Skocz do zawartości
lazk

Nie da się otworzyć klapy bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem na forum, szukałem i nie mogę nic znaleść dotyczącego mojego problemu.

Pacjent : VW CC 2012r

Otóż zaczęło się, że na RNS510 wyskakiwał mi błąd dot kamery cofania, że jest nie dostępna. Poszukałem na forum i znalazłem, że trzeba szukać w wiązce, gdyż kable się przecierają. Zacząłem grzebać i faktycznie, w wiązce 1 kabel był całkowicie przerwany, 1 cały, a 2 pozostałe poszarpane. Odpiąłem kleme z akumulatora i przystąpiłem do naprawy kabli. Tak jak wspomniałem, lutowałem bez prądu z akumulatora. Po wszystkim, podpiąłem klemę, radio widzi kamerkę, ale czarna plama. Wysiadam z auta, patrze, kamera się nie otworzyła. Zgasiłem auto i poszedłem poszperać, ale co się okazało, całkowicie przestał działać zamek tylnej klapy (znaczek), znaczek, całkowicie nie reaguje, co za tym idzie nie otwiera się kamera. Tak jakby nie miał prądu. Na tym etapie zostawiłem wszystko i piszę tutaj.

Moje pytanie kieruję do Was - co zrobiłem źle, co jest nie tak ? Może gdzieś jest jakiś bezpiecznik ? Bądź nie wiem ? Coś innego ? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem następujący...

Podczas jazdy po odpaleniu silnika mam dzwonek powiadamiający o otwartej klapie bagażnika [oczywiście przy zamkniętej klapie, bo inaczej nie byłoby problemu].

Oczywiście grzebałam po forach i postawiłam na zamek, więc go wymieniłam na nowy (oryginalny). Problem pojawia się nadal.

Wypięłam wtyczkę z zamka - dalej dzwoni i pokazuje otwartą klapę.

Czasami też przestaje migać mi obraz samochodu z otwartą klapą na wyświetlaczu, tylko świeci się ciągle i wtedy przestaje dzwonić, ale nie mogę sprawdzać parametrów podczas jazdy przełączając na TRIP'ie, a czasem też ma kilka dni przerwy, zachowuje się normalnie i jest cisza.

Podjechałam do znajomego "fachowca" opisałam problem, to pytał się czy domykam klapę i pół godziny tłumaczył mi jak się zamyka bagażnik [ja rozumiem, że baba, ale bez przesady :D]. 

Oglądaliśmy klapę pod tapicerką, żadnych zacieków nie widzieliśmy. 

Po podpięciu pod kompa wyświetliło błąd 02483 Module for locking of rear lid-f327.

Dodam jeszcze, że auto jest z Niemiec i jest byłym radiowozem, więc pewnie było w jakiś sposób przerabiane i było grzebane w elektryce.

Passat B7 2012 r. [kombi]

Ma ktoś pomysł gdzie jeszcze można szukać lub co sprawdzić? Bo czeka mnie podróż (dość długa) i wolałabym nie spędzić jej w akompaniamencie dzwonka. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, BabaBehindTheWeel napisał:

Czasami też przestaje migać mi obraz samochodu z otwartą klapą na wyświetlaczu, tylko świeci się ciągle i wtedy przestaje dzwonić, ale nie mogę sprawdzać parametrów podczas jazdy przełączając na TRIP'ie,

Wystarczy nacisnąć przycisk "OK" ;)

17 godzin temu, BabaBehindTheWeel napisał:

Passat B7 2012 r. [kombi]

Masz klapę ręczną, czy elektryczną?

17 godzin temu, BabaBehindTheWeel napisał:

Dodam jeszcze, że auto jest z Niemiec i jest byłym radiowozem, więc pewnie było w jakiś sposób przerabiane i było grzebane w elektryce.

Jeśli było kupione z salonu przez Polizei to auto jest w tzw. "wersji specjalnej". Różni się delikatnie elektryką, ale to kosmetyka. Jedynie tylna klapa może mieć namieszane w elektryce, bo tam jest montowany ten szyld/baner "police, follow me" i prawdopodobnie jego zasilanie zostało podłączone do zasilania klapy. Podczas demontażu "na szybko" pewnie został uszkodzony przewód zasilający klapę i raz zasilanie jest, raz nie.

18 godzin temu, BabaBehindTheWeel napisał:

Po podpięciu pod kompa wyświetliło błąd 02483 Module for locking of rear lid-f327.

A co dalej? Pewnie "electrical fault in circut". Tylko pytanie jaka przyczyna? "Short to ground"? Czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam taki problem.kiedy po pracy wszedłem do moje Passata dało się wyczuć jakiś zapach spalenizny kabli itp..zauważyłem również że nie da sie otworzyć tylnych drzwi oraz klapy bagażnika z poziomu pilota jak i przycisku w drzwiach kierowcy..problem był również w nie możliwości wyłączenia świateł włącznikiem i dziwne zachowanie tego przełącznika bo przeciwmgielne włączają sie na dziennych...ogólnie mechanik nie miał dziś czasu więc jestem w kropce. jakieś rady i sugestie koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz akumulator....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem bez efektów.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz, żeby nie spalić reszty instalacji, a nie żeby były jakieś efekty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to co ma się przepalic już się przepalilo bo nic już nie czuć od doby.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej odgrzeję trochę kotleta ale czy rozwiązałeś problem? Mam taki sam problem i objawy jak ty tylko, że ja polutowałem przewody wyjmując wiązkę z samochodu. Przed naprawą kamera się wysuwała, dało się otworzyć bagażnik znaczkiem (nawet jak fizycznie wymontowałem kamerę). Po zamontowaniu znaczek przestał reagować a kamera się nie wysuwa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych, przed chwilą udało mi się rozwiązać ten problem. Wszystko naprawiłem prawidłowo (także miałem uszkodzoną wiązkę a/v w której idzie zasilanie kamery) ale jedno czego nie sprawdziłem to bezpiecznik S51 o którym dowiedziałem się dopiero studiując schematy elektryczne idąc przewód po przewodzie. Zakładałem błędnie, że wszystkie bezpieczniki (i te sprawdziłem) powinny być w skrzynce "C". Okazuje się jednak, że do mechanizmu wysuwania kamery a co za tym idzie otwierania bagażnika znaczkiem jest 15A bezpiecznik (S51) który znajduje się na obudowie przekaźników z lewej strony pod kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Passat variant 2005r, partacz wymieniał mi klapę i obciął wiązki przy podłączonym akumulatorze. Po tej nieszczęsnej operacji nie idzie otworzyć klapy tył, jedynie mechanicznie od środka. Stycznik sprawdzony w klapie, przycisk na przednich drzwiach brak reakcji i z kluczyka również brak reakcji. We wtyczce do zamka brak jakiego kolwiek napięcia. Po uruchomieniu VCDS-em w module komfortu zamka klapy tył na skrajnym pinie wtyczki zamka jest cały czas napięcie po zapłonie i po podłączeniu zamka "smaży się" w środku (śliniczek otwiera zamek ale nie odpuszcza i w tym momencie nie idzie nawet go zatrzasnąć). Zamki podmieniane i nic. VCDS widzi błąd 00950 zwarcie zamka z masą. Czy uszkodzeniu uległ moduł komfortu czy może coś innego jest odpowiedzialne za sterowanie zamkiem w klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z klapką bagażnika w pasacie b6, na kluczyk i przycisk pod drzwiami działa, na awaryjne aotwieranie też, jedyne z czym problem to z tą nieszczęsną klamką/klapką która szwankuje, zazwyczaj nie działa. Sprawdziłem co tam się dzieje, wyjąłem styk czy jak to nazwać, i usłyszałem dźwięk w zamku. Po chwili jak kliknąłem klapka było słychać że działa. Jednak nie długo... Z tego co zobaczyłem przestal się ruszac taki plasticzek biały który łączy klapkę z zamkiem. Zawsze jak działało to się ruszał, teraz przestał, i bagażnik klapką otwiera się raz na kilka dni. Muszę dodać że przed myciem auta wszystko działało, ale po tym przestało, może od tego że zaległą się tam woda i zamarzła? Jak kliknąłem ręką w styk (taki mały metalowy pręcik to było słychać ten dźwięk więc działało, natomiast plastiki który powinien się poruszyć i popchac ten pręcik nie rusza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z otwieraniem tylnej klapy.
Z kluczyka i od środka auta otwiera się bez problemu, natomiast nie da się otworzyć z zewnątrz przyciskiem na klapie.
Zdemontowałem tapicerkę i przycisk, wyczyściłem styki i nic.
Macie jakiś pomysł, czy konieczna będzie wymiana przycisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zwarcie w 2-pinowej kostce od klamki/przycisku. Jak zamek zareaguje to znaczy, że mikrostyk w klamce jest uszkodzony i klamka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Idę spróbować i dam znać.

.....

Niestety po zwarciu pinów nic nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zmierzyć napięcie w tej kostce na pinie nr 1 względem masy samochodu. Powinno być tam napięcie rzędu 12V. Jeśli tego nie ma to prawdopodobnie masz uszkodzony przewód w lewym przegubie/harmonijce.

W bagażniku za lewym boczkiem jest 10 pinowa kostka, a na pinie nr 5 przewód od przycisku w klapie. Przewód ten prowadzi do modułu komfortu (za schowkiem nad nogami pasażera) - pin nr 6 w kostce 8 pinowej. Zwarcie tego przewodu do masy (najlepiej przez mała żarówkę 12V/5W) w dowolnym miejscu powinno wywołać zadziałanie zamka w klapie. Możesz wybierać gdzie chcesz zacząć sprawdzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemierzyłem wszystko jak napisałeś.Po ściągnięciu boczka okazało się, że jest przełamany jeden z przewodów. Polutowałem go i zaizolowałem. Teraz jak zwieram piny w kostce od klamki to zamek działa ale klamka nie. Jeszcze zobaczę klamkę i jak nic nie pomoże to trzeba będzie kupić nową. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, nieszczęścia chodzą parami... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem klamkę miernikiem na ciągłość obwodu. Po naciśnięciu jest sygnał dźwiękowy na mierniku, że zamyka obwód. Nie mam pomysłu co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności