Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi powie jakie elementy muszę kupić aby mieć kamerę coganai w sedanie z 2016 roku? Czy te podzespoły wymagają zdjęcia ochrony komponentów i odpowiednich pinów w module komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

 

1. moduł kamery do sedana, najlepiej wyjętą z jakiegoś auta ( kamera od sedana różni się kalibracją od tej od kombi)  Jeżeli kupisz fabrycznie nową to będziesz ją musiał dodatkowo zaprogramować i skaliborwać  - lepiej kupić używkę wyjętą z auta. Moduł kamery nie ma ochrony komponentu

2. przewody - najtaniej z alliexpress

3 soft do zakodowania kamery w aucie - obd 11 (tani - sprzedaje @Eldar i ja od niego brałem) lub vcds (drogi)

Przeszukaj na forum jest obszerny temat na temat kamery - tam jest wszystko łącznie ze zdjęciami jak ciągnąć wiązkę

Pozdrawiam

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kombi tylko znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kamera  3G0827469H będzie pasować do B8 w sedanie?

Czy jest różnica jeśłi kamera pochodzi z kombi i chce zamontowac w sedanie?

Wiem, że na 100% nie brać z Golfa bo ta wystaje z klapy.

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z numerem H - w Sedanie :) 

Śmiga. Do kombi jest prawie taka sama - różnią się tym dzyndzlem do odprowadzania wody - w kombi jest na wprost, w sedanie do dołu i ciężko dociągnąć wężyk. Dlatego ja kupiłem ten wężyk nowy i dociąłem ile trzeba było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do tej kamery wystarczy dokupić przeowdy czy też jest jeszcze jakiś moduł - bo to wersja hi...

https://allegro.pl/oferta/kamera-klamka-vw-passat-b8-golf-vii-3g0827469h-8172559165?item=8172559165

https://allegro.pl/oferta/kamera-cofania-3g0827469h-vw-passat-b8-8147864505?item=8147864505

czyli oba są do kombi?

szukam do sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza jest rozkręcana - przewód nie odstaje normalnie. Czemu szukasz do sedana? W starym typie kamery - o takim tu mówimy i taki masz samochód w podpisie, wystarczy to kolanko do wody odkręcić ze swojej klamki i założyć do kamery. W moim przypadku - rok 2019 - klamka jest już nowszej konstrukcji i nie ma takiej opcji. Modułu żadnego nie ma. Dlaczego nie czytasz wątku o kamerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szukam - moje auto w wersji sedan nie posiada kamery. Parkuje na parkingu pod przysłowiową chmurką. Obok mnie parkuje mazda z kamerą cofania, której właściciel oczyszcza tylko przednią szybę po nocy z wody i cofa - wszystko widzi na kamerze.

Ja muszę przeczyścić wszystkie szyby i lusterka - to zajmuje czas.

Czy nie warto zakładać kamerki?

Co do czytania tematu - czytałem go, ale wspomniany model kamery to chyba najwyższy model funkcjonalności w porównaniu np. z F i zastanawiałem się czy to nie oznacza, że może zestaw składa sie dodatkowo z jakiegoś modułu. Kto pyta nie błądzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten wątek dotyczy tego samego i jedynego rodzaju kamery jaki występuje w B8. Czyli high. Moje pytanie, dlaczego szukasz do sedana nie ma charakteru dlaczego w ogóle szukasz, tylko dlaczego szukasz do sedana skoro pasuje od kombi i trzeba tylko przełożyć jeden dzyndzel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem b8 i auto jest w naprawie po delikatnej stłuczce.

Mam pytanie po czym mogę poznań czy jest w nim kamera cofania ?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj pod znaczek VW z tylu, odchyl go i będziesz widział czy jest kamera. A poza tym to na desce powinien być przycisk włączając kamerę (obok świateł alarmowych)

 

Screenshot_20190921-223509_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk jest tylko chyba z systemem kamer 360. Jak jest tylko tylna to przycisku brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie , a tak zapytam jeszcze czy jest gdzieś możliwość rozkodowania vinu aby dowiedzieć się o wyposażeniu auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2019 o 20:00, jachu76 napisał:

Ok dzięki panowie , a tak zapytam jeszcze czy jest gdzieś możliwość rozkodowania vinu aby dowiedzieć się o wyposażeniu auta ?

Najlepiej podjedź z dowodem rejestracyjnym do serwisu VW i poproś o rozkodowanie. Jako potencjalnemu Klientowi może się uda załatwić gratis.

Ja robiłem drobną naprawę i na moją prośbę (wtedy już jako Klientowi) wszystko wydrukowali (wyposażenie) + pracownik przeczytał co i kiedy było wcześniej robione.

 

Jeśli nie chcą nic Ci dać, to podaj mi ten VIN na priv. Zobaczę, co mi się uda wygoglować ?

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2019 o 20:00, jachu76 napisał:

Ok dzięki panowie , a tak zapytam jeszcze czy jest gdzieś możliwość rozkodowania vinu aby dowiedzieć się o wyposażeniu auta ?

Daj VIN to wyposażenie Ci podam, historii niestety nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon wciśnij wsteczny bieg  i się przekonasz czy masz kamerkę na panelu  info necie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia dołożenia kamery do Comfortline z czujnikami ale bez kamerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy znacie może kogoś, kto w okolicach Warszawy montuje kamery cofania w B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210223_174249_resize_95.jpg.e1e9ae86560d9481ce5aa44200cbde00.jpg

Cześć wam.  Mam pytanko idzie jakoś zakodowac lub włączyć linie pomocnicze na ekranie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności