Skocz do zawartości
baxito1994

Kamera cofania wysuwa się przy otwieraniu bagażnika / ciągle włączone światło wsteczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent: VW CC 2.0 TSI 2013 rok

Wczoraj wieczorem przy otwieraniu bagażnika zauważyłem, że razem z nim wysuwa się/otwiera kamera cofania. Dzieje się to tylko wtedy gdy są włączone światła, jeśli włącznik świateł jest przekręcony na zero, sytuacja nie występuje. Dodatkowo bagażnik musi się otworzyć całkowicie, jeśli jest otwarty do połowy - kamera wciąż jest schowana. Dotąd nie było żadnych innych problemów. Niestety dzisiaj doszedł dodatkowy. Po zaparkowaniu nie zgasiłem silnika i chciałem skorzystać z bagażnika, okazało się, że kamera cofania jest otwarta i są aktywne światła cofania (na 100% nie miało to miejsca wczoraj). Niezależnie z jakiego przełożenia będę korzystał (Drive, Parking itd), światła są aktywne, kamera jest wysunięta. Jak zgaszę silnik wszystko wraca do  normy. Wystarczy, że otworzę auto bez uruchamiania, uchylę bagażnik (z włączonymi światłami) i kamera wysuwa się identycznie tak jak wczoraj, także do jednego problemu doszedł kolejny.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Co może być przyczyną? Stawiałbym na czujnik światła cofania, ale wczoraj na pewno problem dotyczył tylko otwierającej się kamery... Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz zwarcie w wiązce w bagażniku z lewej strony (z prawej idzie tylko wiązka samej kamery a/v). Co gorsze na pierwszy rzut oka może tego nie być widać ale jak zdejmiesz otulinę wiązki to zapewne przewody będą uszkodzone (mniej więcej na wysokości wyjścia z rury/zawiasu klapy).

Oczywiście mogę się mylić ale na to bym stawiał i od tego zaczął sprawdzanie. Uważaj demontując trójkąt ostrzegawczy aby nie połamać zatrzasków uchwytu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności