Skocz do zawartości
Pestek92

Podłączenie otwierania klapy z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Chce podłączyć sterowanie otwierania klapy z kluczyka scyzoryka ze sterownika centralnego zamka, który kiedyś dokładałem. Czy moge sie wpiąć kablami ze sterownika centralnego zamka pod kable modułu komfortu ? jeśli tak to prosze o podanie kolorów przewodów do których wpiąć kable z centralki z góry dziękuje :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz się wpinać w komfort? Jeżeli masz wolny kanał w centralce oraz pilocie to pociągnij kable do klapy i zamontuj siłownik który będzie sterował cięgiełkiem które otwiera zamek klapy. I tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik mam taki fabrycznie zamontowany w klapie, mam wolny kanał w centralce ale pomyślałem, że prościej będzie sie wpiąć w moduł nie trzeba kabla przez całe auto ciągnąć hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, Tobie chodzi o otwieranie samej klapy z pilota czy o to by otwierała się ona samoczynnie? Jeżeli ma się otwierać sama to potrzebujesz siłownik z polifta. Ten w przedlifcie otwiera tylko centralny zamek a klape otwierasz klamką. 

Edytowane przez HansikVR5
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak nacisne przycisk otwarcia klapy na pilocie scyzoryku to żeby tylko mi odskoczyła klapa troche tak żebym nie musiał klamki nacisnąć

a później jak to zrobie to planuje dać sprężyny do siłowników żeby klapa sie sama do góry podnosiła 

12 minut temu, HansikVR5 napisał:

Czekaj, Tobie chodzi o otwieranie samej klapy z pilota czy o to by otwierała się ona samoczynnie? Jeżeli ma się otwierać sama to potrzebujesz siłownik z polifta. Ten w przedlifcie otwiera tylko centralny zamek a klape otwierasz klamką. 

aha.. a mógłbyś pokazać jakieś foty czym te siłowniki sie różnią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestek w przedlifcie siłownik otwiera tylko zamek tak byś mógł nacisnąć klamke, klamka na zamkniętym aucie jest martwa, luźna, nie ciągnie zamka bo siłownik odsuwa od niej cięgła. Klapa w polifcie otwiera się elektrycznie, więc siłownik potrzebujesz elektryczny, tam nie otwiera się manualnie tak jak w 3b, zamiast klamki masz przycisk a siłownik za Ciebie zwalnia zamek. Na siłowniku który masz możesz jednynie podłączyć tak aby klapa otwiera się bez otwierania samego auta... 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem to dobrze, że zapytałem bo bym rozebrał i sie zdziwił hehe to dam sobie spokój narazie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są dwie zupełnie inne klapy. Pozatym nie wiem czy przedlifty miały funkcje otwierania samej klapy. Ja bym wyłączył klape z komfortu, podciągnął zasilanie z wolnego kanału i wtedy bawił się z siłownikiem do wyzwalania zamka. Ale poczekaj niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w temacie bo może da się prościej. Ps. Jeżeli wyłączysz klape z komfortu to żeby otworzyć bagażnik będziesz musiał nacisnąć pilota nawet jeżeli będziesz siedział w aucie, więc troche pogmatwane.

Edytowane przez HansikVR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności