Skocz do zawartości
yahoo666

Wymiana oleju - 2.0 TDI 190KM - momenty dokręcania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam do wymiany olej w silniku, w Pastuchu jeszcze tego sam nie robiłem (dotąd w ASO). Pytanie brzmi: jakim momentem fabryka każe dokręcać korki spustowe w misce i obudowie filtra, a także samą obudowę? Ma ktoś może taką wiedzę, czy wszyscy "na czuja"?;-)

Dzięks!

pozdrówki

y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, yahoo666 napisał:

Cześć. 

Mam do wymiany olej w silniku, w Pastuchu jeszcze tego sam nie robiłem (dotąd w ASO). Pytanie brzmi: jakim momentem fabryka każe dokręcać korki spustowe w misce i obudowie filtra, a także samą obudowę? Ma ktoś może taką wiedzę, czy wszyscy "na czuja"?;-)

Dzięks!

pozdrówki

y

Rozumiem że chodzi ci o Passata b8 ? Bo nie masz wypełnionych tych informacji w profilu

Korek spustowy 30nm 

Dekiel filtra oleju 25nm

Mały korek w deklu filtra (ten na klucz 13 ) 3nm

Najlepiej odkręcić ten mały korek w pokrywce filtra ,aby opóźnić obudowę filtra  z oleju ,aby nie uciapać całego boku silnika. Korek w misce lepiej nie dokręcać na czuja ,bo łatwo jest zerwać gwint w aluminiowej misce olejowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek3 napisał:

Rozumiem że chodzi ci o Passata b8 ? Bo nie masz wypełnionych tych informacji w profilu

Korek spustowy 30nm 

Dekiel filtra oleju 25nm

Mały korek w deklu filtra (ten na klucz 13 ) 3nm

Najlepiej odkręcić ten mały korek w pokrywce filtra ,aby opóźnić obudowę filtra  z oleju ,aby nie uciapać całego boku silnika. Korek w misce lepiej nie dokręcać na czuja ,bo łatwo jest zerwać gwint w aluminiowej misce olejowej

Hmm. No u mnie widać te informacje uzupełnione... Tak, B8, 2.0 TDI, 2015.

Dziękuję:) Właśnie dlatego pytam, żeby wiedzieć jak klucz nastawić zanim zacznę przykręcać. Swoją drogą, z czego wynika potrzeba wymiany korka za każdym razem?

pozdrówki

y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.09.2019 o 22:14, yahoo666 napisał:

Hmm. No u mnie widać te informacje uzupełnione... Tak, B8, 2.0 TDI, 2015.

Dziękuję:) Właśnie dlatego pytam, żeby wiedzieć jak klucz nastawić zanim zacznę przykręcać. Swoją drogą, z czego wynika potrzeba wymiany korka za każdym razem?

pozdrówki

y.

Nie wymienna jest podkładka uszczelniająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności