Skocz do zawartości
Bulee23

RNS 510 sam zmienil skorke/color theme; nie dzialaja przyciski na kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczow:

Mam nastepujacy problem z RNS510. Kilka dni temu po uruchomieniu auta RNS odpalil sie ze skorka jak na zdjeciu w zalaczniku (biale przyciski, czerwone ramki). Razem z tym przestaly dzialac przyciski nastepny/poprzedni (lewo/prawo) na kierownicy. Przyciski glosniej/ciszej nadal dzialaja.

Znalazlem post Albercika o zmianie skorki poprzez VCDS link od posta niestety nie posiadam kabla i chcialbym zapytac, czy moze ktos spotkal sie z podobnym problemem i udalo sie to rozwiazac bez podpinania + dochodzi problem z przyciskami na kierownicy.

Resetowalem juz do ustawien fabrycznych z poziomu menu oraz soft reset przy pomocy 3 przyciskow, ale nic to nie zmienilo.

 

Do tej pory byla skorka priemium jak w poscie Albercika link

 

Bede wdzieczny za porady.

Pozdrawiam

radio.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś dodać to użyj opcji edytuj. A nie pisz kolejnego posta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, nTomek napisał:

Wygląda na to, że problem leży po stronie radia, skoro guziki działają.

Może jakaś stara wersja softu w tym twoim RNS510? 

Skorzystałem z adaptacji modułu nawigacji, żeby zmienić kanał 50 z 0 na 1 i dzięki czemu aktywowałem tryb testowy (ukryte menu radia). Odczytałem z niego:

Delivery part number: 1T0035680C

HW-Version: H71

SW-Version: 2850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Bulee23 miał podobny problem ze sterowaniem z kierownicy - może coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na taki post w Internecie:

https://www.vwwatercooled.com.au/forums/f78/changing-songs-satnav-rns-510-using-steering-wheel-39554.html#post441558

w module nawigacji w bajcie 7 należy przestawić wartość BAP (jeśli włączone to wyłączyć i na odwrót)

czy taka operacja jest bezpieczna? nie robiłem czegoś takiego wcześniej i nie do końca wiem jak to zrobić chodź widziałem kilka filmików na yt, czy mogę potem to cofnąć jeśli coś pójdzie nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak zmiana kodowania modułu Navi. Spokojnie można zmieniać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem jeszcze po Internecie co to jest ten BAP i znalazłem kolejny artykuł:

https://blog.videgro.net/2012/11/navigation-and-audio-menu-gone-from-mfa-after-upgrade-of-rns-510/

Aktywowałem ten BAP w 7 bajcie modułu nawigacji i przyciski prawo lewo zaczęły działać! Z czasem zobaczymy czy nic się nie popsuło innego :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naprawiłeś sobie samochód i rozwiązałeś zagadkę z tematu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że po aktywowaniu tego BAP pojawiły się dwa nowe "pulpity" na FIS o nazwie "AUDIO" i "NAVIGATION"

image.thumb.png.20a2277f5e24824be2b1660a53a09934.png  image.thumb.png.44bbf96f45f69eb6d7a4f0834edf1eb0.png

Edytowane przez maniootek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności