Skocz do zawartości
Dan266

Komunikat - AFS inoperative! See owner's manual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

siedzę na forum trochę czasu i nigdzie nie mogę trafić na odpowiedz:

Mam problem z poziomowaniem lamp bixenon, wywala mi błąd AFS... .

Po podpięciu Vaga wychodzi problem z wykryciem/połączeniem/adaptacją modułu  lamp.

Gdzie w passat b6 2005 r 2.0 tdi rline znajde moduł 5m0907357c. Gdzie jest on schowany?

Rozebrałem pół auta i nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MANIEKTZR napisał:

Gdzie w passat b6 2005 r 2.0 tdi rline znajde moduł 5m0907357c. Gdzie jest on schowany?

Rozebrałem pół auta i nie znalazłem.

Pomiędzy schowkiem a radiem.

Musisz wyjąć cały schowek i zanurkować w stronę radia. 

Sterownik jest mały jak 2 pudełka zapałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2019 o 11:27, api13 napisał:

Pomiędzy schowkiem a radiem.

Musisz wyjąć cały schowek i zanurkować w stronę radia. 

Sterownik jest mały jak 2 pudełka zapałek.

Dzieki api13 ?

Sterownik jest tam gdzie napisałeś. Okazalo się, że sterownik jest ok. 

Problemem była luźna wtyczka lampy lewej. A szukanie przyczyny zajęło kilka dni, a wystarczyło zacząć od najprostszej rzeczy.  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MANIEKTZR napisał:

A szukanie przyczyny zajęło kilka dni, a wystarczyło zacząć od najprostszej rzeczy

Klasyka gatunku. Mi też przestały działać drzwi i lusterko po prawej stronie i szykowałem już kasę na naprawy. A okazało się, że sprawdzając bezpieczniki(po wywołaniu problemu z licznikiem podczas odgrzybiania) jeden włożyłem nie w swoje miejsce obok. Na szczęście trafiłem na uczciwego elektryka, który powiedział mi co nawywijałem, a nie wykasował jak za zboże i nie wiadomo jakie naprawy.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podepnę do tematu, choć komunikatu nie mam, ale... Pacjent to B7 ze skrętnym bixenonem. Czasami (raz kilka km.), w nocy widzę, że tak jakby delikatnie drży/mryga xenon (na aucie przede mną). Pytanie za tysiąc (punktów/złotych ;) ) - szykować się na wymianę palników, czy przetwornic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barwa jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radekrp90 napisał:

Barwa jest ok?

Nie mam pojęcia - moje pierwsze auto z Zenonem. Jeśli chodzi o to czy jest różowa to nie jest. Ale światło nie jest białe/zimne jak w innych autach tylko ma barwę taką jak zwykły halogen, ino trochę jaśniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym jak typowy mechanik - jeździć obserwować. Ja też nie wiedziałem co się dzieje, aż raz na dłuuuugim postoju (około 20 min) zamrugał dwa razy w jeden lampie tak, że siedząc zwróciłem na to uwagę ale wtedy jak się spojrzało (nie sprawdzałem wcześniej choć też wydawało się, że przygasa) był lekko różowy.

Na start jeśli będzie pewność która strona można wymienić stronami (w B7 da się bez demontażu zderzaka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radekrp90 napisał:

która strona można wymienić stronami

ale palniki czy przetwornice? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lampy ksenonowe (tzw. żarniki, żarówki, palniki). Tak szybko pisałem, że aż nie napisałem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po nieumiejętnej wymianie zarnikow, lewa lampa podnosi się baaardzo wolno i w konsekwencji wyrzuca błąd AFS, a komputer pokazuje mechaniczną usterkę. Czy w okolicy Warszawy jest ktoś kto wymontuje lampę i zajrzy co tam się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławomi

Witam.Mój problem to niedziałające bixenony skrętne.O co chodzi.Był komunikat AFS.Zrzuciłem lampy,wysuszyłem,przelutowałem luty .

Problem i komunikat znikł.Swiatełka tanczą jest wszystko git.Po kilku dniach zauważyłem że nie wydłużają sie po osiągnięciu (nie pamiętak jak to leciało)chyba 40 km/h

możliwe że zabawa vcds'm wniosła okruszek do tego problemu.prosze o pomoc.

mam vcds więc może ktos ogarnięty mi pomoże.

Brak dostępu lub niewiem jak adaptowac na nowo ale mysle że nie jest to konieczne skoro swiecą i tanczą .

Nie wyswietla sie żaden błąd,poprostu swiecą po poboczach a wczesniej pięknie sie zwężały

 

Dodam że regulacja ręczna działa tylko w pionie.w poziomie (czyli próba skręcenia ich do siebie)nawet nie ruszy.

20191011_195751.jpg

20191011_195801.jpg

20191011_200119.jpg

Edytowane przez Sławomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Drga mi xenon jeden jest lekko różowy - oczywiście wymiana mnie czeka, po odpaleniu pieknie pokazówka z ruszaniem sie xenonu i jadę, wszystko pięknie ładnie do czasu skrętu w prawo takiego głębszego wywala błąd ASF. Po ponownym odpaleniu auta znów to samo. Podczas podróży po autostradzie błędu nie ma bo nie ma takich ostrych zakrętów- wiadomo. Sprzedawca podal ze ma tak odkąd wymienił żarnik na jakiś  Chiński- czy jest to możliwe? Szukam wszystkich opcji bo nie widzi mi się wymiana lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że miałeś w nich tryb City (do 40 km/h świecenie soczewkami na boki, powyżej normalne światła mijania?).

Kodowanie oryginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych mógłbyś pokazać które luty poprawiałeś;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno kupiłem Passata B7 z bixenonami. Problem polega na tym, że lampa po stronie kierowcy nie poziomuje się. Po włączeniu zapłonu włącza się sekwencja poziomowania świateł przednich. Skręt prawo, lewo w obu lampach jest ok, ale tylko prawa lampa opada i podnosi się, a lewa stoi w tym czasie w miejscu. Nie występuje w tym momencie żaden błąd w zegarach.

Drugi problem to błąd AFS, który czasem wyskakuje jak przejadę przez głębszą nierówność w drodze. Zdarza się to bardzo rzadko i tylko wtedy kiedy auto gwałtownie przodem opadnie, a następnie z powrotem wyjeżdża z np. zapadniętego kawałka drogi.

Czy te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązane? Czy można wstępnie sprawdzić w lampie bez zdejmowania zderzaka?

Pozdrawiam.

Edytowane przez metalmaniak1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czasie testu świateł oba obniżają się, po czym prawa lampa wraca do poziomu bardzo szybko, a ta od strony kierowcy podnosi się strasznie wolno i wyskakuje wtedy błąd AFS. Podczas wymiany kół zobaczyłem, że przy lewym wahaczu mam pęknięty plastikowy łącznik od czujnika poziomowania. Czy macie numer tego czujnika dla VW CC 2013, bo w ETCE czujniki poziomowania występują tylko w sekcji dla kół tylnych - czy to tego mam szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy wahacz masz z przodu i z tyłu ... Gdzie masz pękniętą obudowę? Czy masz DCC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DCC a pekniety lacznik jest przy lewym przednim wahaczu. Wg Etki czujniki dla przednionapedowki na os tylną to 1K0 941 273 N  lub 3C0 941 307 A. Nie moge znależć nic dla osi przedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc błędy masz zapisane w grupie 14. Zrób skan i będziesz wiedział czy i jakie błędy masz. Czujnik ma numer 3C0412521B i takiego musisz szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności