Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sławomi

Wiem że nie powinny.Jedynie z opcji ShowRoom która jest deaktywowana zaraz po wyjęciu kluczyka.Ale jak kupiłem auto opcja ta działała stale.

Niewiem jak ktos to zrobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedniego posta.

Wrzuć autoscany jakie masz. Zrób mapę sterownika 55 i wrzuć plik csv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przewalilem tematy z AFS na forum od 1 do ostatniego... mam już sieczke w głowie. 

Chciałbym podzielić się z Wami tym, co udało mi się ustalić i tym samym prosić o pomoc. Oczywiście pali się na desce żółta kontrolka... VW krzyczy AFS Inoperrative.. 

1. Zarniki nowe Philips

2. Doświetlanie zakrętów działa

3. Po odpaleniu samochodu światła normalnie się ustawiają 

4. Po skasowaniu błędu i przeprowadzeniu adaptacji, światła pracują w pionie i poziomie, w momencie gdy prawa lampa idzie w dół podczas testu wywala ponownie błąd. 

5. W VCDS wywaliło błąd "02628" - Czujnik położenia modułu przechylenia z prawej strony. 

6. Bezpieczniki całe

7. Soryski nie działają, bezpieczniki całe, przekaźnik sprawny. Czy jest w ogóle jakiś % szans, że jest to ze sobą powiązane!? 

8. Czujnik poziomowania świateł na przodzie wymieniony, bo był uszkodzony, tyłu nie ruszalem. Czy jest możliwe aby czujnik tylni był trzasniety? 

9. Czy problem może rozwiązać coś takiego? :

https://allegro.pl/oferta/modul-skretu-afs-xenon-vw-passat-b6-7l6941329a-7767773493?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Bardzo proszę o pomoc. O ile ja nakleje sobie taśmę na zegar, żeby na to nie patrzeć to żona nie może przeżyć a w zasadzie Pasztet kupiony dla niej. 

Edytowane przez Voltu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławomi

A jakie masz kodowanie?jeśli można.Bo czuje że masz dla mnie odpowiedź na mój problem.

A co do Twojego problemu przeczytaj moje wcześniejsze posty.Mialem chyba to samo.I naprawiłem???

Edytowane przez Sławomi
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, ale dopiero w niedzielę będę miał opcje wpiecia kompa. A mógłbym Cię prosić o podesłanie mi rozwiązania Twojego problemu?. Bo przeczytałem te 26 stron i muszę Ci powiedziec, że nie wiem nic. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławomi

W lampie w twoim przypadku sa silniczki.W każdym z nich jest płytka zwana modułem.

Trzeba wytargac lampy,polutowac luty i blad zniknie automatycznie.U mnie to pomogło.Juz 2 lata żadnych błędów.wczesniej zrób fotki kodowan bo możesz mieć problem ten co ja.Czyli brak wydłużania się snopu  świateł.

Edytowane przez Sławomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, udało Wam się problem rozwiązać?? Passat CC2010 błąd 00147, światła schodzą na dół na bok, a powrót do góry zajmuje im wieczność, zakupiłem sterownik o tym samym numerze, po zamontowaniu światła zaczęły działać poprawnie ale pozostawał błąd, przy próbie skasowania wyskakiwało brak kodowania, po wpisaniu kodowania z poprzedniego sterownika zaczęło działać jak na poprzednim i wyświetlił się ten sam błąd, którego nie można usunąć. Dajcie znać czy Wam się udało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam problem ze światłami ASF. W pewnym momencie pojawiła się ikonka żarówki i informacja na komputerze "światła kierowane (ASF) nie działają Instrukcja obsługi. NAstępnie udałem się do zaprzyjaźnionego warsztatu, gdzie po podpięciu do VCDS uzyskałem informację Lewy moduł skręcania usterka mechaniczna drugi błąd odczyt : Silnik nastawczy lewego dynamicznego światła doświetlającego zakręty - zwarci z masą. Z uwagi iż lampy były kupione po szkodzie z AC z roku ubiegłego posiadają gwarancję. Udałem się do AASO gdzie były kupione z informacji jaką uzyskałem uszkodzeniu uległ moduł skrętu o nr 3D0941329D. I teraz ma mam do was pytanie na allegro znalazłem taki moduł za 500 złotych jednakże na stronie tej osoby znalazłem informację iż jest on zamienny z nr 3D0941329A oraz 3D0941329E. Czy któryś z forumowiczów juz przerabiał ten temat lub ma ten moduł do sprzedania 3D0941329D będę wdzięczny za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miał ktoś problem z błędem 01312 Power data bus no signal, wyskakuje tylko po wlaczeniu zapłonu, jak włączę zapłon i skasuje to cały czas potem jest dobrze do czasu gdy zgaszę auto i poczekam chwilę bądź dłużej na włącznie zapłonu, jeżeli zgaszę i znów włączę zapłon błędu nie ma, dodatkowo w 44 steering assist też wyskakuje błąd 03075 w tym samym czasie co w AFS ale o braku komunikacji ze sterownikiem PLA. Obydwa błędy rejestrują się podczas zapłonu walnięty Gateway?? Dodam jak zamontowałem PLA tego nie było, dopiero po jakimś czasie pokazał się błąd w 44 a teraz po dołożeniu bixenonu też w 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam passata B6 2009 rok. 
Mam problem wyskakuje kontrolka i komunikat AFS nie działa poziomowanie lamp opadły na dół i tak cały czas stało się to gdy samochód stał dwa tyg na mrozach nie jeżdżony do tej pory wszystko działało natomiast po mrozach pojawił się ten problem, do tego w tym samym czasie przycisk od zawieszenia DCC miga cały czas comfort i sport, ktoś wie dlaczego się tak stało i czy oba te problemy maja ze sobą związek ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik poziomowania - jest w tylnym zawieszeniu - taki łącznik na wahaczu. Są tematy na forum. Tam znajdziesz wiecej info i zdjeć.  
Co do drugiego problemu niech wypowie się ktoś inny, ale możliwe że to ma związek ze sobą. Coś z amortyzatorem?

 

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, emilus100 napisał:

Sprawdź czujnik poziomowania - jest w tylnym zawieszeniu

kolega pisze że ma DCC więc ma 3 czujniki, 2 z przodu i 1 z tyłu. Bez logów grup 55 i 14 to jest wróżenie z fusów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z lampami. Lewa lampa opada, prawa i idzie dół góra i koniec. 

Czujniki poziomowania  sprawdzone jest ok.  Sprawdzałem piny od czujników do j250 też ok 

Ręce mi opadły nie wiem co robić 

20210601_171922.jpg

20210601_171941.jpg

20210601_171947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy obu czujników to jakaś wyjątkowa kumulacja. Ja bym szukał jednak w wiązce. Pierwszy błąd dotyczy modułu, który znajduje się w lampie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też błąd AFS na desce, a VCDS pokazuje błąd 5278215 - Swivel Module Right. Usterka mechaniczna. Z tego co znalazłem to usterka dotyczy silnika w lampie? 

EDIT:

Po dokładniejszym przyjrzeniu się wiązce w reflektorze, winowajcą okazał się jeden z przewodów idących do silniczka. Wygląda na to, że się przetarł, bo ledwo się trzymał (w ręku mi się przerwał). Po przylutowaniu poziomowanie pracuje prawidłowo bez zacięć.

Edytowane przez emilus100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś spotkał sie z błędem

5277717 - Positioning Motor for Dynamic Cornering Light Right
C1088 15 [008] - Open or Short to Plus
Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 5
Reset counter: 130
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

Męczę się od dłuższego czasu z błędem:

Znaleziono 1 blad:

5277717 - Silnik nastawczy prawego dynamicznego światta doświetlaja

hyb agresywny UDS

C1088 15 [008]- Przerwa w obwodzie lub zwarcie z plusem

utoodswezane

Sporadyczny -'Potwierdzony -Testowany od skasowania kodów

Ramka zamrożona

Start

Stop

Stan brędu: 00000001

Priorytet błędu:2

Lista polaczeń Gateway

Częstość błedu: 24

ody bhedów

Wew.licznik bledów: 37

Przebieg: 239412 km

Kasuj wszystkie kody

Data: 2024,03.02

Czas: 17.41:19

 

Generalnie błąd wyskakuje tylko w mieście, najczęściej po tym jak przejadę rondo, ewentualnie po jakimś zakręcie. Wymieniłem wszystkie żarówki w halogenach i nic to nie daję, błąd wraca po jakimś czasie.  Błąd nie jest stały, po odpaleniu od razu nie wskakuje, dopiero po przejechaniu kilku/nastu km.

Mógłby ktoś podpowiedzieć w czym może leżeć wina? Za każdą podpowiedź serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności