Skocz do zawartości
towerback

Dodatkowy letni komplet felg i opon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W okresie zimowym planuje w salonie kupić nowe b8 + komplet (4 szt) felg aluminiowych oraz opony zimowe 17 cala. Patrząc przyszłościowo, chciałbym również zakupić dodatkowo komplet (4 szt) felgi aluminiowe + opony 17 cala letnie.

Ile mniej więcej może mnie kosztować ten komplet letni? Można liczyć na rabat i dołączyć go do kupna samochodu? Jakich producentów/modele będą to opony zimowe/letnie?

Dzięki

Edytowane przez towerback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić b8 plus dodatkowo koła zimowe plus dodatkowo koła letnie przyszłościowo? Pogubiłem się? jak kupujesz nowy samochód  to wybierasz sobie koła, plus możesz wybrać drugi komplet kół, ceny masz w konfiguratorze, lub u sprzedawcy. Myślę, że jakiś rabat utargujesz. Co do producenta to są różni. Ja mam lato 19 Pirelli i zimę 17 też Pirelli. Myślę, że wśród markowych producentów nie ma jakiś dużych różnic chyba, jedne opony w tym są lepsze, inne w innym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paolokos napisał:

Chcesz kupić b8 plus dodatkowo koła zimowe plus dodatkowo koła letnie przyszłościowo? Pogubiłem się? jak kupujesz nowy samochód  to wybierasz sobie koła, plus możesz wybrać drugi komplet kół, ceny masz w konfiguratorze, lub u sprzedawcy. Myślę, że jakiś rabat utargujesz. Co do producenta to są różni. Ja mam lato 19 Pirelli i zimę 17 też Pirelli. Myślę, że wśród markowych producentów nie ma jakiś dużych różnic chyba, jedne opony w tym są lepsze, inne w innym. 

Jesteś pewien że drugi komplet wg konfiguratora/cennika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz samochód, który jest na felgach/kołach, które sobie wybierzesz za dopłatą, albo seryjnie w cenie. Do tego możesz kupić komplet dodatkowy z fabryki, przynajmniej tak kiedyś było, raczej się nie zmieniło. Albo już u dilera kupujesz sobie drugi komplet, oni też sprzedają, możesz negocjować cenę, lub kupujesz sobie gdzieś indziej felgi, opony jakie ci się podobają, w jakimś sklepie, internecie czy giełdzie samochodowej wedle uznania. Jest tego tyle, że głowa mała. Mnie podobają się oryginalne wzory, ale kazdy na swój gust. 

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do auta wybierasz koła z konfiguratora i zawsze to są opony letnie. Nie masz wpływu na wybór producenta opon, bo nigdzie to nie figuruje. Zimowy komplet możesz dodatkowo kupić u dilera, ale jako akcesoria (czyli o wiele drożej niż te, które będziesz miał na aucie). Fakt, że są one także widoczne jako opcja dodatkowa w konfiguratorze. Ciekawostka, tylko przy zakupie VW użytkowego (czyli Caddy lub Transporter) jest możliwość wyboru producenta opon i wariantu czy letnie czy zimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest to zależne od państwa, ale np B7 w DE miałem na 16 wielosezonowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość konfiguracji auta w każdym kraju może się różnić. W dużej mierze zależy to od importera. Z reguły na rynek niemiecki czy czeski jest większa możliwość konfiguracji niż u nas. Np. u nas nie można było zamówić rolet w tylnych drzwiach bez elektrycznej w tylnej szybie, a u nich bez problemu. Trochę to irytujące. Maja też czasami o jedną czy dwie barwy lakieru więcej do wyboru. Teraz można zamówić np. Arteona w kolorze Reflex (jasny srebrny), a u nas nie. 

Ale z kolei u nas w B8 przed litem sterowanie klimą z tyłu było w standardzie, a u nich tylko w opcji, co nie oznacza oczywiście, że nie mieliśmy to już doliczone w podstawowym cenniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w PL samochody są dużo tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie podobają felgi sygnowane logo VW. Pytanie tylko czy cena za komplet kół ziomowych (felga + opona) jest konkurencyjna do tego co można kupić na portalach aukcyjnych? Na pierwszy rzut oka, wydaje mi sie, że salon ma dużo wyższe ceny. Jeśli macie jakieś dobre źródło skąd takie koła kupić to dajcie proszę znać. Interesują mnie 17" na zime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności