Skocz do zawartości
sengas

benzyna B5 jaki olej przy małym rocznym przebiegu?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Passata B5 benzyna z 97r z przebiegiem 270tys. Obecnie silnik bierze olej na poziomie ok 4l na 10tys km. Jest wlany Elf 5W30. Mechanik mówi żeby wlać gęstszy. Mało jeżdżę tym samochodem - roczny przebieg to około 6-7 tys  więc koszt oleju nie ma tu specjalnie znaczenia. Jaki olej najlepiej wlewać żeby było jak najlepiej dla tego silnika? Remont mi się nie opłaca bo auto ma już 22 lata więc zakładam, że pojeździ jeszcze maks 2-3 lata (chociaż chciałbym jak najdłużej bo mam sentyment a poza braniem oleju silnik chodzi idealnie i samochód też jest zadbany. Poza zwykłymi naprawami eksploatacyjnymi nie ma żadnych awarii). Z góry dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sengas napisał:

Mam Passata B5 benzyna z 97r z przebiegiem 270tys. Obecnie silnik bierze olej na poziomie ok 4l na 10tys km. Jest wlany Elf 5W30. Mechanik mówi żeby wlać gęstszy. Mało jeżdżę tym samochodem - roczny przebieg to około 6-7 tys  więc koszt oleju nie ma tu specjalnie znaczenia. Jaki olej najlepiej wlewać żeby było jak najlepiej dla tego silnika? Remont mi się nie opłaca bo auto ma już 22 lata więc zakładam, że pojeździ jeszcze maks 2-3 lata (chociaż chciałbym jak najdłużej bo mam sentyment a poza braniem oleju silnik chodzi idealnie i samochód też jest zadbany. Poza zwykłymi naprawami eksploatacyjnymi nie ma żadnych awarii). Z góry dzięki za rady

Dobry ;) lej taki jak lejesz, nie widze powodu zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5W40 jest lepszy dla Passata. Wlej mu na próbę coś innego, chociaż nic to nie da skoro silnik pije tak dużo oleju. Ja i tak bym sprawdził jakiś markowy 5W40. 

 

EDIT: jaką normę olej musi spełniać pod  ten silnik?

Edytowane przez StreamHD
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, StreamHD napisał:

5W40 jest lepszy dla Passata. Wlej mu na próbę coś innego, chociaż nic to nie da skoro silnik pije tak dużo oleju. Ja i tak bym sprawdził jakiś markowy 5W40. 

 

EDIT: jaką normę olej musi spełniać pod  ten silnik?

Racja, kolega ma benzyne więc 5w40. Nie wiem czemu na telefonie nie widze pod Nickiem generacji i silnika tak jak kiedyś. Musze klikac w profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, StreamHD napisał:

EDIT: jaką normę olej musi spełniać pod  ten silnik?

Pewnie 502.00. W praktyce jak mniemam każdy dzisiejszy olej spełnia tę normę, nawet jak nie ma na opakowaniu aprobaty VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, jihad napisał:

Pewnie 502.00. W praktyce jak mniemam każdy dzisiejszy olej spełnia tę normę, nawet jak nie ma na opakowaniu aprobaty VW.

dokładnie 502.00 

 

ja zalewać będę nie długo Shellem 10 w40 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu 10w a nie 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jihad napisał:

Czemu 10w a nie 5?

zawsze lałem 10w40 nigdy nawet nie zastanawiałem sie nad zmianą jeśli było ok

w poprzednim aucie Astra F też lałem 10 w40 wiadomo inny o oznaczeniach oplowskich ;) zawsze kieruje się klasyfikacja producenta ; )

ale 5 też mogłem wlać bo producent przewiduje ale w obecnej chwili zobaczę na 10 ;)

Edytowane przez Damian5589

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Damian5589 napisał:

zawsze lałem 10w40 nigdy nawet nie zastanawiałem sie nad zmianą jeśli było ok

w poprzednim aucie Astra F też lałem 10 w40 wiadomo inny o oznaczeniach oplowskich ;) zawsze kieruje się klasyfikacja producenta ; )

ale 5 też mogłem wlać bo producent przewiduje ale w obecnej chwili zobaczę na 10 ;)

5w jest lepszy, i jeżeli tylko motor jest w dobrej kondycji to nie ma sensu przechodzić na 10w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności