Skocz do zawartości
Ptr1987

Problem kilkukrotne ryglowanie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie od jakiegoś czasu po zamknięciu auta (nie ważne czy z pilota czy dotykiem keyless) auto jakby kilkukrotnie rygluje drzwi. Słychac jakby 3 krotne klikanie siłownikami. Spotkał się ktoś z tym problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy na pewno rygluja sie wszystkie drzwi. Tzn po zamknieciu pociagnij poszczegulne drzwi tak zeby nie uruchomic czujki otwierania drzwi. U mnie tez przy zamykaniu system probowal raz dwa razy ryglowac jeszce drzwi i nie wiedzialem czemu i po jakimś czasie zorientowalem  sie ze tylne prawe drzwi sie nie rygluja. Na gwarancji zostal wymieniony zamek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki masz rację wariuje siłownik prawych tylnich drzwi nie zamyka. Słychać tylko terkotanie. Spotkał się z ktoś z regeneracja zamka drzwi tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany zamek dostaniesz tak tanio, że nie opłaca Ci się przy tym grzebać.
Tylko kup dokładnie ten model zamka który teraz masz, bo było kilka wersji. Jak założysz coś innego możesz mieć jaja z elektroniką w samochodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Widziałem podobne tematy, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Passat 2.0 TDI HL 2015 rok, kombi. Od zakupu jest taki problem, że jak zamykam drzwi z pilota, lub przyciskiem w środku na drzwiach to klapa i wszystkie drzwi zamykają się, ale ryglują się jakby trzykrotnie. Do tego też lusterka skokowo się składają, na trzy razy. 

Błędy w sterowniku prawych drzwi to:

- Silnik centralnego zamka 65652
B122B 13 (009) przerwa w obwodzie. 

- 65593 przełącznik centralnego zamka
B122D 29 (008) nieprawidłowy sygnał.

Czasami auto zamknie się normalnie, ale bardzo rzadko. Po skasowaniu błędów w sterowniku drzwi prawych, pierwszy raz zamykają się dobrze, a później błędy wracają i jest znów to samo. 

Kupiłem drugi zamek do drzwi przednich pasażera, z takimi samymi numerami i wymieniłem. Nic to nie zmieniło. Poszedłem dalej i kupiłem drugi moduł drzwi i dalej nie chce to działać jak trzeba. 

Ma ktoś pomysł co zrobić? Czy tylne drzwi są podłączone do przednich i zamek z tylnych drzwi może robić mi tutaj problem? 

Ewentualnie może ma ktoś dostęp do schematów elektrycznych centralnego zamka?

IMG_20210321_101104.jpg

IMG_20210321_101122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd przełącznika, plus jeszcze jeden błąd (którego już po prostu nie pamiętam) wywalało mi kiedy miałem założony nieprawidłowy model tylnego zamka (po awarii omyłkowo został wymieniony ma niewłaściwy). Po wymianie na prawidłowy wszystko wróciło do normy. Do czego zmierzam - tak, wydaje się że tylny zamek, (ew wiązka) może generować Twoje błędy. Odłącz go dla testu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności