Skocz do zawartości
navik

Montaz fotelika dla dziecka w systemie ISOFIX

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko i wylacznie servis cena niecale 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krynia20

dzieki za info. dzwonilem wczoraj do serwisu kosztuje 225zl plus cena srub orginalnych. myslalem ze cos sie da kupic w innym zrodle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdz czy masz otwory w podlodze do ich zamontowania bo pierwsze roczniki nie mialy.

szukac lepiej u sprzedajacych czesci (rozbiorka) do skody superb. uchwyty wystepowaly tam w kazdej wersji od poczatku produkcji. szukanie w passatach to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bart.b wiesz podobno kazda wersja nadwoziowa ma inna belke mocowania iso-fix a takze 4x4 mi zamawiali bo byly do kombi ale oski i miala nie pasowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichalB
Poniewaz niedawno zostalismy rodzicami ( http://www.forum.vw-passat.pl/topics28/przybyl-nowy-choc-malutki-fan-passata-vt13832.htm ) chcielismy zapewnic naszemu malenstwu max bezpieczenstwa i wygody podczas podrozowania naszym Passacikiem.

Nasz wybor fotelika padl na MAXI-Cosi jako jeden z najbezpieczniejszych.

Postanowilem zamontowac go za pomoca uchwytow ISOFIX jako najbezpieczniejszy montaz oraz najwygodniejsze mocowanie fotelika - odpada ciagle opasowywanie go pasami. Fotelik po prostu kladzie sie na bazie i zatrzaskuje w niej.

Nasze Passaty 3BG sa przystosowane do standardu Isofix jednak uchwyt ten nie jest montowany fabrycznie.

Aby zamontowac fotelik Isofix potrzebujemy:

Uchwyt: 8D0 813 545

Sruby: 8L0 837 453 (2szt na uchwyt)

Oraz w naszym przypadku:

baza: Maxi-Cosi EasyBase

fotelik: Maxi-Cosi CabrioFix (grupa 0+ 0-13kg)

 

Aby zamontowac uchwyt Isofix musimy zdemontowac oparcie tylnych foteli. Naszczescie jest to proste: wystarczy odkrecic jeden wkret wraz z uchwytem po srodku oparcia.

Otwory pod uchwyt Isofix fabrycznie zaklejone sa zabezpieczajaca naklejka. Po odklejeniu jej uzyskujemy do nich dostep.

 

A oto mala fotorelacja z montazu:

 

Dodam tylko, że jeżeli jest to Passat z napędem na 4 koła (4Motion) trzeba użyć innego uchwytu z uwagi na inny rozstaw otworów na śruby - w moim przypadku trzeba było część sprowadzać aż z Niemiec, ale serwis uwinął się w tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli jest to Passat z napędem na 4 koła (4Motion) trzeba użyć innego uchwytu z uwagi na inny rozstaw otworów na śruby

 

dokładnie a jeśli chodzi o nr uchwytów to występują: 3B5 813 545 A (strona lewa) oraz 3B5 813 546 A (strona prawa)

cena za uchwyt ponad 45€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również zamierzam kupić i zamontować do naszego Passata ww. uchwyt. Jeśli chodzi o nowy to do kupienia w ASO. Koszt w ASO Auto Viva w Warszawie to 214zł za uchwyt + 7 zł za śrubę/szt, do odebrania z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontynuujac temat: dzieciak rosnie wiec szykuje sie kolejna (3) zmiana fotelika:

 

Do tej pory byly:

 

1. fotelik: Maxi-Cosi CabrioFix (grupa 0+ 0-13kg) + baza: Maxi-Cosi EasyBase oczywiscie ISOfix

 

2. RÖMER DUO plus (grupa 1+ 9-18kg) oczywiscie tez ISOfix

 

i teraz dylemat: co polecacie w systemie Isofix dla grupy 2-3 (15-36kg)? oczywiscie koniecznie z ISOfix'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mocowanie będzie pasowało do standardowego oparcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie a jeśli chodzi o nr uchwytów to występują: 3B5 813 545 A (strona lewa) oraz 3B5 813 546 A (strona prawa)

cena za uchwyt ponad 45€

 

Rozumiem, że do 4Motion są inne uchwyty, dodatkowo z rozróżnieniem na prawy/lewy.

Navik w pierwszym poście pisał, że montował 8D0 813 545 i ze zdjęć wynika, że fotelik zamontował za siedzeniem kierowcy (strona lewa).

Czy koledzy z dostępem do ETKI mogą sprawdzić czy 8D0 813 545 jest uchwytem zarówno dla prawej jak i lewej strony czy też prawa strona (za pasażerem) posiada inny numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISOFIX jest bardzo wygodny dla nas - rodziców,ale czy jest aż tak bezpieczny dla naszych pociech ??? Możecie napisać coś o wytrzymałości i zachowaniu się takiego mocowania w czasie wypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo mocowania isofix. zaciekawił mnie ten wątek bo myślałem że tylko bogatsze wersje mają takie mocowanie a tu proszę-też mogę mieć w sumie niewielkim kosztem. mam tylko pytanie czy prawidłowo mocuje się tylko na te dwa zatrzaski bo oglądając na aledrogo widzę ze jest jeszcze dodatkowo pas przytrzymujący górę fotelika, który powinien być zaczepiony z tyłu w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od którego roku były "dziury" w podłodze do przykręcenia belki ISOFIX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Navik w pierwszym poście pisał, że montował 8D0 813 545 i ze zdjęć wynika, że fotelik zamontował za siedzeniem kierowcy (strona lewa).

Czy koledzy z dostępem do ETKI mogą sprawdzić czy 8D0 813 545 jest uchwytem zarówno dla prawej jak i lewej strony czy też prawa strona (za pasażerem) posiada inny numer?

 

uchwyt 8D0 813 545 pasuje zarowno do prawej jak i lewej strony, (ja montowalem po lewej bo tak mi jest wygodniej)

 

ISOFIX jest bardzo wygodny dla nas - rodziców,ale czy jest aż tak bezpieczny dla naszych pociech

 

jest to najbezpieczniejsze mocowanie fatelika gdyz posiada stale polaczenie z karoseria samochodu, nie wystepuja luzy a fotelik nie ma mozliwosci nawet w czasie wypadku przesunac sie w zadna strone.

 

mam tylko pytanie czy prawidłowo mocuje się tylko na te dwa zatrzaski bo oglądając na aledrogo widzę ze jest jeszcze dodatkowo pas przytrzymujący górę fotelika, który powinien być zaczepiony z tyłu w bagażniku?

 

to zalezy od wykonania fotelika, wiekszosc montowana jest tylko na tych dwoch zatrzaskach

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna rzecz,tez musze zalozyc u siebie cos takiego.Powiedz mi,te zolte plastiki sa w zestawie czy trzeba dokupic.jak kupic to napisz prosze gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''zolte plastiki'' sa w zestawie z fotelikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.kupilem baze maxi cosi familybase i fotelik maxi cosi pebble ale nie mam tych zoltych nakladek do mocowania,czy da sie to dokupic osobno.prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.kupilem baze maxi cosi familybase i fotelik maxi cosi pebble ale nie mam tych zoltych nakladek do mocowania,czy da sie to dokupic osobno.prosze o pomoc

Zero szans. Szukałem wszędzie.

Dlatego odpuściłem to sobie i dochodzę do wniosku że nie są one potrzebne.

Bazę i bez nich wpina się bezproblemowo a co najważniejsze nie na co dzień. :manga

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te plastiki są bez sensu. Fotelik i tak da się łatwo wpiąć a przynajmniej się kanapa nie wygniata od platików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czy mocowanie z Audi A8, a konkretnie

 

4D0 813 545 C

będzie pasowało do Passata B5 1.8T?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności