Skocz do zawartości
Qubape

Kontrolka otwartego bagażnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 
mód jakiegoś czasu podczas skrętu w prawo i przechyłu auta pokazuje mi komputer otwarta klapę bagażnika... często na nieutwardzonej drodze przy większych dziurach tez. Bagażnik jest zamknięty ale kontrolka świruje :/ 

moze miał ktoś podobny problem ? Od czego zacząć szukanie ? 
 

aso oczywiście nic nie znalazło :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od tygodnia i na razie wymiana zamka klapy (pierwsza diagnoza) nie pomogła.

Miga kontrolka, jest dźwięk ostrzegawczy, zapalają się lampki oświetlenia wnętrza. Dziś zaczęła ciągle świecić lampka oświetlenia bagażnika (wcześniej się nie zapalała, choć klapa już świrowała).

Czasami chwilę jest ok, ale generalnie coraz gorzej. 

 

 

Edytowane przez 1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na razie chcą diagnozować :) 200 brutto za spr !!! I pewnie i tak nic nie znajda .... ehhh nie mam pojęcia gdzie mogę tego poszukać. Może jakiś obwód , kablel , złącze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zostawiam znów, elektryk będzie szukał. Musi znaleźć bo nie da się normalnie jeździć. Pika, świeci, pokazuje się rysunek auta na wyświetlaczu - nie mogę wtedy ani włączać kompa, uruchamiać telefonu (tylko przez duży wyświetlacz). Poza tym boje się, że usterka rozładuje mi akumulator - tydzień temu, dzień po pojawieniu się usterki, nie mogłem dostać się do auta. Na razie problem jest nierozwiązany, dam znać jak będę coś wiedział więcej.

Też trochę stawiam na jakiś obwód, złączkę, może jakąś wilgoć na kablu.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale pierwszy raz stało się to na ostrym łuku, tak mi się wydaje.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 najczęstszą przyczyną świrowania elektryki w klapie bagażnika jest pęknięty wężyk spryskiwacza i zalana kostka w prawym tylnym słupku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie nTomek ?.

To może być ten powód, dużo pomogłeś.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, 1888 napisał:

Jutro zostawiam znów, elektryk będzie szukał. Musi znaleźć bo nie da się normalnie jeździć. Pika, świeci, pokazuje się rysunek auta na wyświetlaczu - nie mogę wtedy ani włączać kompa, uruchamiać telefonu (tylko przez duży wyświetlacz). Poza tym boje się, że usterka rozładuje mi akumulator - tydzień temu, dzień po pojawieniu się usterki, nie mogłem dostać się do auta. Na razie problem jest nierozwiązany, dam znać jak będę coś wiedział więcej.

Też trochę stawiam na jakiś obwód, złączkę, może jakąś wilgoć na kablu.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale pierwszy raz stało się to na ostrym łuku, tak mi się wydaje.

 

 

 

Zgadza się , najczęściej jak skręcam w prawo i auto jest przechylone 

Jadę jutro na serwis olejowy to im podpowiem o tej kostce bo pewnie będą chcieli mnie naciągnąć na nowy zamek ... może coś znajdą, dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy elektryk pewnie o tym wie, ale w pierwszej kolejności trzeba odpiąć zamek i zasymulować w kostce jego obecność.Jak to nie pomoże, to sprawdza kolejne złącza. W ostateczności - ciągnie się od bordnetza zupełnie nowe kable (starych się nie usuwa), do których podłącza się zamek. Na szczęście obwód ten za bardzo skomplikowany nie jest i faktycznie albo kostka z tym wężykiem albo po prostu złamane kable po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie. Stwierdzili ze to zamek. 350 pln części , w tym robota. Na razie nie robiłem i myślę czy wymieniać bo już pisaliście ze to za bardzo nie pomogło. Muszę pomyśleć :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zostawiłem w serwisie razem z autem wydruki postów ?  na temat pękającego wężyka - z sugestią, że to może im pomóc, po prostu zasugerowałem ścieżkę poszukiwania genezy problemu.

Finalnie okazało się jednak, że elektryk zakładając kilka dni temu nowy zamek nie wyregulował go odpowiednio. Przy okazji jednak, wymieniono mi profilaktycznie wężyk na nowy. Zauważyli tam jakieś pęknięcie wężyka, ale nie widzieli z kolei żadnych wycieków czy zalania. Podsumowując - zamek w oryginale 260 zł + robota 70 zł. Za dzisiejsze prace (regulacja zamka, wymiana wężyka) nie zapłaciłem nic. Objawy rzeczywiście zniknęły. Jeżeli jutro nic niepokojącego się nie pojawi, sprawę uznam za pozytywnie zakończoną.

 

Pozdrawiam,

1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobre wieści :) daj znac czy jest ok i tez wymienię bo oszaleć można z tym pikaniem na dziurach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pikanie, świecenie lampek wnętrza, wyświetlanie na kompie otwartego bagażnika było już praktycznie wczoraj non stop. Zapalały się w nocy nawet lampki LED pod lusterkami, oświetlające otoczenie. Istne szaleństwo...

Dam znać po jutrzejszym dniu ??

Edytowane przez 1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, problem rozwiązany.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Podasz prosze nr części tj zamka klapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może być problem z nr części bo go po prostu nie znam - naprawę robiłem w dobrym serwisie (ale nie ASO) i oni zamawiali oryginał (nie ma zamiennika).

 

P.S. Jechałem wczoraj taksówką B8 (2015 - Twój model i rocznik) i kierowca powiedział mi, że ostatnio miał problem z zamkiem klapy i go wymieniał :)

Edytowane przez 1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek wymieniony i po sprawie. W końcu jazda w ciszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara .:D/

Zamykamy temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności