Skocz do zawartości
Silentos

Passat B8 Full LED - obniżanie świateł przy pasażerach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy da się wyłączyć obniżanie wysokości świecenia świateł mijania w Full LEDach Passata? Zauważyłem, że z 5 osobami na pokładzie, światła świecą bardzo nisko - za nisko. Nie jest to samopoziomowanie tylko jakby zakodowane, jak 5 osoób to obniżam na maksa, jak 1 z tyłu to o ileś tam procent. Dziecko w foteliku już powoduje spore obniżenie. Niestety w każdym przypadku za nisko obniża i tracą swoją funkcjonalność na trasie. Czy da się to przekodować lub wyłączyć? Może zwiększyć moc świecenia dodatkowo, albo zwiększyć skrętność na zakrętach. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś miał taki problem, niestety mam tak samo - obniżenie świateł jest zbyt duże w stosunku do obciążenia - na pusto jest dobrze, a im bardziej obciążamy samochód tym niżej światła świecą - jest to mocno irytujące, bo trudno, żeby przed każdą trasą kręcić regulacją reflektorów.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie to samo zauważyłem, natomiast nic z tym nie robiłem bo rzadko mam taką sytuacje, ale u mnie też samopoziomowanie tak dziwnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji pokrewny problem, parkowanie na stromym podjeździe.

Tu dopiero była masakra jak wsiadłem i ruszyłem pod górkę, po wjechaniu na równe mijania świeciły tuż przed maską.

Zgasiłem na równym, wysiadłem, zamknąłem... ponownie otworzyłem i uruchomiłem i już dało się jechać.

Czym jeszcze zaskoczy mnie ten samochód ? wy też tak macie w swoich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale w Mitsubishi miałem tak, że jak autko stało jedną stroną wyżej, to światła też się nisko opuszczały, ale wystarczyło je zgasić i zapalić i już się aktualizowała ich pozycja. Jestem ciekaw, co by bym, gdyby najpierw uruchomić samochód i zapalić światła a potem go obciążyć. Mi serwis powiedział, żeby przy następnej wizycie (auto na gwarancji) powiedzieć, że poziomowanie nie działa, ale widzę, że problem jest w oprogramowaniu a nie hardwarze.

Pozdrawiam,
Krzysiek

 

Cześć,

mam prośbę do wszystkich którzy mają taki problem, żeby zgłaszać go przez stronę VW Polska, dotyczy to zwłaszcza aut na gwarancji, bo może być tak, że importer zarząda zgłoszenia problemu w serwisie i bez tego powie, że problemu nie ma :).

Dzięki i pozdrawiam,
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam podobny problem pacjent passat b8 2017 rok 2.0 tdi 240 koni anglik zauważyłem że jak jedna osoba siada na miejscu pasażera obok kierowcy światła lecą w dół na łeb na szyję ale , jeżeli ta sama osoba siędzie tylko z tyłu czy zaraz za kierowcą czy z drugiej strony światła te wracają do swojej pierwotnej pozycji i świecą jak należy ..... Co to do dibała może być ewentalnie jak koledzy poprzednio napisali można to w jakiś sposób wyłączyć ? Bo naprawdę nie ukrywam ale strasznie słabo to wygląda jak takie auto świeci z dwa merty przed maską :)) Mógł by się ktoś wypowiedzieć bo widzę że post od 2019 roku i niestety zero reakcji żeby pomóc coś podpowiedzieć w tym temacie ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem ostatnio do ASO na przegląd, a oni że wyregulowali światła bo świeciły wg nich za wysoko, mimo że wg mnie świeciły za nisko. Na szczęście matrix się włącza to wtedy coś widać w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności