Skocz do zawartości
DavcioPassat

Kontrola Trakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuj

Witam mam pytanie jak wyłączyć kontrolę trakcji w Passacie B5 ? 

Żadnych przycisków nie mam może jakaś kombinacja czy coś 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, DavcioPassat napisał:

 

Nie masz w takom razie kontroli trakcji, jak nie możesz spalić gumy to widocznie nie ma czym ;) No tak AHU, czyli nie ma czym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie podepne sie ja mam b5 2.8 syncro i własnie wnerwia mnie to ze niemoge w pełni skorzystac z tego napedu bo niemoge uslizgnąć kół i  wogóle nie zaswieca mi sie esp  przy próbie zerwania przyczepnosci i pytanie który to bezpiecznik nalezy wypiąc albo jak to inaczej ogarnąc bo zadnego guzika niema od wyłączania tego esp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mardok1980 napisał:

wnerwia mnie to ze niemoge w pełni skorzystac z tego napedu bo niemoge uslizgnąć kół

Co rozumiesz poprzez korzystanie w pełni z napędu na 4 koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jihad napisał:

Co rozumiesz poprzez korzystanie w pełni z napędu na 4 koła?

np w błocie bedzie problem bo jak system zapobiega uslizgowi kół to bedzie ciezko wyjechac w A6 c5 miałem wyłaczaną kontrole i było git. Z koleji na luznej nawierzchni bo ostrych winklach lubie sobie depnąc i czuł jak ładnie przód wyciąga tył ,tak samo np na rondzie przy mokrej nawierzchni tez lubie sie pobawic.Rok temu miałem tez golfa for motion i tez fajnie sie nim latało a tu to porazka tymbardziej ze troche tej mocy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z zasadami pisowni języka którym władasz, zacznij stawiać ogonki i przecinki bo żal czytać. Zdanie zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Z błota pomoże wyjechać napęd na 4 koła. Jak chcesz latać i się popisywać to kup sobie coś z tylnym napędem. To nie jest porażka tylko auto do kulturalnej jazdy, która też może być dynamiczna ale bez popisówek pod remizą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niejedną Bawarke i nie jedną e36 ze szperą popisywałem sie jak miałem 18 lat a teraz mam 39 to nie znaczy ze nie lubie zarzucic sobie bokiem i nie widze w tym nic złego a zapytałem jak wyłączyc kontrole trakcji to czepianie się o ogonki i kropeczki.Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie na ręcznym zarzuć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ja zastosowałem sie odnośnie pisowni wiec i prosiłbym o odpowiedż na pytanie jak to wyłączyc a nie za pomocą czego mam zarzucić tyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obetnij czujniki ABSu, bez nich kontrola trakcji o ile w ogóle ją masz nie zadziała ;) Zarzucenie tyłem stabilizuje u Ciebie tylny napęd, po to on jest żeby nie wyciągało dupy z zakrętu. Kontrola trakcji wyhamowuje ślizgające się koła i obcina moc silnika co wyraźnie czuć, prócz sygnalizacji kontrolką. Skoro u Ciebie się ona nie włącza to widocznie ten system nie działa, nie pomyślałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, HansikVR5 napisał:

Obetnij czujniki ABSu, bez nich kontrola trakcji o ile w ogóle ją masz nie zadziała ;) Zarzucenie tyłem stabilizuje u Ciebie tylny napęd, po to on jest żeby nie wyciągało dupy z zakrętu. Kontrola trakcji wyhamowuje ślizgające się koła i obcina moc silnika co wyraźnie czuć, prócz sygnalizacji kontrolką. Skoro u Ciebie się ona nie włącza to widocznie ten system nie działa, nie pomyślałeś? 

no miałem 4x a6 c5 w tym jeden z tym samym silnikiem i golfa ale kazdy z nich jezdził inaczej od tego paska pozatym nie lubie wspomagaczy typu asr,esp,abs itp. Bez tych systemów uczyłem sie jezdzic i do dzisiaj wole ich niemiec albo przynajmniej mieć możliwość ich wyłączenia i stąd te moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie ABS to wielu z nas już by dawno nie było. Więc jak go nie potrzebujesz to obetnij czujniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałe a raczej gdzies czytałem ze wystarczy wypiąć jakiś bezpiecznik bo tez niebede niszczyć auta przez odcinanie czujników tym bardziej ze taki mały biały kruczek chyba z niego sie robi bo manual z orginalnym lakierem i bez szpachli,szyby wszystkie tez w oryginale ni i ten napęd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw radze pierdo... się w czoło a dopiero później zacząć wyciągać bezpieczniki. Auto bez ABSu to nie to samo co auto z nie działającym ABSem. Białym krukiem jest W8, ten to raptem 2.8 syncro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałe a raczej gdzies czytałem ze wystarczy wypiąć jakiś bezpiecznik bo tez niebede niszczyć auta przez odcinanie czujników tym bardziej ze taki mały biały kruczek chyba z niego sie robi bo manual z orginalnym lakierem i bez szpachli,szyby wszystkie tez w oryginale ni i ten napęd.

16 godzin temu, HansikVR5 napisał:

Najpierw radze pierdo... się w czoło a dopiero później zacząć wyciągać bezpieczniki. Auto bez ABSu to nie to samo co auto z nie działającym ABSem. Białym krukiem jest W8, ten to raptem 2.8 syncro ;)

radze najpierw stuknąć sie we własną to moze troche kultury ci wróci bo normalnie zadałem pytanie a nie jestem mechanikiem i znam sie ale na innych rzeczach niż mechanika żeby zdobyć informacjie a tu tylko jakies czepialstwo ,brak kropki,kreski,pierdo.... sie w czoło itd. pisałem ze nie raz lubie sie gdzies uslizgnąc to od razu podpinasz to pod jakies popisy pod remizą a zaden mój sąsiad czy znajomy nigdy niewidział mnie latającego bokiem czy upalającego gume ale ty oczywiście wiesz ze mam tylko popisy w głowie jak dzieciak który ojcu fure zabierze i chce sie pokazac przed kumplami.Żenujący jest twój poziom kultury:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być mechanikiem żeby wiedzieć że ABS, jeżeli jest w niego wyposażone auto to ma być sprawny. 20lat masz prawo jazdy i tego nie wiesz? To nie brak kultury z mojej strony tylko ignorancja, ignoranta za nic mającego bezpieczeństwo swoje i innych. I to nie czepialstwo tylko pokazanie Ci, Twój brak kultury, oraz poszanowanie innych jak i własnego języka. Kulturalne jest wypluć z siebie bełkot którego nie da się czytać? Jak chcesz szacunku tutaj czy gdziekolwiek to najpierw sam zacznij szanować innych, skoro ktoś ma Ci poświęcić swój czas, czego nawet nie oczekujesz a wręcz swoim tonem rządasz to najpierw sam poświęć czas i napisz posta zgodnie z językiem Polskim a nie, polskawym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, HansikVR5 napisał:

Nie trzeba być mechanikiem żeby wiedzieć że ABS, jeżeli jest w niego wyposażone auto to ma być sprawny. 20lat masz prawo jazdy i tego nie wiesz? To nie brak kultury z mojej strony tylko ignorancja, ignoranta za nic mającego bezpieczeństwo swoje i innych. I to nie czepialstwo tylko pokazanie Ci, Twój brak kultury, oraz poszanowanie innych jak i własnego języka. Kulturalne jest wypluć z siebie bełkot którego nie da się czytać? Jak chcesz szacunku tutaj czy gdziekolwiek to najpierw sam zacznij szanować innych, skoro ktoś ma Ci poświęcić swój czas, czego nawet nie oczekujesz a wręcz swoim tonem rządasz to najpierw sam poświęć czas i napisz posta zgodnie z językiem Polskim a nie, polskawym.

 

A czy ja stwarzam jakieś niebezpieczeństwo??? czy poprostu pytam sie czy jest możliwość wyłączenia kontroli trakcji???  Człowieku ty chyba nie wiesz co piszesz no chyba ze wspomniane zagrożenie dla życia wszystkich okolicznych mieszkanców jest dodanie gazu na piaszczystym podłożu.To ty proponowałeś odcinać czujniki ABS-u czemu sie sprzeciwiłem wiec jedynym zagrożeniem są twoje złote rady.Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na pewno system ASR lub ESP? Powinien być do jego wyłączania przycisk koło radia / klimatronika, po lewej stronie, na dole.

Jeśli guzika nie masz, to dlaczego uważasz, że masz któryś z tych systemów? W tzw. wlepce z wyposażeniem w książce serwisowej lub w przestrzeni bagażnika będzie oznaczenie kodowe zastosowanego systemu.

Kodów jest trochę, poszukaj takiego w formacie 1Ax.

 

Tu masz na przykład 1AT, czyli ESP.

IMAG1025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jihad napisał:

Czy masz na pewno system ASR lub ESP? Powinien być do jego wyłączania przycisk koło radia / klimatronika, po lewej stronie, na dole.

Jeśli guzika nie masz, to dlaczego uważasz, że masz któryś z tych systemów? W tzw. wlepce z wyposażeniem w książce serwisowej lub w przestrzeni bagażnika będzie oznaczenie kodowe zastosowanego systemu.

Kodów jest trochę, poszukaj takiego w formacie 1Ax.

 

Tu masz na przykład 1AT, czyli ESP.

IMAG1025.jpg

Uważa że ma ten system bo nie może na rondzie zarzucić kuprem :690:

1 godzinę temu, mardok1980 napisał:

 

A czy ja stwarzam jakieś niebezpieczeństwo??? czy poprostu pytam sie czy jest możliwość wyłączenia kontroli trakcji???  Człowieku ty chyba nie wiesz co piszesz no chyba ze wspomniane zagrożenie dla życia wszystkich okolicznych mieszkanców jest dodanie gazu na piaszczystym podłożu.To ty proponowałeś odcinać czujniki ABS-u czemu sie sprzeciwiłem wiec jedynym zagrożeniem są twoje złote rady.Dzieki za pomoc

Propozycja a sarkazm to duża różnica ;) Ty chciałeś wyłączyć kontrole trakcji nawet kosztem wyjęcia bezpiecznika od ABSu.

Edytowane przez HansikVR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, HansikVR5 napisał:

Uważa że ma ten system bo nie może na rondzie zarzucić kuprem :690:

Propozycja a sarkazm to duża różnica ;) Ty chciałeś wyłączyć kontrole trakcji nawet kosztem wyjęcia bezpiecznika od ABSu.

i znów czytasz bez zrozumienia i wszystko ci sie myli bo pisałem ze gdzies czytałem ze mozna w ten sposób wyłączyc ale nie pisałem ze tak zrobiłem tylko zadałem pytanie czy mozna w ten sposób ją wyłączyc i tym samym czy jest to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności