Skocz do zawartości
carlton

benzyna Dziwnie wyglądająca świeca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Po niecałych dwóch latach wymieniłem świece w moim passacie 1.8t awt z 2001roku. Passacik jeździ na benzynie i na gazie przebieg 350.000 tysięcy, po wykręceniu świec jedna odbiegała wyglądem od pozostałych. Rozmawiałem z mechanikiem i pokazałem mu zdjęcie z telefonu świec po czym stwierdził ze coś w głowicy może się dziać i przydałoby się ciśnienie sprawdzić, ciśnienie sprawdzone na trzech jest po 11 a na tej najgorszej 9 tak powiedział mechanik. Moje pytanie jest takie czy rozbierać głowicę i naprawiać czy może być inna przyczyna że świeca tak wygląda. Dodam jeszcze że posiadam passacika od 5 lat i zrobiłem 90.000 a jeszcze nigdy nie wymieniałem cewek ani przewodów, może to być wina padającej cewki że tak wygląda świeca, mówiłem mechanikowi o tym ale stwierdził że to raczej mało możliwe.

Dziękuję serdecznie za pomoc

Resized_20190924_195950.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie nie trzymają, to nie jest wina głowicy. Zdjąć czapke można tylko co potem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, AndrzejP4 napisał:

Pierścienie nie trzymają, to nie jest wina głowicy. Zdjąć czapke można tylko co potem?

Potem zdejmie miske, wyciągnie tłoka i wymieni pierścienie ;P Sama zarzucona świeca może być przyczyną uszkodzonego uszczelniacza. Jednak zagubione 2 bary na tym cylindrze świadczą nie o uszczelniaczu, a o pierścieniach, lub nadpalonym zaworze. Przed zdjęciem głowicy niech mechanik zrobi próbe olejową. Jeżeli ciśnienie wzrośnie to poszły pierścienie, jeżeli nadal będzie 9bar to winna jest głowica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź porozmawiam z mechanikiem i pomyślimy co dalej z tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności