Skocz do zawartości
Hk

Dwa komplety kół a czujniki ciśnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Czy ktoś przerabiał (pewnie tak) sytuację w której ma czujniki ciśnienia i dwa komplety kół? Czy po zmianie kół trzeba coś zmieniać w ustawieniach?

A co z sytuacją, gdy założony komplet kół nie ma czujników ciśnienia? Czy błąd, który najprawdopodobniej się pojawi, odpuszcza po jakimś czasie czy jesteśmy skazani na oglądanie go przez następne miesiące?

I jeszcze jedno pytanie, może naiwne: czy czujniki ciśnienia mają oznaczenie koła do którego są przypisane? A jeśli nie to skąd moduł wie, który czujnik jest na który kole, bo chyba nie z mocy sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli w drugim komplecie nie masz czujników to będzie Ci się świeciła pomarańczowa kontrolka, nic z tym nie  zrobisz na poziomie menu samochodu. Być może jakimś kodowaniem mozna wylaczyc TPMS, ale nie widzialem zeby ktos sie tym zajmowal na forum. 

2. Można przekladac kola przód tył, itd czujnik nie jest przypisany do kola. Nie Wiem skąd wie które jest które, ale podejrzewam że przy każdym kole jest odbiornik sygnału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Zmieniłem koła letnie z czujnikami na zimowe bez czujników, oczywiście wywaliło błąd czujników.

Czy jest możliwość prostego przełączenia za pomocą OBD11 na czujniki z ABS tak aby wskazywało mi poprawne ciśnienie i potem po wymianie na letnie koła przełączenie na TPMS? Jak robicie u siebie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności