Skocz do zawartości
Górski

2.0 TDI DSG szarpie powyżej 3tyś obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B6 2.0TDI BMR 170KM DSG, od kilku dni podczas gwałtownego przyśpieszania powyżej 3tyś obrotów czuć szarpanie i spadek mocy gdy zacznie szarpać. Przy normalnej spokojnej jeździe wszystko jest ok, auto dobrze przyśpiesza, skrzynia płynnie zmienia biegi, DPF brak, komputer nie pokazuje żadnych błędów. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na odpiętej przepustnicy nie jest lepiej. U mnie na zimnym czasami szarpało, ale delikatnie. 
A druga rzecz jaka może być - po wymianie pompki paliwa w baku, bo stara umarła, na jakąś używaną, czuć było szarpanie przy pełnym ogniu na 4 biegu pod górę, tak jakbyś ujmował i dodawał gaz. Założona inna, tym razem sprawna i jak ręką odjął. Może u Ciebie ona zaczyna umierać? 
 

Edytowane przez Mayeck_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytałem trochę na grupie na FB i doradzono mi sprawdzić pompę tandemową. Okazało się że przepuszczała olej. Po wymianie pompy i filtra paliwa wszystko wróciło do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy, przy ochoczym przyspieszaniu nastepuje takie sporadyczne szarpanie, u mnie wywalało co chwilę i sporadycznie teraz też błędy z czujnikiem G31 i G42. 

Wychodzi z opisu jakby MAP sensor był uwalony, ale jak czytam wartości skalkulowane i rzeczywiste podczas jazdy to działa prawidłowo. Czyśby też mogła byś to vacu pompa?

Pasek 2.0 TDI PPD DPF BMR 170PS - niestety :) DPF jeszcze jest i jest w miarę czysty

 

IMG_20191123_175659.jpg

Edytowane przez hag@rtus77
Problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności