Skocz do zawartości
navik

Montaz fotelika dla dziecka w systemie ISOFIX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o podpowiedz czy uchwyt o nr 8E0813545B będzie pasował do auta z opisu (kombi 4x4)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/8961-Montaz-fotelika-dla-dziecka-w-systemie-ISOFIX?p=2346831&viewfull=1#post2346831

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2017 o 09:09, kenczorf napisał:

Można w paseratti zamonować taki zestaw? Jeśli tak, to jak i gdzie to zrobić? Jest to isofix do przedniego fotela + wyłącznik i kontrolka wyłączenia airbaga

 

isofix.jpg

 

PS. mocowania z niektórych aut mają z jednego boku ekstra blaszke/wzmocnienie - nie wiem co to jest. Można taki uchwyt zamontować?? Zmienia to coś?

Czy do przedniego fotela w B5FL da się dołożyć jakoś sensownie uchwyt isofix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś gdzieś na złomie znalazł uchwyt pod isofix dla 3BG byłbym wdzieczny za info. W Toruniu póki co nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem, ale nie chcieli sprzedać po cenie złomu. :hyhy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy, trochę odgrzeję. 

Udało mi się kupić i zamontować uchwyty isofix dla moich bliźniaków, których zobaczę na żywo po raz pierwszy za dwa tygodnie?

Niestety byłem zmuszony zastapić oryginalne śruby innymi śrubami o takiej samej twardości co oryginalne (10.9) plus podkładka. Moje pytanie brzmi czy tak będzię bezpiecznie w razie jakiegokolwiek nieszczęścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, żeby zastąpić oryginalne śruby, to nowe muszę mieć właśnie ta samą twardość i ten sam gwint. Nie ma czegoś takiego jak śruby do ISO fix. Zamienne nie mają atestu, ale spełniają wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Otóż kupiłem i wkręciłem śrubami o tej samej twardości i gwincie. Dla św. spokoju przedzwonie jutro do Aso i zapytam o te co są w zestawie z mocowaniem o nr:

wht001230. Podobno one mają jakiś klej na gwincie dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądają na klejone ale dla świętego spokoju możesz użyć kleju we własnym zakresie. 

Klej  do gwintów warto mieć w warsztacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zwykły klej do gwintów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uważacie, że nie ma sensu wycieczka do Aso? Wystarczą te moje zamienniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jechał do ASO. Jeśli materiały są takie jak w oryginale, to szkoda jazdy. Oczywiście nie biorę odpowiedzialności za to co może się dziać. 

Ja montowałem uchwyty ISOFIX w ten sam sposób i ciężko mi było zauważyć różnice (wypadku nie było, robiłem testy na odciągnięcie)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy do b5 przedlift 98r 2.8 4motion kombi da się założyć isofix ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2020 o 10:56, Mamurlew1 napisał:

Witam czy do b5 przedlift 98r 2.8 4motion kombi da się założyć isofix ? Pozdrawiam

Oczywiście, do 4motion są tylko inne uchwyty. Miejsca do wkręcenia śrub są przygotowane, pod zaślepkami z folii w kolorze nadwozia między oparciem i siedziskiem tylnej kanapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje uchwytów isofix do 4 motion ale przed liftem. Wedle nr to 3B5813545A i 3b5813546 ale nie ma ich nigdzie. Pasują jakieś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał uchwyt dla 3BG i chciał puścić w jakiejś rozsądnej cenie to priv :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się zorientować czy ISOFIX na tył od Audi A4 B6 pasuje do Passata B5 4Motion z 2000 r.? Proszę o szybką odpowiedź bo mam okazję kupić komplet za 300 zł. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zl to nie okazja, choć przez połowę jak nowe 

Ja kupiłem 2 za 50zl na złomie więc to raczej jest okazja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności