Skocz do zawartości
raf1977

Problem z akumulatorem/ładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Postanowiłem zamieścić nowy temat, ponieważ nie znalazłem podobnego na forum (jeśli się mylę to mnie poprawcie), z serdeczną prośbą o pomoc lub wskazówki - problem jest następujący:

1. Przed wymianą akumulatora (na gwarancji) - samochód potrafił zaskoczyć, bo raz odpalał od pierwszego strzału, a raz w ogóle - i to bez znaczenia ile stał nieuruchamiany - raz stał na ciemno po jednej nocy, aby drugim razem stać tydzień w garażu i odpalić od pierwszego strzału (żadna lampka nie była zostawiana zapalona) - system start/stop uruchamiał się sporadycznie ale działał - jak podładowałem aku to działał zawsze, po pewnym czasie sporadycznie ale działał.

2. Po wymianie akumulatora (na gwarancji) - samochód odpala zawsze od pierwszego strzału, ale system start/stop nie uruchomił się jeszcze ani razu (przez ostatni miesiąc), a za oknami raczej ciepło bo 25 stopni na plusie.

W dodatku, bardzo często pojawia mi się komunikat o niskim stanie naładowania akumulatora - pomimo tego, że już dwa razy był testowany w ASO, również nie znaleźli żadnego lewego poboru prądu.

Prośba o podpowiedź lub podzielenie się Waszymi doświadczeniami, bo nic tak bardzo mnie nie irytuje jak brak pewności czy wrócę samochodem do domu, czy odpali (kupiłem sobie kable rozruchowe, ale to nie jest rozwiązanie problemu).

Z góry wielkie dzięki za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź, jaką masz zadaną wartość napięcia dla włączenia systemu start-stop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie do tematu.

Chcialem zapytac czy decydujac sie na wymiane akumulatora musze kupowac ten do systemu start stop - chyba AGM sie nazywaja- mimo iz mam wylaczony ten system u siebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Temat stary, ale odgrzewam ponieważ też mam problem z ładowaniem akumulatora. Jakieś 2 lata temu zauważyłem, że po dłuższej jeździe (~ 1000 km) auto słabo zapala następnego dnia. Sprawdziłem i okazało, się że akumulator jest niedoładowany. Doładowałem, ale problem powracał po kolejnej trasie. Robiłem pomiary prądu i napięcia ładowania (opisałem to na elektrodzie - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3688231.html#18666676) Wszystko wyglądało idealnie. Zdecydowałem się jednak na regenerację alternatora i okazało się, że taki problem może się pojawić jak alternator się zagrzeje – miał już zużyte szczotki (sprawdzanie robiłem na zimnym samochodzie). Zregenerowany alternator trafił do samochodu. Prewencyjnie wymieniłem też akumulator. Zmierzyłem upływ prądu, który nie przekraczał 6 [mA]. Później auto stało w garażu 5 miesięcy. Zdziwiłem się, że po takim czasie wsiadłem do samochodu i o dziwo odpalił bez problemu. Podłączyłem na cały dzień ładowarkę aby uzupełnić prąd i myślałem, że wszystko jest ok. Niestety po 4 miesiącach problem niedoładowania powrócił i dzisiaj auto zapalało z trudem. Tester pokazał SOC – 0%, SOH 23%. W samochodzie pojawił się też błąd:

U105000 - Sterownik układu kontroli akumulatora Brak komunikacji

Jedyny sterownik, którzy przychodzi mi do głowy to coś takiego - https://allegro.pl/oferta/vw-passat-b8-klema-minusowa-3q0915181a-7504752860.

Właściwie można wymienić ponieważ nie kosztuje to majątku, ale nie chciałbym tego robić w ciemno. Alternator i akumulator wymieniony a problem dalej istnieje. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem albo zna elektryka na śląsku, który może to zdiagnozować. Wszystkie pomiary „statyczne” wyglądają ok i trochę już nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów mógłby zobaczyć u siebie przez vcds lub inne, jaką ma prędkość obrotową alternatora , gdy silnik pracuje na biegu jałowym .

Żeby to sprawdzić to trzeba wejść w sterownik.19 Gataway i w pomiarach rozszeżonych wyszukać "prędkość alternatora "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności