Skocz do zawartości
PatrykDE

2.0 TDI 170 SIEMENS. Faluje,brak reakcji na chip,kopci.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie, Problem nie dotyczy Passata ależ audi a4 b7 2.0 tdi brd siemens. Piszę tutaj ponieważ nie raz uzyskałem tutaj od was pomoc ;)

Dopóki się nie rozgrzeje do 90 stopni faluje na obrotach. Kopci na siwo-biało-niebiesko, na wyższych obrotach przestaje. Auto wypluło 167km i 353nm na hamowni, po programie 176km i 385nm i ani grama więcej nie chce,więc ewidentnie jest coś nie tak. DPF usunięty, nowy egr,map sensor,vacum pompa,n75,gruszka od klap wirowych,klapa gasząca,gruszka turbiny.Rozrząd również nowy.Synchronizacja obecnie na +4 bo najmniej nim telepie, na 0.0 lub minusowej synchronizacji jest porażka, objawy się nasilają.Pompka w baku wyczyszczona i również zero poprawy. Na chwilę obecną ma 224tyś przebiegu udokumentowanego, wtryskiwacze nie były wymieniane na akcji serwisowej z tego co się dowiedziałem w ASO Audi. Oprócz kopcenia i faulujących obrotów jest właśnie brak reakcji na program, ciężkie odpalanie na ciepłym jak i zimnym silniku oraz zwiększone spalanie. Jak by nie dostawał paliwa. Tuner który mi robił program powiedział że to wtryskiwacze , ale nie jestem do końca pewien.Płynu chłodniczego nie ubywa, test na UPG nic nie wykazał. Nie wiem gdzie już mam szukać, a znaleźć dobre pompki siemensa to jak trafienie szóstki w totka.

 

Rozrząd był zmieniany za niemca w styczniu 2019, ale synchronizacja była rozjechana kompletnie (5,99) na plus.To już nie moje pierwsze TDI więc blokady posiadam, i ustawiłem książkowo na 0.0 synchro Ssący i wydechowy. No i niestety jeszcze gorzej faluje i kopci wtedy na jałowych.Na minusowym synchro również to samo. Co do odpalania również nie reaguje na synchronizację czy + lub - . Na chwilę obecną najmniej kopci,faluje i trzyma mocy przy 4.00+. 

Czujnik EGT przy turbinie wywalał błąd P0546 Zwarcie z plusem, kontrolka spirali i brak mocy.Prawdopodobnie uszkodziłem go mechaniczne podczas demontażu dpf/a. Czujnik zakupiłem nowy w ASO i błąd ustąpił. Na chwilę obecną zero błędów.

Jedno mnie zostanawia. Kupiłem go z niemiec z błędem czujnika gruszki i wracałem w trybie awaryjnym. Był problem z niedoładowaniem turbiny.Ale raz na jakiś czas doładowanie było i szedł jak szatan,lepiej niż na programie obecnie, chwilowe spalanie wtedy na FIS było 21,5l/km na 6 biegu podczas pełnego obciążenia. 

Po wymianie gruszki, i ustawieniu rozrządu. Jedzie ale nie tak jak powinien i chwilowe spalanie już nie przekraczało 17,7l/km przy bucie w podłogę. 

 

Logi dynamiczne 003-008-011 Temp 90 stopni.

http://vaglogi.pl/log-003_008_011_69z2tuA.html

 

Logi statyczne gdy faluje i kopci temp płynu 45/50 stopni. 001-003-013

http://vaglogi.pl/log-013_001_003_N9u5pnY.html

 

Co do logów dynamicznych grupy 013, podczas próby i dodania gazu korekcje zaczynają pokazywać same zera.

Dynamiczny -013-018-023 Temp płynu 90'c
http://vaglogi.pl/log-013_018_023_P27l75k.html

 

Więc próbowałem wymusić ukazanie korekcji wtrysków podczas obciążenia poprzez zaciągnięcie hamulca ręcznego na jeden ząbek i ruszanie bez dodawania gazu z pierwszego lub drugiego biegu i nie wiem czy to da jakieś światło na całą sytuację.

Wyszło coś takiego.Temp 90'C,.Widać że tutaj korekcje się masakrycznie rozjeżdżają ,czyli wychodzi na to że wtryski.

 

http://vaglogi.pl/log-013_Kvcf9S.html

Obdzwoniłem kilka zakładów zajmujących się regeneracją wtryskiwaczy, wszędzie słyszałem odpowiedz "Nie mam czasu,jestem zarobiony,nie wiem o co chodzi,nie chcę kłopotów." . Może jest mi ktoś w stanie zweryfikować czy wtryskiwacze już nadają się do wymiany,Czy szukać używek jakiś, szukać zakładu który by się podjął regeneracji ,czy nowe z ASO za ponad 1200szt. ;/

Edytowane przez PatrykDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności