Skocz do zawartości
PiotrekPiotrek

Comfortline - czujniki ciśnienia w oponach

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy Passata Varianta, rok modelowy 2019 - czyli "przedlift". Wersja comfortline.

W standardzie jest: "Sygnalizacja spadku ciśnienia w oponach". Za dopłatą (720 PLN) w cenniku: System kontroli ciśnienia w oponach.

Ktoś wie czym w praktyce różnią się te opcje? Generalnie NIE zależy mi na czujnikach TPMS (kwestia programowania dodatkowych czujników przy zmianie z zimowek na letnie etc). Zamierzam dokupić drugi komplet stalówek na zimę (16 w miejsce 17 cali na lato) i próbuję rozkminić jak skomplikowana to będzie operacja przez te systemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wyjaśni różnice między tymi systemami.

DDEA0D45-BFDE-4CFA-8D86-6080613EDB71.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dopłacaj, święty spokój. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz programować czujników tmps ,one same automatycznie się programują po zmianie kół.

Różnica jest w tym że tmps jest dokładniejszy i pokazuje z którym kołem jest problem . Abs pokaże że jest spadek ciśnienia powyżej 0.2 bara , pod warunkiem że nie będziesz agresywnie przyśpieszać.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale po co zakładać nowy. Też świadomie chciałbym jednak dołożyć TMPS do swojego auta. Zauważyłem że ta sygnalizacja z ABS działa, pokazuje nawet w którym kole zeszło powietrze,

ale na pewno niejest to 0.2MPa, u mnie dopiero pokazał jak zeszło na 1.5MPa z 2.4, cóż  w sumie kilka razy już miałem wkręta, schodzi bardzo powoli, za każdym razem moim zdaniem sygnalizuje zbyt późno.

Ktoś wie co powinienem kupić i jak to kodować ? będzie to moduł 65-Układ kontroli ciśnienia w oponach, z jakimi numerami mam szukać, 5Q0907275B będzie ok, jaki moduł do tego.

O co chodzi z tymi zaworami, widzę że są do kupienia używki same czujniki , sam zawór jest do kupienia?

Edytowane przez fb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fb3 \/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności