Skocz do zawartości
navik

Montaz fotelika dla dziecka w systemie ISOFIX

Rekomendowane odpowiedzi

witam.jestem po zakupie fotelika concord transformer z isofixem. niestety mój pasek kombi nie posiada tego systemu ze względu na wiek:]chcialbym zamontowac taki sposob montazu fotela i mam pytanko do znawców w tym temacie a mianowicie czy szukac tylko i wylacznie uchwytu isofix do passata b5fl czy ewentualnie do passata bedzie pasowac uchwyt z innego modelu ewentualnie z innej marki auta a jesli tak to z jakiego.dzieki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał przeczytaj chociaż jeden post wcześniej od swojego:what

Ja kupiłem też od Superb za 60 ziko 2 szt z 4 śrubami z wysyłką, w ASO 212zł 1 uchwyt + śruby 7zł /szt :debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktoś z was przeglądał testy ADAC fotelików - te same modele występują tam oddzielnie, w zależności od sposobu montażu: ISOFIX lub zamocowany pasami - praktycznie w każdym teście fotelik zamocowany pasami dostał wyższą ocenę bezpieczeństwa, a kilka fotelików zamocowanych poprzez ISOFIX oblało test bezpieczeństwa.

 

To tyle na temat najbezpieczniejszego montażu fotelika systemem ISOFIX ...

 

Jak dla mnie ISOFIX jest tylko wygody - sprawdza się gdy wozimy pusty fotelik bez dziecka - wtedy nie trzeba go mocować pasami, ale wozić dziecko w takim foteliku ... to po prostu trzeba być nieświadomym "reklamobiorcą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sledze testy ADAC na biezaco....

i nie wiem gdzie Ty to przeczytales, ale tu fotelik z isofix ma albo wieksza note za bezpieczenstwo albo przynajmniej taka sama...

 

wiec wskaz prosze fotelik z isofix ktory w kategori bezpieczenstwo otrzymal gorsza ocene niz fotelik bez isofix (oczywiscie tego samego typu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wskazówki. Dzięki temu wątkowi zdecydowałem się na bazę Easyfix z fotelikiem Cabriofix firmy Maxi-Cosi. Jestem z Gdańska i isofix kupiłem u Plichty wraz ze śrubami zapłaciłem 216,15zł (rabat 10%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam passata jak w opisie. Z tego co wyczytałem w tym wątku to do passatów 4x4 są całkiem inne mocowania. Mam pytanie mianowicie takie: Czy z jakiejś wersji superb pasują mocowania do mojego paska czy muszę tylko w ASO kupowac lub szukać np. na allegro?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Posiadam passata jak w opisie. Z tego co wyczytałem w tym wątku to do passatów 4x4 są całkiem inne mocowania. Mam pytanie mianowicie takie: Czy z jakiejś wersji superb pasują mocowania do mojego paska czy muszę tylko w ASO kupowac lub szukać np. na allegro?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź.

Na aledrogo jest aktualnie zestaw isofix do 4x4 ale za 180 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi, że piszecie, że foteliki z Isofixem mogą mieć słabsze wyniki w testach ADAC niż te na pasy... Jak ja się w tym bawiłam to zawsze Isofix oznaczał lepsze oceny w testach i że jest lepsza stabilność, a nie jakiś bujający fotelik samochodowy, czyżby to się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyżby to się zmieniło?

Nic się nie zmieniło.

ISOFIX jest jedynym ,,sztywnym,, sposobem mocowania fotelika do nadwozia auta.

Nie ma bezpieczniejszego systemu mocowania. ;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. przymierzam sie do montazu uchwytu do auta.mam pytanko do Navika.czy te żółte czesci pochodza od twojego fotelika(bazy) czy musiales je specjalnie dokupic.pytam bo w moim foteliku concord transformer i u mnie wystepuje system isofix na paskach zakonczonych "żabkami" do mocowania.mam pytanie czy uchwyt isofix wystaje z kanapy na tyle aby mozna bylo do niego zamontowac fotelik czy musze dokupic jakies jeszcze akcesoria.dzieki z gory za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwytów nie widać. Dlatego wiele firm dołącza do swoich fotelików prowadzenia. W przypadku firmy Maxi-Cosi są to żółte plastikowe prowadzenia ułatwiające montaż fotelika. Oczywiście montaż bez nich jest jak najbardziej możliwy, trzeba tylko się nieco ,,bliżej przypatrzeć,, gdzie wpiąć fotelik.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam pytanko czy w passacie combi 2000r isofix można zamontować po obu stronach czy tylko po jednej?? Znalazłem u siebie zaklejone dziury po lewej stronie do montażu isofixa, ale nie wiem czy po prawej źle szukam czy po prostu nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy, mam pytanko czy w passacie combi 2000r isofix można zamontować po obu stronach czy tylko po jednej?? Znalazłem u siebie zaklejone dziury po lewej stronie do montażu isofixa, ale nie wiem czy po prawej źle szukam czy po prostu nie ma?

Pasiory generalnie miały otwory z dwóch stron.

Ale twój jest z 1979 roku więc głowy nie daję.:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale twój jest z 1979 roku więc głowy nie daję.

 

:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko już jest z 2000:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. przymierzam sie do montazu uchwytu do auta.mam pytanko do Navika.czy te żółte czesci pochodza od twojego fotelika(bazy) czy musiales je specjalnie dokupic.

 

zolte prowadnice byly w komplecie z fotelikiem, ulatwiaja montaz fotelika i wg mnie zabezpieczaja skore foteli przed obtarciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich a wszczegulności autora tego wątku gdyż przez niego kupiłem właśnie 2 x isofix uchwyty w serwisie 98 funtów z śrubami . A dzięki tem forum rozwiązałem wiele problemów jak również wiele unowocześnień w swoim passacie.

 

Ale pytanie mam odnośnie śrub mątażowych uchwytów isofix, czy może ktoś posiada informacje z jaką siłą dokręcić te owe śruby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pytanie mam odnośnie śrub mątażowych uchwytów isofix, czy może ktoś posiada informacje z jaką siłą dokręcić te owe śruby??

Śruby są M8 w klasie jak dobrze pamiętam 8.8

Możesz więc dokręcić je z max siłą: 27Nm

Jeśli są w klasie 10.9 to: 40Nm

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc "vipereeek" pozdrawiam

 

Już zamontowane 20 minut i po sprawie. Teraz najtrudniejsze wybór fotelika :-)

Edytowane przez artur94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktos gdzie mozna tanio nabyc takie mocowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności