Skocz do zawartości
atom421

Nie odpala na gorącym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc w ukierunkowaniu poszukiwań usterki. Auto jak w opisie. Zatankowałem paliwem verva, przyjechałem do domu i po zatrzymaniu zauważyłem podwyższone obroty silnika (wypalanie DPF), pojechałem więc obwodnicą do sklepu, zatrzymałem się obroty się zmniejszyły to wyłączyłem silnik. Po powrocie ze sklepu po ok. 15 minut nie mogłem odpalić auta. Rozrusznik zakręcił 1-2 razy i się zatrzymywał.  Żadnych błędów na wyświetlaczu i po podpięciu do komputera. Odholowałem auto do mechanika ale z powodu późnej pory obiecał zajrzeć rano. Rano otrzymuję od niego telefon - wsiadł, odpalił, przejechał się, żadnych błędów na wyświetlaczu i po podpięciu do komputera.

Moje przypuszczenia po lekturze forum:

  • zanieczyszczone paliwo (benzyna to nie była paragon sprawdzałem trzy razy),
  • styki kostki wtryskiwaczy (padał deszcz i mogłem przejechać po kałuży).

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Rozrusznik zakręcił 1-2 razy i się zatrzymywał-----.Jezeli przestał kręcić to prawdopodobnie szczotki w rozruszniku zawieszają sie lub sie kończą,lub zły styk na przewodzie rozrusznika...oczywiscie to tylko moje dywagacje.

Edytowane przez ares43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik ? No faktycznie podczas holowania mogłem go trochę ruszyć w inne położenie i dlatego rano zapalił bez problemu. Dzięki za sugestie, miałem profilaktycznie odpompować paliwo ze zbiornika.

Sprawdzę na początek styki na przewodzie do rozrusznika i poczekam co się wydarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności