Skocz do zawartości
rosek11

diesel VW Passat 2.0TDI CFGB czasami dłużej kręci przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy mojego passata 2.0 TDI CFGB spotkała dziwna sytuacja, mianowicie: przez 2-3 dniu podczas odpalania nie ważne czy zimny czy ciepły kręcił rozrusznikiem około 2-3 sekundy niczym odpalił. Następnie wszystko wróciło do normy i odpalał już praktycznie w jeden obrót rozrusznika. Dzisiaj rano odpalił bezproblemowo, przejechałem 10 km, zgasiłem i przy ponownym odpalaniu już kręcił dalej 2-3 sekundy. Generalnie auto jeździ bezproblemowo, żaden check nie wyskoczył. Czy ktoś z Was miał podobne objawy ? Dzięki za informację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tylko na zimnym silniku. Również silnik CFGB. 

Edytowane przez Partyzant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza czasami też u mnie. Raz na jakiś czas, dość rzadko. Nic się więcej nie dzieje, serwis też nic nie wykrył. 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może to nie jest żaden problem .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przy okazji tematu trudnego/długiego odpalania: gdy auto stoi frontem pod górę, to czasem trzeba kręcić dobre kilka sekund - czasem nawet z 10. Niezależnie od stanu paliwa w baku. Objawia się tylko w miejscach o autentycznie sporym kącie pochylenia. O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kończy się albo już się skończyła pompa paliwa w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z silnikiem cbbb. Po dłuższej jeździe, po chwilowym postoju nieraz zdaża się duży problem z zapaleniem. Dzisiaj miałem taki problem. Krecilem 4,5 razy i nie chciał zapalić. Poczekalem 5 minut wsiadłem i zapalił od pierwszych obrotów. Ktoś ma pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2019 o 17:52, atmosferyczny napisał:

Może kończy się albo już się skończyła pompa paliwa w zbiorniku.

rozumiem, że wystarczy zrobić ten test na sprawność pompy w baku?: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da, bo jak pompa pompuje to pompuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Passat b7 2.0 170km 2011,DSG. Często się zdarza  żeby odpalił długo kręci  . Nie ma znaczenia czy ciepły czy zimny ,jest rozgrzany silnik zgaszę auto i po 10minutach długo kręci ,nieraz 5 razy pod rząd odpali odrazu. Błędów nie ma żadnych ani w silniku ani w elektronice centralnej.Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź uszczelki na tandem pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności