Skocz do zawartości
Adr3k

Passat b8 2016 r line centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post. 

Mam problem z drzwiami pasażera nie zamyka mi ich centralny zamek "lusterko też się nie składa" oczywiście nowy nabytek i już coś 

 

Słychać brzęczenie zamka ale nie zamyka. 

Może ktoś miał taki przypadek. 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie odczytać pamięć usterek , na pewno coś się zapisało , być może microswich w zamku ...

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15708766534672345290346624402386.thumb.jpg.1b0df9b21457d34c049851603d4c1ea7.jpg

Witam w czym szukać przyczyny  ew ściągać boczek drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszysz że brzęczy w momencie zamykania to będzie zamek do wymiany. Tylko musisz przyłożyć ucho do drzwi, bo dźwięk może dochodzić z pozostałych drzwi.

Typowa usterka i typowy objaw siadającego zamka we wszystkich VW.  Ale jeszcze nie słyszałem aby już w B8 siadały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po wymianie zamka wszystko działa jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to pierwszy przypadek i nie będzie to typowa usterka tego modela. 

Powiedz jak wymiana tego wyglądała. Czy duży problem ,czy może chwila i po robocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 min roboty z tapicerką najdłużej schodzi żeby nic nie połamać. 2 śruby zamka i 2 linki. Wtyczka i wio. Pasuje mieć zapasowe spinki tapicerki bo akurat mi się urwała ale to śmieszny koszt. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. B8 z 2015 nie zamyka drzwi kierowcy. Czy to przez mróz,  było -18?? Alarm działa, tylko nie zamyka pilot. Proszę o radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U mnie w B8 z 2016 r. zacina się czasami zamek w drzwiach prawych tylnych (nie otwiera przynajmniej, z zamykaniem nie wiem...). Póki co jestem zmuszony do rezygnacji z blokady przed dziećmi bo jak się zatnie na amen to drzwi nie otworzę wcale. Mam jeszcze końcówkę gwarancji, więc fajnie jakby ASO to naprawiło. Czy ktoś z was przerabiał zgłaszanie na gwarancję takiej usterki, która nie występuje zawsze? Z mojego doświadczenia wynika, że się wypną dopóki zamek nie zatnie się na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

Passat b8 variant 2015 rok nie zamykaja sie drzwi kierowcy z pilota, po nacisnieciu kluczyka zamknij zamykaja sie pozostałe drzwi natomiast kierowcy sie nie zamykaja. Szyby działaja normalnie, podczas jazdy automatyczne zamykanie działa poprawnie na reszte drzwi tylko drzwi kierowcy nie chca sie zamknac jedynie mozna je zamknac z kluczyka. drzwi wszystkie domkniete klapka wlewu paliwa maska i klapa z tyłu pozamykane, czy ktos przerabiał i moze wie w czym tkwi problem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności