Jump to content
Mariuszgtv

diesel [1.6 TDi CAYC] Szarpanie 1200-1500 obr

Recommended Posts

Dzień dobry,

posiadam Passata B7 1.6 TDi CAYC, rok 2010 z manualną skrzynią biegów. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem poszarpywania samochodu w zakresie 1200/1300-1500 obr/min. Najbardziej odczuwalne na 6tym biegu, ale na pozostałych też da się to zauważyć, tyle że jest to mniej uciążliwe. Powyżej ok 1550obr/min problem znika i silnik pracuje gładko. Problem właściwie pojawił się od kiedy został wymieniony wtryskiwacz - padł na drugim cylindrze, przy czym niewiele jeździłem samochodem przed tym. Oczywiście wtryskiwacz został zakodowany, filtr paliwa, powietrza, oleju i olej świeży, pod wtryskiwaczami nowe podkładki, nowa śruba od mocowania. 
Szarpanie czuć przy lekko wciśniętym pedale gazu (ok 20-30% próbując utrzymać stałą prędkość lub lekko przyśpieszając), wciskając pedał mocniej lub odpuszczając żadnego szarpania nie czuć. Znalazłem w internecie kilka podobnych tematów o Golfach, Leonach itp. ale nikt nigdzie nie pochwalił się rozwiązaniem problemu. Próbowałem adaptacji minimalnych dawek wtryskiwaczy - bez większych efektów. Samochód wydaje mi się, że ma moc odpowiednią jak na ten silnik, spalanie koło 6.5l w trybie mieszanym, ok. 0.6-0.8 l/h na postoju, nie dymi tylko to szarpanie. Żadnych błędów w sterownikach.
Ma ktoś taki problem, może ktoś go rozwiązał? Może ktoś ma pomysł czego się tutaj czepić, może ktoś jest w stanie zinterpretować logi przeprowadzone przy tym szarpaniu? 
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.