Skocz do zawartości
Przemeksm2402

Chrobotanie po pierwszym odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie?. Mam problem tego typu, ze słychać takie chrobotanie przez. 2 lub3 sekundy po odpaleniu na zimnym silniku. Nie występuje to zawsze, lecz mnie to martwi. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Przemeksm2402 napisał:

Witam wszystkich serdecznie?. Mam problem tego typu, ze słychać takie chrobotanie przez. 2 lub3 sekundy po odpaleniu na zimnym silniku. Nie występuje to zawsze, lecz mnie to martwi. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Poczytaj wątek 2.0 bitdi problemy z odpalaniem .To prawdopodobnie pierwsze stadium przed "chorobą".

Nie widze jaki masz silnik zakładam 2.0tdi i rok 2015. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie , lecz do problemów z odpalaniem parę miesięcy minęło.

Oczywiście może to być zupełnie coś innego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być uszkodzone? Jedni piszą nastawnika walka rozrządu, drudzy , pompa vacum , 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj pamięć usterek , jak rejestruje się błąd czujnika wałka rozrządu , to raczej będzie nastawnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, ale czy powinien wyskoczyć jakiś błąd na desce? Bo u mnie nie ma nic ? A ty jak się z tym uporaliśmy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Przemeksm2402 napisał:

Ok dzięki, ale czy powinien wyskoczyć jakiś błąd na desce? Bo u mnie nie ma nic ? A ty jak się z tym uporaliśmy? 

Zakładając że to ta sama usterka to nie zapali się check . Bo to jest błąd sporadyczny , grzechotanie występuje nie za każdym razem i tylko przez chwilę tak ?

Ja wymieniłem nastawnik +śruba zawór , słyszałem że ktoś wymienił tylko zawór i też pomogło , w vw było tpi na tą część i informacja że powyżej 60000 mogą pojawić się odgłosy/hałasy z niego ,więc wolałem oba elementy  wymienić.

W nowszych rocznikach nie ma już nastawnika. 

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Przemeksm2402 napisał:

A kolego powiedz jeszcze ile taka impreza kosztuje? 

2500 nastawnik , śruba 360 , uszczelka 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie mylę ze to będzie to co u ciebie , (dodałem linka z filmem)  i jak ma pomuc to wymienię,. Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten sam objaw. Zacznę od wymiany samego zaworu (w Aso w Kielcach 360 zł). dam znać czy pomogło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem zaworek w serwisie Skody. 341 zł. dokupiłem też obudowę nastawnika wersję ( bez puszki ) myślicie żeby montować odrazu obie części? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałem jeszcze dodać ze zauważyłem w moim pasku, zaraz po odpaleniu z tym chrobotaniem, jak jadę ( przy ruszaniu pierwsze 3 biegi) to słychać tak jak by płatniku pod maska drżały. Jest to tylko jak jest zimny, jak ma temperaturę jest ok dajcie znać. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności