanej adaptacji? Jaka skrzynia (oznaczenie DQ???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędów żadnych nie ma. Oznaczenie DQ381 auto stoi na warsztacie jest po wymianie zaworów w mechatronice i nadal to samo szarpanie na schodzeniu biegów z 4 na 3. Czy zimny czy ciepły nie ma znaczenia a niekiedy zdarzy się że nie szarpnie (rzadko). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, 

Czy udało się komuś rozwiązać problem szarpania przy schodzeniu z biegów - głównie z 4 na 3. 
Mam podobny problem - skrzynia DQ381, przebieg 142000, auto sprowadzone. 
Przy przebiegu 132000 był wymieniony mechatronik (w serwisie VW w Niemczech). 

Dziękuję za pomóc! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności