Skocz do zawartości
navik

Montaz fotelika dla dziecka w systemie ISOFIX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem nowa na forum ..

Mam pytanie dotyczace isofix czy dalo by sie dokupic takie cacko do passata b5 sedan 1.9 tdi syncro 98 r .. bo czeka mnie zmiana fotelika na 9-18 i chcilabym zapewnic memu synkowi jak najbezpieczniejsze podrozowanie ...

 

Da się pod warunkiem, że posiadasz otwory montażowe do takowych uchwytów. Jeżeli posiadasz sunchro/4motion Szukaj od a4 b6 b7 z kompletem śrub, są bardziej dostępne, uważaj bo lewy jest inny niż prawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe info dot. Passata B5FL 4 motion:

Pasują z Audi A4 B6 i B7 o numerach:

 

Dla B6:

 

lewe mocowanie: 8E0813545A

prawe mocowanie: 8E0813546A

 

Dla b7

 

lewa strona: 8E0813545B

prawa strona: 8E0813546B

 

Ja mam u siebie 8E0813546B i fotelik Kiddy i wszystko ładnie ze sobą gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak ma być bezpiecznie to polecam tyłem do kierunku jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem mocowanie isofix do passata b5 fl kombi i ma rozstaw śrub 15 cm a u mnie w aucie jest 18 co to za pomyłka. w kombi jest 18 ? bo w aso mi powiedzieli ze jest 15. może ktoś potrzebuje ?

Edytowane przez brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15cm ma 4Motion, 18 zaś przód napęd. :ok

P.S. Rodzaj nadwozia nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć o numerze 8E0813546A jest z 4Motion ? a ja muszę znaleźć 8D0813545 ? bo zamówiłem z allego i koleś powiedział że pasuje do passata b5 tylko aby nie 4motion. Może ktoś szuka tego to odprzedam 2 sztuki za 200zł :P

Edytowane przez brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poprawcie mnie jeśli się mylę ale z tego co widzę to w moim B5FL kombi nie ma miejsca na dołożenie uchwytu ISOFIX - w załączeniu zdjęcia lewej części kanapy (za kierowcą). Jest tam co prawda jakaś zaślepka ale tylko 1:/ Mam fotele Recaro - czy to coś zmienia?

IMG_20170403_130014.jpg

EDIT: Sorki za bałagan:)

IMG_20170403_125958.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsce na isofix jest wyżej, na tych zdjęciach bardziej za oparciem. Nie wiem czy z dwóch stron ale fotelik powinien być od strony pasażera w 1 kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym B5FL są dziury na isofix. Zaklejone taśmą z obu stron.

U mnie już dwa foteliki jeżdżą na isofix'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym B5FL są dziury na isofix. Zaklejone taśmą z obu stron.

U mnie już dwa foteliki jeżdżą na isofix'ie.

ale też masz fotele recaro czy to nie ma żadnego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam. Fotele nie mają znaczenia z tego co wiem bo otwory montażowe są w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś w aucie z podnoszona kanapa dla dzieci, czy są te otwory? W moim przypadku nie jest tak prosto podnieść siedzisko kanapy. Z jednej strony mógłbym używać tej podstawki bo jest od 15-36kg ale fotelik zawsze bezpieczniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden post wcześniej masz odpowiedź. Otwory są w karoserii, a nie w wyposażeniu auta, wyposażenie auta nie ma tu nic do rzeczy.

Dla rozwiania twojego następnego pytania, ja również posiadam podstawki i otwory były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarlem już do nich. Wystarczy wsadzic reke pomiedzy siedzenie i oparcie i rozchylic. Nie mialem w rece tego mocowania ale wydaje mi się, że idzie do przykrecic bez demontowania czegokolwiek. Poprostu wsadzamy to pomiedzy lączenie siedziska i oparcia, ustawiamy i dokrecamy - wielki minus dla VW, że mając wersje pod dzieci z podwyższanymi siedziskami nie dali w komplecie isofixa,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy w passacie b5 1998 jest możliwość montażu isofixu. niestety pod kanapą nie mam otworów do jego montażu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://allegro.pl/uchwyt-fotelika-isofix-vw-passat-b5-audi-a4-a6-i6848831415.html

zakupiłem taki zestaw do montażu jednak nie mam otworów montażowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w paseratti zamonować taki zestaw? Jeśli tak, to jak i gdzie to zrobić? Jest to isofix do przedniego fotela + wyłącznik i kontrolka wyłączenia airbaga

 

isofix.jpg

 

PS. mocowania z niektórych aut mają z jednego boku ekstra blaszke/wzmocnienie - nie wiem co to jest. Można taki uchwyt zamontować?? Zmienia to coś?

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

hazy100 - na bank masz otwory, poszukaj dokładnie! Mój VW tez jest z 98 i jeździ w nim dwa uchwyty isofix.

 

kenczorf - jasne że się da, o ile masz spawarkę, wiertarkę i kilka innych narzędzi. Jak to zrobić to Ci nikt nie powie, bo na 200% nikt tego nie robił wcześniej, skoro za stówkę masz uchwyt który wystarczy przykręcić do budy w 5 minut.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herflik o czym mowisz? O tym, ze nie pasuja mocowaniach przy kanapie z tym dodatkowym uchwytem, czy ze nie pasuje mocowanie do przedniego fotela? Opcja montazu isofixa do przedniego bylaby swietna. Moj mlody uwielbia jezdzic z przodu i co jakis czas mu na to pozwalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opcji montażu na przednim siedzeniu nawet nie brałem pod uwagę. Standardowe fotele passata na bank nie mają mozliwości montażu takich uchwytów.

 

Co do kanapy to oryginalny uchwyt z passata wygląda całkiem inaczej, więc bedziesz miał klopot żeby to przymocować do budy ( stąd wspomniałem o spawarce itd ). Ja bym nie kombinował ... bo to element wpływający na bezpieczeństwo.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pisano tu, że pasują mocowania z A4 B6 a to one mają właśnie takie dodatkowe ucho.... Mówie o takim jak poniżej

isofix tyl.jpg

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności