Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Nie u mnie po niby naprawie lampy lewej i zamontowaniu od razu po włożeniu kluczyka obydwie soczewki opadły na dół i tak już zostały

Dopiero po jakimś czasie ręcznie je podregulowałem bo się nie dało jeździć w nocy.

Błąd wyskakuje za każdym razem i lampy nie wykonują żadnych ruchów .

 

Błąd masz lewej lampy więc tam trzeba szukać. Jeżeli xenony idą dalej w dół to tam jest przyczyna nigdzie indziej. Tak jak napisałeś "po niby naprawie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale kupiłem inną lampę i było to samo.

Tak,że albo mam takiego pecha że kupiłem zepsutą lampę

albo to przetwornica,żarnik albo ten moduł z tył bo te rzeczy przekładałem z mojej lampy

tylko że lampa świeci co oznacza raczej że przetwornica i żarnik jest OK

i zakręty też doświetla tak że ten moduł chyba też OK bo tak mi się wydaje, że jest od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nikt nie zna odpowiedzi na mój problem, zamierzam teraz kupić kompletną lampę tzn. z przetwornicą żarnikiem i modułem, jak to nie pomorze to już będe pewny na 100% ,że to nie wina lampy tylko coś dalej.

Dam znać jak będe już coś wiedział więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy pomóżcie nakierujcie coś :( Napisałem post 7 miesięcy temu i żadnej odpowiedzi. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Koledzy pomóżcie nakierujcie coś :( Napisałem post 7 miesięcy temu i żadnej odpowiedzi. :(

 

 

Kolego ja miałem problem jakiś czas temu, wymieniłem przetwornicę ale wczesniej oczytałem całe forum i gdzieś było opisane że winny może być silniczek regulacji w lampie(przycinał się lub czujnik poziomowania też może być uszkodzony jest z przodu i tyłu po lewej stronie za kołem.Poruszaj nimi delikatnie może mają jakiś luz na łącznikach i żle odczytuje komp obciążenie auta.

Możesz sprawdzić może to Ci pomoże w ocenie sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a masz moze tak ze jak tylko włożys kluczyk to lewa lampa odchyla sie w lewo i wraca do swojej pozycji?? bo mam ten sam błąd i jeszcze taka przypadlosc

Kolego jednak u mnie jest tak jak piszesz czyli "jak tylko włożysz kluczyk to lewa lampa odchyla się w lewo i wraca do swojej pozycji"

teraz to dopiero zobaczyłem. Masz jakieś pomysły co to może być? Myślałem o wymianie całej lewej kompletnej lampie, ale sam teraz nie wiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poczytałem i coraz gorzej... niektóre serwisy w Poznaniu mówią że naprawią ale nie mają dostępu do diagnostyki - to niby skąd będą wiedzieli co?! Przydałby mi się ktoś w Poznaniu lub okolicach kto by mi chociaż odczytał błąd - czy to ten silniczek skrętu czy to czujniki poziomowania auta.

 

;-(

 

na dodatek moje 170km bmr zaczęło coś jeść olej po usunięciu DPF...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie niezadowolonych użytkowników xenonów.

Z racji słabego oświetlenia (wypalenia żarników) postanowiłem wymienić je na zamienniki zakupione we wrocławskiej hurtowni.

Po katordze wykręcenienia ze 30 śrub i wyjęcia pierwszej lampy założyłem zamiennik i po montażu okazuje się że nie odpala. Ależ wkoorw. Demontaż i zamontowanie starego żarnika osram w celu sprawdzenia co się stało. Montaż i znowu brak odpalenia. Ręce opadają. Boję się zakładac tego gówna do drugiej lampy. Podpinam fejs i mam błąd 1328. Obstawiam na uwaloną przetwornicę. Jutro o 6.00 ruszam do gościa 100km z alledrogo po przetwornice. Najgorsze jest to że wieczorem mam jechac na chorwację na 2 tygodnie. W ogóle chce mi sie płakać. Nawet jak odpale na starym żarniku to nie zakładam nowych bo chyba robią bałagan. Natomiast na tych oryginalnych wyjaranych to widoczność z doopy konia. Jutro ciężki dzień przedemną i nie wiadomo czy wyjazd nie będzie odwołany. Jeszcze nie wiem jaki będzie plan działań przy lampach, chyba wyjdzie to w praniu.

Edytowane przez Box951

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w klubie niezadowolonych użytkowników xenonów.

Z racji słabego oświetlenia (wypalenia żarników) postanowiłem wymienić je na zamienniki zakupione we wrocławskiej hurtowni.

 

Adam Słodowy drzemie w każdym z nas. Ale gdy słyszę "zamiennik o zbliżonej jakości" to nóż kuchenny mi się w kieszeni otwiera.

Ale to temat długi jak mało która rzeka.

Poszukaj u siebie warsztatu który wymieni Ci palniki a potem sam dojdziesz do dalszych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam użytkowników tych ślicznych aut,

 

I mnie dopadł komunikat "AFS inoperative! ...." z irytującą, migającą żółtą kontrolką w kształcie żaróweczki.

Serwis odczytał usterkę jako uszkodzenie czujnika wychyłu poziomego lewego reflektora i zaproponował wymianę całej lampy (2300pln + robocizna).

 

Aby uniknąć takich kosztów, chciałbym wymienić tylko wadliwy element. Moje wątpliwości, które mam nadzieję, że rozwiejecie:

- czy lampa jest rozbieralna (rozumiem, że tak),

- czy czujnik położenia wychyłu znajduje się w silniczku (serwomotorze), który ten wychył powoduje? czy jest to osobny sam czujnik?

- na allegro bez problemu można kupić sam silniczek wychyłu za ok. 100zł - czy o to chodzi? da radę to wymienić? potrzeba coś potem kodować? (zdaję sobie sprawę, że będzie trzeby zdjąć zderzak i wyjąć lampę do tego).

 

Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dopadła mnie dzisiaj usterka:

Mruga żółta lampka i komunikat "imperative afs .....",a później że prawa przednia uszkodzona. Faktycznie, prawy przód nie świeci. jako że od niedawna używam VW proszę o odpowiedź czy w tym przypadku normalnym objawem jest brak testu poziomowania po odpaleniu i brak doświetlania zakrętów.

dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień palnik i zobaczysz, u mnie był komunikat, żarnik nie świecił, ale lewy się poziomował, w teście na boki nie chodził, ale podczas jazdy normalnie. Żarniki wymienione były oba, błąd nie zniknął, czasem w testował skręcanie czasem nie, ale zawsze podczas jazdy działało. Po wymianie akumulatora na nowy zniknął błąd, i teraz test zawsze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z AFS a mianowicie miga mi zaroweczka na desce rozdzielczej , po podlaczeniu VCDSa pokazuje blad poziomowania xenonu lewy przod. Pytanie jest to napewno czujnik czy moze sterownik sie posypal badz co innego? Nie zawsze poziomuje lampy, ale wszystko swieci mijania, postój,dlugie. Co to moze byc? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam problem z lewym xenonem.Raz działa raz nie.Dodam że jak jest ciemno i zamykam i otwieram auto to działa za każdym razem ale tylko jak zgaszony sinik.Jak odpalę wywala komunikat AFS...Zgaszę ,odpalę,zgaszę ,odpalę i za którymś razem zadziała.Ktoś się spotkał z takim problemem?Powtórzę że problem tylko na odpalonym silniku.Odprowadzanie czy jak tam zwał działa za każdym razem.Dzięki za info.Passat b6 kombi 2006 3.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że po odpaleniu lewa lampa gaśnie gdy się ustawia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto ma etke zainstalowaną.

Ja zmieniłem kompa i mam problem narazie z zainstalowaniem.

Potrzebna mi wiedza czy te numery lamp bixenonowych skrętnych czymś się różnią czy to poprostu zamiennik

23052013314.jpg

Moja jest ta z końcówką 753 G chce wymienić bo mam problem z afs

I znalazłem taką z końcówką 751 G

Czy ona będzie dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC00405.JPG

To jest ta lampa co chce kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :hmm

Lampe zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek życzę wszystkim DOSIEGO .. (.. i braku awarii...) , a teraz do rzeczy...ale po kolei

 

Autko Passat B6 140KM PD - 4MOTION 2006 r. (bi-ksenon skrętny)

oddałem lampy do regeneracji luster, bo zdecydowanie jazda na światłach przez całą dobę mu nie posłużyła.

Lampy, nie powiem zrobione rewelacyjnie.. tzn, rewelacyjnie świecą...., ale niestety jedna po regeneracji była nieszczelna.

oddałem do poprawki, i po powrocie ujrzałem znajomy napis "AFS Inoperative...." , wizualnie był taki efekt, że lawa lampa ( ta poprawiana) odchyla się w lewo... wraca, obie wykonują test góra-dół ... no i pojawia się błąd. Zauważyłem jeszcze ( a raczej usłyszałem) , że podczas testu silniczek lewej lampy dochodzi do położenia krańcowego..i słychać efekt jakby przeskakiwania..

Diagnoza KTS'em otrzymałem błąd " 0A45 Czujnik pozycji światła kierunkowego z lewej uszkodzony" . po przeszukaniu w Sieci i konsultacji z elektrykiem wywnioskowałem że potrzebny jest moduł (podobno nierozbieralny) sterujący soczewką w lampie.. (prawdopodobnie padł czujnik położenia krańcowego...)

 

i teraz pytanie, czy ktoś z Szanownego forum ma/wie kto może mieć takie coś/ile to może kosztować... , i jak tego szukać...

 

Oczywiście po wymianie trzeba zrobić odpowiednią adaptację... ale o to jeszcze za wcześnie dla mnie..

 

pozdrawiam

Adam

 

p.s jeszcze dzisiaj przeczyścimy wszystkie styki, może coś nie kontaktuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności