Skocz do zawartości
Pestek92

Brak komunikacji VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Dlaczego nie łączy mi z centralnym zamkiem i modułem komfortu ? wyskakuje błąd komunikacji 

Auto Passat B5 1.9 TDI ATJ 2000 rok przedlift

Używam VCDS wersja darmowa kabel od Viakena niebieski. 

Co powinienem sprawdzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z silnikiem łączy? Mi viaken wogóle nie gada VCDSem. Ściągnij Polski Vag 4.9 on dobrze śmiga z viakenami.

Edytowane przez HansikVR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączy z silnikiem, abs, zegarami i immo. Na innym kablu kiedyś też mi nie łączyło ale spróbuje ten Polski Vag jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie vcds czarnego viakena z puszką na kablu nie wykrywa interfejsu. Jedynie vcds lite raz załapał. Ja do odczytu błędów używam polskiego vaga 4.9, on odczytuje wszystkie sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, HansikVR5 napisał:

Hmm u mnie vcds czarnego viakena z puszką na kablu nie wykrywa interfejsu. Jedynie vcds lite raz załapał. Ja do odczytu błędów używam polskiego vaga 4.9, on odczytuje wszystkie sterowniki

Trzeba prawdopodobnie zainstalować sterowniki bo mi w tym niebieakim od Viakena też nie wykrywało dopiero jak sterowniki zainstalowałem ze strony Viakena to wykryło. A Polski Vag u mnie nie pomógł też nie łączy z centralką i modułem komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki najlepiej szukać po VID&PID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zwonko napisał:

sterowniki najlepiej szukać po VID&PID

Zasadniczo to ja uruchamiam każdorazowo laptopa przez biosa z wyłączeniem podpisu sterowników. Jeżeli uruchomie normalnie to nawet polski vag nie może zatrybić kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma BIOS do podpisu sterowników w systemie operacyjnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, radekrp90 napisał:

Co ma BIOS do podpisu sterowników w systemie operacyjnym...

Po wywolaniu wierszy polecenia masz funkcje wyłączenia podpisu sterowników na nieuruchomionym jeszcze komputerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadziłeś... To nie bios ;) bios to to niebieskie :) i on nie ma za wiele do steowników, a już na pewno nie do tych w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwonko ja nie jestdm komputerowiec ale wiem co to bios :P Fakt tutaj może źle się wyraziłem ale powtórzyłem słowami znajomego prowadzącego firme komputerową bo od niego uzyskałem rade co zrobić jak mi interfejsu nie wykrywa. Myśle jednak że większość która umie obsługiwać kompa troche bardziej niż odpalić google wiedziała o co mi chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to jest komputerowiec, to się nie dziwie że mamy taką obsługę w działach IT :D

BIOS to BIOS (oprogramowanie płyty głównej, można powiedzieć - "sprzętowa" warstwa oprogramowania komputera) zaś to o czym piszemy to zwyczajnie wybór sekwencji startowej systemu operacyjnego.

Ale to nie forum komputerowe, więc zakończmy OT - na przyszłość jednak polecam używanie, na tyle ile to możliwe, fachowego języka. Unikamy w ten sposób nieporozumień - ktoś czytając taki post widząc "muszę wejść w BIOS" opuści sobie temat, a tu wystarczy tylko wcisnąć przycisk F8 przy starcie komputera (Windows 7 i Vista) lub wybrać odpowiednią opcję w Panelu Sterowania (Windows 8 i 10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radekrp90 napisał:

No jeśli to jest komputerowiec, to się nie dziwie że mamy taką obsługę w działach IT :D

 

Od ponad 15 lat albo lepiej prowadzi firme z branży komputerowej robiącą najlepszą robote w dość sporej konkurencji ;) Idąc Twoim tokiem rozumowania to połowe ludzi z danej branży trzebaby nazwać patałachami za nieodpowiednie nazewnictwo tak że nie oceniałbhm kogoś po tym co mówi ktoś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oceniał - jeśli ktoś się uważa za fachowca niech się wypowiada jak fachowiec.

Patrząc w drugą stronę - jeśli się na czymś nie znam to się nie wypowiadam, jeśli nie potrafię czegoś poprawnie nazwać to się edukuję i nie nazywam piły tarczowej okrągłym urządzeniem z ostro zakończonymi zębami. Co innego język potoczny czy tzw. "slang branżowy". Inna sprawa, że często taki fachowiec nie chce wchodzić w dyskusje i rzuca pojęciem, które dla większości jest przerażającym zwiastunem nadchodzących problemów (aby potencjalny zainteresowany nie drążył tematu). Wtedy faktycznie nazwanie sekwencji startowej systemu operacyjnego BIOSem powinno dać spodziewany rezultat "nie wkładania palców" nie tam gdzie nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wypowiadał jak fachowiec to powiedziałem że mu zawioze laptopa :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) problem rozwiązany. Wyciągnąłem moduł komfortu i rozwinąłem okablowanie, okazało się, że ktoś kiedyś grzebał i połączył kable bo coś dokładał na takie plastikowe zaciski z blaszkami te na zdjęciu i tam przewody póściły i była przerwa w obwodzie. Wywaliłem te kostki i zrobiłem po swojemu. Połączenie z modułem działa :)

20190919_143232.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takiego samego powodu wyp***em hak i moduł z nim związany - te kosteczki to porażka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moj problem polega na tzm iy uyzwajac VCDS lite pryz pomocy Interface VSCAN VAG KKL USB łaczylem sie z autem normalnie ale zakupilem nowy interface VAG-K+CAN Commander Full(RoHS) pliki instalacyjne przesłano mi w emailu i po zainstalowaniu nie moge sie połaczyc przez nowy interface  Auto to WV Passat b5 1.9 tdi (przedlift) Wiedzielibyscie co moze byc przyczyna?

 

Wybaczcie ale temat odbiegł troszeczke, a musiałem wyjechac i nie mialem dostepu do kompa wiec jak wyzej napisałem posiadam dwa Interface jeden sie łaczy drugi nie probowałem juz ponownej instalacji sterownikow ale nadal drugiego Interface nie wykrywa (standardowo blad typu brak komunikacji z interfacem) powiem ze zakupiłem kabel przez internet i sterowniki przesłano mi linkiem do pobrania probowałem na drugim laptopie zainstalowac ale tak samo jest problem z komunikacja. Chodzi mi o ten czartny kabel bo tym zielonym jest ok (ale ma tylko 4 piny)

images.jpg

pobrane.jpg

Edytowane przez Sokrates
Uzupełnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności