Skocz do zawartości
driwer78

diesel Czyszczenie wtrysków środkiem STP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy środek do czyszczenia wtrysków STP Formuła DO nadaje się do silnika 2.0 diesel 170 KM 2012 ok?

Mogę go użyć do tego silnika?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej polecane jest Liqui Moly do wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie 4 używałem tego liqui molly podałem go bezpośrednio na silnik z pominięciem baku itd, w efekcie samochód delikatnie ciszej i nieco gładko pracował, korekty poprawiły się bardzo minimalnie na plus, teraz myśle czy to zrobić w pasku z 5 letnimi wtryskami z akcji serwisowej

Edytowane przez boroskym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, WojtasTDI napisał:

Chyba bardziej polecane jest Liqui Moly do wtrysków

To się dolewa do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pełny zbiornik.

Te Liqui Moly są dwa:

- Diesel Spulung - płukanka czyszcząca wtryskiwacze, w trudnych przypadkach można podać bezpośrednio na pompę:

https://autochemia.pl/product-pol-1121-Liqui-Moly-Diesel-Spulung-czysci-wtryskiwacze-diesla-500ml.html

- Systempflege - opisywany jako środek do ochrony systemu paliwowego:

https://autochemia.pl/product-pol-1043-Liqui-Moly-Systempflege-Diesel-dodatek-do-diesla-250ml.html

Z ciekawości przed ostatnią i jeszcze wcześniejszą zimą wlałem do zbiornika raz jeden i raz drugi. Nie umiem powiedzieć, który lepszy. Nie miałem problemów z wtryskami więc nie doświadczyłem efektu "WOW". Czysta prewencja. Skutków negatywnych też nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku miesięcy stosuję Archoil AR6900-D MAX. 50ml przy każdym tankowaniu. Silnik pracuje zdecydowanie równiej i jakby lżej odpala (ale to akurat może być subiektywne). Korekcje po 10 tankowaniach wyraźnie się zmniejszyły (choć nigdy nie były duże :) ). Silnik pracuje też ciszej, aczkolwiek to może być efekt kilku rzeczy bo w czerwcu zalałem do silnika Archoil AR9200V2, no i ostatnio wywaliłem egr :). W każdym razie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności